• Advertisement

Кандидат-студенти Испания 2016 година

Напред, науката е слънце!

Re: Кандидат-студенти Испания 2016 година

Мнениеот Antonia96 » 11 Май 2016, 12:29:20

Здравейте някои може ли да ми каже след като получа моята nota de corte какво следва да направя. Трябва ли да отида до самия университет да си потдам документите и освен nota de corte какви други документи трябва да представя. Ще съм много благодарна ако някои знае и ми отговори какви точно са стъпките след като се получи nota de corte от uned защото хич не ми е ясно какво следва след това. Много благодаря предварително.
Antonia96
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот mi_fox » 13 Май 2016, 09:59:44

Здравей!
Много зависи в коя област искаш да кандидатстваш. След като получиш Креденсиала с тази nota de corte трябва да влезеш в сайта на общината на съответната област и да потърсиш preinscripcion. Трябва да се регистрираш преди крайния срок - за Каталуня е 30 юни тази година, а за другите области е около 6 юли. Чрез тази пререгистрация ти заявяваш, че искаш да участваш в класирането. Могат да те приемат в една област само в 1 университет и в 1 специалност. Ако се изисква да се разпечата списъка с желанията ти или тази пререгистрация, то трябва да отидеш до София за заверка от посолството. Трябва ти копие от Креденсиала и копие на лична карта заедно с пререгистрационните листи и заверки. Чети внимателно къде трябва да се пратят документите! Ако имаш възможност може и направо на място (в университета) да свършиш всичко.
mi_fox
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот Antonia96 » 13 Май 2016, 13:17:51

Здравейте, имам въпрос относно тази академична справка за последните 2години която изискват от унед. Аз съм завършила преди 3 години и след като говорих със секретарката от моята гимназия тя ми каза че след като имам хорариум в дипломата не ми била нужена академична справка. Това така ли е тоест в унед ще приемат ли хорариума от дипломата вместо академична справка. Или трябва да ходя до гимназията и да ги моля за справката. Много ще съм благодарна за всеки отговор на въпрода ми.
Antonia96
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mi_fox » 13 Май 2016, 20:41:29

Здравей!
Един съвет: недей да слушаш хора, които не са наясно с изискванията по кандидатстването (училищното ръководство). Нито разчитай изцяло на испанското посолство за точна и ясна информация. Въпреки това им се обади и ги попитай. Не мога да ти отговоря дали ще има проблем, ако си без академична справка. В противен случай защо ще им е на УНЕД копие от дипломата и академична справка. Ако може нека ръководството на училището ти издаде такава. Това им е задължение. Нека в тази академична справка да пише ,, да послужи пред Universidad Nacional de Educación a Distancia, UNED Espana". Мисля, че трябва да е от 11 и 12 клас вкл, но ако си извадиш за всички години (от 8 -12 клас) няма да е проблем. Важна ти е оценката от КСИ в България. С нея се кандидатства. Аз положих такъв в Свищов.
mi_fox
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Antonia96 » 14 Май 2016, 12:20:36

Много ти благодаря за отговора. Явно ще трябва да ходя до гимназията да се разправям с тях. #-o.
Antonia96
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Antonia96 » 31 Май 2016, 16:06:32

здравейте, искам да споделя с вас че след като говорих с унед за тази справка за последните две години от гимназията, те ми съобщиха че щом съм българка и съм завършила в България не се изисквала тази справка. До тук добре но ме шокираха с това че искат превод на дипломата за средно образование, та сега ще тичам да я превеждам. Някои който вече е пратил документите ако може да пише и да ни каже имало ли е проблем че не са преведени.
Antonia96
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mi_fox » 3 Юни 2016, 20:37:06

Здравей!
Преведи всички документи. Не е проблем, ако ги пратиш без превод, но това означава УНЕД да се забавят с превода.Не знам колко време имаш Направи копие на дипломата (НЕ се пращат оригинали на документи ). Преводът нека е от заклет преводач. След това копието на дипломата и преводът ги носиш в испанското посолство за легализация заедно с всички останали документи. Наясно ли си какви документи ти трябват и като цяло с процедурата ? Прочети viewtopic.php?f=161&t=16003&start=45 .Там ясно е описано какво е нужно за издаването.
mi_fox
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Antonia96 » 4 Юни 2016, 20:24:49

Здравей наясно съм с документите който трябва да пратя само когато говорих с унед ми казаха че щом съм от България не ми е нужна справка за последните два курса и че документите ми първо трябва да са легализирани в мон и после в испанското посолство и също така че не ми е нужен превод. Иначе документите ми ще са готови другата седмица и ще ходя лично до мадрид. Но все пак не знам дали няма да е проблем превода и липсата на академична справка.
Antonia96
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mi_fox » 5 Юни 2016, 20:03:53

Здравей!
Изключително ме озадачаваш, защото апостил от МОН не ми трябваше лично на мен. Миналата година си получих креденсиала не апостил, а само превод и легализация в испанското посолство. За липсата на акедемична справка не знам. Обади се в посолството и изискай (без да им искаш няма да ти кажат) да проверят. Погледни от миналата година темата. Част от кандидатстващите имаха проблем с преводите.
mi_fox
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Antonia96 » 5 Юни 2016, 23:09:45

Благодаря ти за отговорите и обясненията, не знам да ти кажа съвсем се обърках казаха ми че искат апостил и дадох документите в мон такаче сега и от испанското посолство да кажат че не е нужен вече го имам и ще птатя документите с апостила и печат от посолството надявам се да не е проблем. Те в унед дават толкова противоречива информация че думи нямам надявам се да нямам повече проблеми и определено никога повече вземане даване с унед.
Antonia96
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mi_fox » 9 Юни 2016, 22:52:31

Защо не си се обадила в испанското посолство все още, а слушаш само УНЕД ?! В УНЕД нямат представа какво правят и кога го правят във всяко едно отношение. Обади се в посолството и настоявай ( те без настояване там няма да се сетят ) да ти дадат пълна информация! Апостилът е излишен (50 лв за абсолютна глупост), но не знам дали е проблем. ;-)
mi_fox
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Antoanetavp97 » 21 Юни 2016, 14:30:41

Здравейте, имам проблем с preinscripcion ,при попълването на личните данни ми дава грешка при номера на картата,помощ някой?;))
Antoanetavp97
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот RoNiTo0o » 6 Юли 2016, 08:02:34

Здравейте,
Относно проблема с preinscripción, аз имах същия при попълване и писах на universidad complutense de Madrid, където кандидатствам. От там ми казаха, че за попълване приемат nie, номер на ИСПАНСКА лична карта или международен паспорт :)
RoNiTo0o
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lalala97 » 7 Юли 2016, 15:23:40

С паспорт го попълнете.
lalala97
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот anpetrova » 18 Юли 2016, 12:05:06

RoNiTo0o написа:Здравейте,
Относно проблема с preinscripción, аз имах същия при попълване и писах на universidad complutense de Madrid, където кандидатствам. От там ми казаха, че за попълване приемат nie, номер на ИСПАНСКА лична карта или международен паспорт :)

здравей,аз също съм там,ако искаш ми пиши имейлът ми е madlena82@abv.bg ;)
anpetrova
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Образование