• Advertisement

Студенти в Дания и Швеция

Напред, науката е слънце!

Студенти в Дания и Швеция

Мнениеот juleljus_ett » 20 Март 2011, 16:19:54

Здравейте, привет от България. Аз съм ученик от 11 клас в Софийската математическа гимназия и искам догодина да продължа образованието си в Дания или Швеция, по-скоро в Швеция. Бих искал да попитам има ли тук бивши или настоящи студенти в съответните страни, които биха могли да отговорят на няколко мои въпроса отнасящи се до бъдещото следване:
-Досега редовно съм посещавал изложенията за образование в София и на една презентация, ъдето е нормално университетът да се представи в най-добрата си светлина. Но има ли начин от тук да получа някаква представа какво е нивото на образование в страната като цяло, както и в конкретното ВУЗ? Имам предвид не само като ниво на обучение, но и ниво на средата(студентите)
-Реалистични ли са цените от порядъка на 800 евро за месечни разходи, които обявяват по брошурите и може ли да се живее и с по-малко?
-Каква работа мога да си намеря като отида там, без да имам професионален опит до този момент(или най много няколко месеца до година такъв)?
-Какво е отношението на местните спрямо българите?
-Безплатни ли са програмите преподавани на шведски език и има ли университети, които предлагат половин или една година изучаване на шведски език до постигане на сертификатно ниво?
-Швеция или Дания?
Ще се радвам да получа отговор или поне някаква насока!
Благодаря предварително!
juleljus_ett
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Студенти в Дания и Швеция

Мнениеот velingrad » 20 Март 2011, 20:44:06

И какво точно ти попречи, преди да задаваш въпроси, да прочетеш наличните вече Теми!
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!

Потребители благодарили на автора velingrad за мнението:
MJ39
Рейтинг: 4%

Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти