• Advertisement

Бонуси за SFI

Напред, науката е слънце!

Бонуси за SFI

Мнениеот Pulsar » 3 Март 2010, 13:05:56

Днес като отидох да записвам жена си в SFI видях на сайта, че програмата с бонусите вече функционира. Условията
са супер лесни - в рамките на 12 месеца човек да е завършил едно от трите нива: 1B, 2C или 3D с поне Godkänt.
Аз завърших целия курс за 3 месеца но за съжаление програмата засяга само тези които са регистрирани в Швеция в периода след 1 юли 2009. Така че тези от вас които в момента ходят на курса, залягайте здраво :)
Аватар
Pulsar
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Бонуси за SFI

Мнениеот dimadoctor » 3 Март 2010, 21:48:58

Pulsar, аз завърших курса с взет Nationellt SFI-prov D-ниво за има-няма 3 месеца. Курсът го започнах през Септември миналата година, тестът беше през Декември. Какво трябва да правя сега? И ще имам ли някакъв бонус при положение, че работя и няма да продължавам с Komvux?
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот Pulsar » 3 Март 2010, 23:10:47

Можеш да погледнеш тук http://www.stockholm.se/ForskolaSkola/S ... SFI-bonus/ и ако смяташ че
отговаряш на условията да подадеш молба. Може и да се обадиш и да питаш.
Аватар
Pulsar
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот dimadoctor » 11 Март 2010, 00:12:07

Pulsar, за съжаление, не мога да се възползвам от бонус, проверих. Това се отнясяло само за Стокхолм, а пък ние сме провинция....Нищо, другия път :) !
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот stoianbs » 23 Декември 2010, 01:49:40

Искам да питам нещо за тези бонуси.Ние,българите(страна-членка на ЕС),можем ли да се възползваме от бонусите?
На жаргон и по душа съм лек - който ме познава знае,че съм добър човек!
Аватар
stoianbs
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ima » 21 Февруари 2011, 21:54:23

В зависимост от кода в разрешителното за престой може да имаме или нямаме право на бонус. За тези, които са започнали от 3C имат право след успешно положен НП. За тези, които са започнали от 2B имат право след C..всичко това, ако се вписвате в срока от 1 година от датата на започване на курса...

Явно аз ще трябва да почакам още малко .... :mrgreen:
ima
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ima » 1 Септември 2011, 09:06:48

След хиляди перипети и бюрокрация мога да се похваля с успешно придобит Бонус. \:D/
ima
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bromma » 1 Септември 2011, 13:35:45

=D> , че си успяла, защото съобщиха, че този проект не е дал очакваните резултати, в смисъл, че отпуснатите стимули са незначителен процент и затова го спират.
Опозицията го брои за издънка на правителството.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот ima » 1 Септември 2011, 18:50:33

Благодаря Бромма,
Това коеото аз четох, е че са усвоени незначителна част от отпуснатата субсидия по този проект. Ставаше дума за около 18м от 100 доколкото си спомням. Трудността идва от това, че тези пари са предназанчени за бежанци и хората извън европа основно. Самите бежанци от своя страна взимат много повече месечно висейки в СФИ с години, те нямат стимул да учат и да работят след това.
ima
Тукашен
Тукашен

Мнениеот seli » 8 Ноември 2011, 18:02:55

Днес пристигна Mecenatkort.
Не сме го искали никога, защото не знаехме за съществуването му. Погледнах обясненията във формат Ач и завъртях в ръчичка с нищо не отличаващата се на пръв поглед дебитна карта. Право на нея имали всички започнали вуксенутбилнинг - SAS GRUND, A, B нива. Mecenat и CSN били в сътрудничество, което предоставяло на учащите множество намаления в градският транспорт, при шопинг, намаление при записване в някои платени курсове и др.
http://www.mecenat.se/kortinfo
Защо обаче получихме тази карта с намаления точно дойде 1 месец преди жена ми да завърши последното ниво на SAS B e
трудно да се каже, както защо два пъти ни отказваха стипендия, но при АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ условия при третата и кандидатура бе одобрена и получи отново САМО за последното ниво ме кара да мисля, малко или много системата нещо ни прецаква.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот momentum » 10 Ноември 2011, 22:00:52

seli написа:Днес пристигна Mecenatkort.
Не сме го искали никога, защото не знаехме за съществуването му. Погледнах обясненията във формат Ач и завъртях в ръчичка с нищо не отличаващата се на пръв поглед дебитна карта. Право на нея имали всички започнали вуксенутбилнинг - SAS GRUND, A, B нива. Mecenat и CSN били в сътрудничество, което предоставяло на учащите множество намаления в градският транспорт, при шопинг, намаление при записване в някои платени курсове и др.
http://www.mecenat.se/kortinfo
Защо обаче получихме тази карта с намаления точно дойде 1 месец преди жена ми да завърши последното ниво на SAS B e
трудно да се каже, както защо два пъти ни отказваха стипендия, но при АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ условия при третата и кандидатура бе одобрена и получи отново САМО за последното ниво ме кара да мисля, малко или много системата нещо ни прецаква.

Много са ми смешни такива коментари от българи за "прецакване от системата". :) Когато сте полу4или писмо/мейл от CSN, ви е било обяснено на какво основание ви дават bidrag, както и преди това ви е било обяснено на кои условия НЕ отговаряте и защо не ви дават. Условията явно не са били равни. :) И на мен първите 2 пъти ми отказаха, бях про4ела преди това какви са условията за 4ужденци и знаех, 4е не изпълнявам поне едно от тях, но реших да се пробвам. :) Третият път ми отказаха пак, но аз бях сигурна, 4е имам право и исках да обжалвам. Реших оба4е първо да се обадя и да ги питам. Оказа се, 4е са пропуснали да вземат под внимание един документ, извиниха се и казаха, 4е няма нужда да обжалвам, до няколко дни ще ми изпратят мейл с новото решение. Разбира се грешката беше тяхна, но дори не ми е и минало през ума, 4е са искали да ме "прецакат". Когато си знаеш правата, не могат да те прецакат. :) Обаждаш се, обжалваш и т.н.
Аватар
momentum
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот bromma » 11 Ноември 2011, 14:38:14

:thumbleft: momentum, има изисквания за точки, за доходи, за семейни членове и т.н. Човек трябва да чете внимателно, щото по-късно може и да трябва да връща...
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот ima » 14 Ноември 2011, 00:28:09

Съгласна съм с Бромма, важно еда се чете внимателно. За протокола и на мен ми отказаха два пъти до сега.
ima
Тукашен
Тукашен

Мнениеот momentum » 14 Ноември 2011, 15:23:45

BROMMA написа::thumbleft: momentum, има изисквания за точки, за доходи, за семейни членове и т.н. Човек трябва да чете внимателно, щото по-късно може и да трябва да връща...

Да допълня-и да се попълва внимателно като кандидатства 4овек. :) Най-ве4е да не попълва невярни данни, да не се опитва да хитрува. Знам за няколко българи, които ги накараха да връщат пари, защото бяха написали, 4е у4ат heltid, а у4еха deltid. Някои дори не у4ат/не се явяват на изпити, а после се сърдят, 4е ги карали да връщат пари.
Аз полу4авам CSN (само bidrag) от 2 г. и до сега не са ме карали да връщам. :mrgreen:
Аватар
momentum
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот ima » 15 Ноември 2011, 11:07:13

И аз кандидатсвах само за бидраг, но ми казаха, че трябва да съм минимум 2г. в страната за да имам право, не ми признават европейското право защото съм с разрешенеие на смейна база.
Не вярвах, че има хора които си позволяват да лъжат, но явно хора всякакви.
ima
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Образование