• Advertisement

Oбучение в Италия

Напред, науката е слънце!

Oбучение в Италия

Мнениеот tonic » 29 Юли 2007, 07:42:39

От чужбина във висшите училища в Италия се кандидатства чрез Италианското посолство. От кандидатите се изисква предварително да се записват в Италианския културен институт. Всички необходими за предварителния прием документи се подават в Посолството. След това, кандидатите преминават интервю за установяване равнището,на което владеят италиански език.

За прием в италиански висши училища от чуждестранните кандидати се изисква

сертификат по италиански език CILS - Certificato d'italiano come lingua straniera.

Ако интервюто е успешно, документите биват изпращани в избраното висше училище, което дава одобрение и съобщава датите на изпитите. За тези приемни изпити (тестове), кандидатът трябва да замине за Италия. Изпитите са по италиански или по определени дисциплини в зависимост от избрания университет. (Важно: учениците от Италианския лицей в България са освободени от изпит по езика.) Изпитите се основават върху общата подготовка и знанията, придобити по време на средното образование. Висшите училища в Италия организират и подготвителни езикови курсове.

Необходими са следните документи:

1) диплома за завършено средно образование (преведена и легализирана);

2) академична справка (също преведена и легализирана);

3) банкова гаранция или банков акредитив, валиден в Италия;

4) документи за финансовото състояние на кандидата (преведени и легализирани);

5) ксерокопие от паспорта;

6) актуални паспортни снимки.
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: обучение в Италия

Мнениеот renidimanova » 6 Април 2010, 15:39:51

Моля да ми посочите университети в Италия, в които може да се кандидатства с английски. Боя се, че английският на сина ми е по-добър от италианския.
renidimanova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот liokub » 11 Февруари 2012, 23:50:02

Здравейте, тази година завършвам бакалавър, решила съм да уча за магистър в чужбина. Насочила съм се към няколко държави, сред които е и Италия, интересува ме кои италиански университети предлагат програми на английски език. Ще съм ви много благодарна ако ме насочите :)
liokub
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот iniuta » 12 Февруари 2012, 00:01:39

Бокони; Университетите в Пиза, Флоренция, Болоня и т.н.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот desiDPC » 17 Ноември 2014, 17:36:49

renidimanova написа:Моля да ми посочите университети в Италия, в които може да се кандидатства с английски. Боя се, че английският на сина ми е по-добър от италианския.

Аз имам същият проблем. Търся си университет със специалност Английска Филология , но италианския ми със сигурност не е достатъчно развит за пълно обучение на Италиански . Ако някой знае нещо.
desiDPC
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Назад към Образование