• Advertisement

От Канарските о-ви към Дания

Форумът, който касае всеки!

От Канарските о-ви към Дания

Мнениеот venco » 3 Декември 2009, 23:02:13

здравеите на вси4ки ...4удесен саит ,браво на саздателите....бих искал да попитам за информация относно дания...много из4етох тук,да не казвам вси4ко,но все пак...аз живея и работя на канарските острови но бих искал да опитам ж дания...знам 4е без датски език е трудно,но знам англииски перфектно,испански и руски...мисли ли някои,4е имам някакви вазможности за намиране на работа...например някоя по неквалифицирана за на4ало....работил сам,като хлебар,маистор....или в кухня помо6тник не6то....ина4е наи много сам работил сервитиор но ми е ясно 4е без датски няма да стане...4етох на едно място тук вав форума,4е имало дана4ни преференции за балгарите отна4ало,вярно ли е това...и вааоб6те 6те сам благодарен много на всякаква информация каква неквалифицирана работа може да се работи,до като се нау4и езикат...благодаря на вси4ки отзовали се с информация... :) :bigsmurf:
venco
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: От Канарските о-ви към Дания

Мнениеот lazar_lulchev » 7 Декември 2009, 15:35:42

Здравей! :)

Интересно решение за промяна. От най слънчевото място в света ще се преместиш на най-дъждовното. :)
Отностно преференциите за който говориш - те бяха за българи и ромънци, но за съжаление отпаднаха в началото на тази година, така че вече не можеш да разчиташ на тях. :(
Отностно работата - трудно много трудно. Както винаги съм казвал обаче, всичко е до късмет и ако извадиш късмет можеш да намериш неквалифицирана работа в Дания. Спектъра от професии не е много широк. Можеш да намериш работа в фирма за почистване или можеш да намериш работа като разносвач на вестници. Преди беше сравнително лесно да намериш работа и в някой складове, но сега е малко по-трудно, или по-точно ще стане по-трудно след нова година. Тогава най-голямата логистика в Дания - Danske supermarket ще се роботизира изцяло и много работни места ще бъдат затворени.

Отностно Канарските острови - на кой остров си ? Имам приятелка на Гран Канария, както и познат от Тенерифе ? :) Как е времето там ? :) Едва ли се е променило от времето когато бях там, но все пак да попитам. :)

Поздрави! ;-)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот venco » 8 Декември 2009, 16:07:20

привет благодря за отговора,много мило от ва6а страна...да трудно става навсякаде ве4е...аз сам на тенерифе...тук сам 8гве4е...по принцип си работех само в хотели,сервитиор или на рецепция...но тук на островите вси4ко бе6е само строителство и туризам....строителството замря одавна...а туризмат и тои не е са6тиат...и сега в тази криза работодателите се вазползват ,пла6тат много малко,трудно се намира работа за пове4е от 1000 1200 евро на месец...голяма конкуренция има от безработни....много трудно стана...един мои приател тук гледал за дания ж някакжа фабрика за зелен4уци ли бе6е ,забравих то4но,предлагали и квартира и храна,трябва св на англииски да се изпрати...не6то такова трябва да се намери,ина4е без познати не става....6те видим...мислех 4е там може и по пицариите не6то да се намери или заведенията за хранене...а ина4е времето тук е супер..слан4ежо си е...супер...става за плаж и сега....+20 +22 са температурите сега....наистина има разлика от дания климата....мерси много за отговора,6те пи6ем тук...приятни дни желая и успехи и здраве... O:)
venco
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот taptata » 10 Декември 2009, 19:07:48

Здравей.А може ли да ми кажеш как седят нещата с работа за спасител на плажа,или на басейн на Канарите?И не са ли достатъчни 1000,1200 евро за да живееш спокойно на Канарите?Ще се радвам ако дадеш някаква информация,благодаря предварително.
taptata
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 11 Декември 2009, 02:31:56

Хора, според мен ще е хубаво да го обсъдите този въпрос в нова тема във форум Испания. Според мен там би било по-полезен и на други от читателите ни. Иначе нищо против, даже ще ми бъде интересно и на мен да науча повече неща за стандарта на Канарите. :)

Поздрави! :thumbleft:
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот venco » 1 Февруари 2010, 00:43:32

здравей...ами аз одавна не съм влизал тук...но ще ти кажа...може да получаваш толкова като спасител...търсят се и по плажове и басини...достатъчни са да 1000 1200 евро тук,ако нямаш кредити които да връщаш можеш спокойно да си живееш в рамките на нормалното

Превеждам за първи и последен път! Кирилицата е задължителна!!! ....Yura
venco
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот taptata » 5 Февруари 2010, 17:24:29

Венко ,а можещ ли да ми дадеш съвет на кои остров и в коя част евентуално е най добре да търся работа.И кои сезон е най добре да го направя и кои не?Благодаря ти предварително.И не вярвай какво ти казват че нямало работа че било много трудно,на всякъде има стига да имаш късмет.Всички бг. казват че няма да не би да си им конкуренция. Успех.
taptata
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 5 Февруари 2010, 23:42:57

Хора, ама въпросите свързани към тази част на света много моля да се задават във форум ИСПАНИЯ .. това тук е форум ДАНИЯ.... Проявете разбиране. Заедно е голям сайт и работа има колкото искаш. Не е нужно да ни създавате допълнителна. :(((
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот estira » 6 Февруари 2010, 00:28:34

Споко, темата е клонирана. ;-)
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот lazar_lulchev » 22 Февруари 2010, 21:04:42

Благодаря колежке :))))) :thumbleft:
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот create » 13 Април 2010, 15:34:05

Венко ще ми кажеш ли как да си намеря работа на Канарските острови? Преди 2 седмици покрих нормативите за спасител за море и взех сертификата. Ще ми кажеш ли дали българският сертификат е валиден за Канарите? Ако да ще ти бъда благодарен ако ми обясниш как да си намеря работа като спасител.
create
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Работа, данъци и осигуровки