• Advertisement

подмяна на шофьорска книжка

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

подмяна на шофьорска книжка

Мнениеот nadezhda25 » 15 Февруари 2012, 21:41:03

#-o някой знае ли на италианците законите
резидент съм на Италия повече от една година
казаха ми че трябва да си сменя шофьорската книжка-
ами после
полицаите ме задължават да я смени
nadezhda25
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: подмяна на шофьорска книжка

Мнениеот velingrad » 15 Февруари 2012, 21:56:53

Съжалявам, но или ти не си разбрала, или те нямат понятие. Книжката ти, като жител на EC e O.К. Знаеш (надявам се италиански), това може да ти бъде полезно:

MOTORIZZAZIONE CIVILE

Да прочетат европейските директиви, като са толкова отворени.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот nadezhda25 » 16 Февруари 2012, 00:37:59

много са ограничени направо разбрах какво ми казаха ](*,)
nadezhda25
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nadezhda25 » 24 Февруари 2012, 17:34:17

италианските заверки на книжките вагат ли в българия.

Проблема е в това че книжката ми изтича април сте си ходя до България за подмяана на документи
Те ме нерват че сте ми слагат стикер на старата книжка. щикера сте дойде след 60 дена аз в българия как ще карам
а ако си сменяа книжката - щикера е за старата книжка и не ваги за новата иде ми да се гръмна
без щикер не можело да се кара в италия
Последна промяна iniuta на 24 Февруари 2012, 17:49:24, променена общо 1 път
Причина: кирилица
nadezhda25
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dzutc » 27 Февруари 2012, 14:47:57

До преди известно време бяхме задължени да си сменяме бг книжките с италиянски, след една година регистриран престой / броящ се от датата на резиднцията в общината/.
Ако, хвърлиш око на италиянската официална страница на "Министерството на Инфраструктурата и Транспорта" в часта си "Свидетелствата за управления и превозни средства: чужденци в Италия и италианците в чужбина" /Patenti e veicoli: stranieri in Italia e italiani all'estero/, ще откриеш отговор с дата 07/12/2011.
http://www.mit.gov.it/mit/site.php?p=cm&o=vd&id=308
Тук ще го цитирам и преведа за улеснение:
1. Cosa devo fare se ho preso la residenza in Italia e sono in possesso di una patente di guida estera?
PATENTE COMUNITARIA
Per i titolari di una patente di guida rilasciata da uno Stato dell'Unione Europea è possibile guidare sul territorio italiano veicoli per i quali è valida la loro patente, senza obbligo di conversione dopo un anno dall'acquisizione della residenza in Italia.
Per le patenti comunitarie è comunque consigliabile richiedere, in alternativa, la conversione oppure il riconoscimento di validità (ad esempio per facilitare le procedure di rinnovo o duplicato patente).
1.Какво трябва да направя, ако пребивавам в Италия и съм притежател на чуждестранно свидетелство за управление?
ПАТЕНТ НА ​​ОБЩНОСТТА
Притежателите на шофьорска книжка, издадена от държава-членка на ЕС, могат да управляват моторни превозни средства на територията на Италия, със собствената си валидна шофьорска книжка, без задължение да си я преобразуват след една година на пребиваване в Италия.
За шофьорска книжка на Общността, обаче, е препоръчително да се поиска, като алтернатива, преобразуването или признаване на валидност (например за облекчаване на процедурите за подновяване или дубликат на книжката).

Накратко: заверка или подмяна на шофьорска книжка НЕ Е НЕОБХОДИМА освен, ако не ти е изтекла. Срещу евентуални глоби от страна на италиянски катаджии, в срок от 30 дни влизаш в РПУ-то ти по местоживеене /италиянското/ и обясняваш, че искаш да оспориш глобата си. Офицер ти сваля показанията и в срок от 30 дни се произнася. Със сигурност ще анулират глобата, защото все пак ти отговарят юристи, а не катаджии, които не винаги са в крак с новите закони. Процедурата лично съм я минала, така, че давай смело! Лек път и все пак умната!

Потребители благодарили на автора dzutc за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
dzutc
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Назад към Документи