• Advertisement

Искаме да се установим на Тенерифе

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Искаме да се установим на Тенерифе

Мнениеот Rosen77 » 18 Октомври 2013, 16:07:19

Здравейте.

От скоро решихме в близко бъдеще с моята жена да си потърсим късмета в Тенерифе.

Интересува ме мнението на хора които са там и как е положението.

За момента прочетох всичко и на всякъде по форумите каквото пише за Испания и доколкото има информация от първа ръка за Тенерифе.

В България се занимавам с автобоядисване имам и собствен сервиз от няколко години.
Съпругата ми е счетоводител.

По скоро като всяко ново реалистично начало за момента ме интересува работа за някой друг докато се ориентирам в местната обстановка.
Та и в тази връзка ме интересува горе долу какво е заплащането в тази сфера в Тенерифе,работа има ли няма ли,ако някой има такава информация.
Сервизи в тази сфера видях в интернет че имат доста.

Плюс е че в моята работа няма много плямпане,достатъно е само да ми посочат колата и аз си зная работата от до.
Естествено още преди да заминем ще наблегнем на усвояването на езика.

Интересува ме също някой ако има информация за човек/фирма която да ни помогне с първоначалното настаняване и оформяне на необходимите документи на местно ниво.

За момента най важният ми въпрос е с нашите професии дали можем да се реализираме в Тенерифе?

Любопитен съм също горе долу колко ще ми излезе пререгистрацията на колата ни,последващите годишни данъци и застраховки.
Ако някой може да ми сподели някакви цифри ще му бъда благодарен.
Колата е Мерцедес S600 1995г. 394к.с.

За сега толкова от мен.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Rosen77
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Искаме да се установим на Тенерифе

Мнениеот bromma » 18 Октомври 2013, 16:43:32

Аз не живея там, но доста често ходя на почивка на Тенерифе и според наблюденията ми, ще ти кажа това:

Тенерифе е малък остров и се издържа основно от туризъм. Да отидеш там с лична кола е безмислено, щото за 1 час се стига от единия до другия край, т.е. малко хора притежават коли, предполагама, че има високи данъци + пътни такси. Иначе островът ще се задръсти - той е населен основно по крайбрежието. Струва ми се, че основно туристите карат коли, предимно малък или среден клас и то наети - чужди номера изобщо не съм виждал. Големи коли, символизиращи благосъстояние на руски олигарх не съм виждал също. Е, може и да има заключени в някой гараж на луксозна къща, каквито също се срещат, не знам. Но там богатите туристи парадират с яхти, не с коли.
Безработицата е по-малка от колкото в Испания, тъй като всичко е насочено към целогодишния туризъм. Има много зарязани недовършени сгради, което означава фалити или незаинтересованост за покупки на имоти. Има и страшна мизерия (сред испанци, а не емигранти), има хора спящи по плажа или живеещи в полуразпаднали се жилища.
Струва ми се, че по-голям шанс би имал в град (район) с повече население и то такова, дето не се прехранва основно от туризъм.

Потребители благодарили на автора bromma за мнението:
stela85
Рейтинг: 4%

Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Re: Искаме да се установим на Тенерифе

Мнениеот Rosen77 » 18 Октомври 2013, 17:18:23

За размера на острова ми е ясно,но все пак там живеят постоянно един милион души и не са всичките пешеходци иначе едва ли ще има толкова сервизи и шоуруми за продажби на коли в Тенерифе.

Колата ми отдавна не е символ на някакъв престиж или показност на благосъстояние дори в България където този модел започва от 3 500лв. като цена на старо.

Моята кола в случая е и моята визитка защото аз съм я боядисвал.
Тази кола я взех в състояние на пълен гроб и в рамките на две години я направих в състояние което едва ли има друга на света от този модел.
Сега ти си помисли дали ще взема да я зарежа в България или да я продам защото ме е срам от нея.
Само така по между другото ще ти спомена че редовно по улиците хората ахкат и и се радват като я видят.

Така че айде да говорим по същество по темата и не я мисли моята кола,това е моя работа.

Размишлявали сме и за други градове дори и други държави но в крайна сметка това е нашият избор.
Rosen77
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Новобранец