• Advertisement

Швеция или Дания

Напред, науката е слънце!

Re: Швеция или Дания

Мнениеот max » 10 Май 2014, 08:36:14

onufriy написа:С кои професори точно си говориш на ти?

Ами в университета в Оснабрюк, където карах университетски Weiterbildung. С доцентите и професорите си говорихме на ТИ.
А сега още като започнах новата работа шефът, който е доктор физик дойде и ми каза "Тук се говори на малко име и на ти, няма вие няма докторе".
Докато в България на откриването на учебната година когато бях първи курс съвсем официално от сцената назидателно ни казаха как трябва да се обръщаме към преподавателите "господин професоре". ](*,) [-X :-&
А за да е по темата-по веднъж съм ходил и в Дания и в Швеция. В Швеция цените ми се видяха същите като в Германия, докато в Дания в супермаркета цените бяха не двойно ами тройно по-високи от тези в Германия. А и като цяло Швеция ми хареса повече, отколкото Дания.

Потребители благодарили на автора max за мнението:
pink
Рейтинг: 4%

max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот Kaasi » 12 Май 2014, 20:58:06

Подкрепям мнението на bromma относно факта, че датчаните са по-отпуснати хора от шведите. Шведите се поотпускат само като са пияни всъщност.

Швеция е по-красива и по-голяма страна, с повече възможности за работа. В Дания обаче има доста хора на изкуството според мен, най-вече в Копенхаген.

Относно езика - шведския ще е по-лесен и по-приятен.

Образованието - на мнение съм, че в Швеция е доста по-добро. В Дания има само един университет, който е добър и това е бизнес университета в Копенхаген.

Където и да избере няма да сгреши като цяло.

С правилна икономика не се харчи много. Храната не е чак толкова по-скъпа от българската.

Потребители благодарили на автора Kaasi за мнението:
pink

Kaasi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Footman » 7 Юни 2014, 11:13:26

pink написа:Относно езика съм наясно,че само с перфектен английски не става и затова събирам мнения,за да изберем и съответно да започне да учи -датски или шведски.Имаме една цяла година за това :)
Благодаря на bromma, за споделеното мнение точно в тази насока бе и въпроса ми.

Шведския е по-лесен (в сравнение с датския) най-вече заради произношението, което в датския е кошмарно. В шведския е по отчетливо. Ако изгледаш един шведски и един датски филм ще се убедиш :)

Потребители благодарили на автора Footman за мнението:
pink

Footman
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот seli » 28 Юни 2014, 08:29:25

По темата нямам какво да кажа, никакви бази за сравнение в изкуството между двете страни.

Kaasi написа:Подкрепям мнението на bromma относно факта, че датчаните са по-отпуснати хора от шведите. Шведите се поотпускат само като са пияни всъщност.

...И не само
На шведките - флирт, закачки, език на тялото.. такива неща са им непознати. Както е казал едно време другарят Живков - "За какво са ви публични домове? Построихме студентски общежития!". А у шведско е издигнат в култ пиянския секс. Има пиене-има секс, няма пиене-няма секс, това е положението.

Footman написа:Шведския е по-лесен (в сравнение с датския) най-вече заради произношението, което в датския е кошмарно. В шведския е по отчетливо. Ако изгледаш един шведски и един датски филм ще се убедиш :)

Според мен, на човек започнал от 0-та с езика и в двете страни ще му е еднакво трудно.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Предишна

Назад към Образование