• Advertisement

Обучение по шведски в София!

Напред, науката е слънце!

Re: Обучение по шведски в София!

Мнениеот vivan » 11 Август 2009, 16:20:50

dimadoctor написа:Привет на всички! Ами първият ден не ме изненада с нищо, просто защото вече бях идвал в клиниката и не ми беше непознато. Поне в началото работата ми е преди всичко в операционната, защото още не мога да се разбирам с пациентите. Малко по малко се заслушвам в това, което се говори около мен, опитвам се да хвана някоя позната дума и оттам и смисъла на казаното. Засега почти не успявам, ама ми е простено ;-) . Иначе условията тук, както и колективът са доста добри, хората се държат много приятелски и добронамерено. Трябва сега да ходя да подам молба за личен номер, после да си търся помалко квартира и т.н., знаете как е. Доколкото разбирам, не мога да имам интернет без личен номер, нали? Посъветвайте ме какво да направя, искам да си пусна някакъв безжичен, може и с дълъг договор.
Хайде стига вече съм питал, че ще стана досаден.....
Поздрави на всички!

Миналата седмица взех на сина ми COMVQ - не искат нищо и си осигуряваш беззичен интернет - където ти е лаптопа- там ти е и нета. Струва 250 sek на месец или трафик от 6 Gbt-което свърши първо. Устройстнвото струва около 350sek и след това го зареждаш за 250sek на месец. За ровичкане по нета става, но за сваляне и гледане на филми не. Абонамент за "домешен" нет можеш да получиш след като си извадиш персон номера, откриеш банкова сметка и имаш минимум тримесечна кредитна инстория - или поне при нас беше така - от април - до юни, пуснаха го чак юли месец...Успех...
Аватар
vivan
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот pepirace » 13 Април 2010, 17:49:48

НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙТЕ С НОРДСТУДЕО.........ТЕЗИ ИЗМАМНИЦИ!!!!!

това е поста ми от друга подобна тема!!!!

100% "frederik" е служител на фирма Нордстудео или поне е поставено лице!!!!
Аз пратих за курс по нидерландски език като направих грешката да платя преди да прочета нещо за фирмата по форумите.
Регистрирам се в този сайт само за да обясня какво всъщност представлява фирмата.
Какво писах записах се за нидерландски а не за датски, но повярвайте ми щом не са коректни в единия предлаган продукт то няма да са коректни и в другите.
При подписване на договора и заплащането на 290лв ги питах дали да акретитирани и дали са легитимни в европа и какъв финален документ ще получа накрая?!!?!? Отговориха ми, че не са акредитирани, но дават сертификат за брой часове обучение, което пак е нещо?!?!?!
Започнаха лекциите по нидерландски и на всички ни раздадоха копия от белгийски учебник и белгииска уч. тетрадка по който да учим. За тези два месеца от обучението на нито една дума не беше изписан превода или транскрипцията. Отговора беше " мога да ви дам лисанинга на mp3 и от там да слушате произношението". ОК ще се справим някакси.
Започнахме 13 или 14 човека, като по късно намаля значително групата. Учебника беше около 130 страници ( не е пред мен учебника) разделен на 7 deel (раздела). Ние курсистите питахме защо се движим бавно а учителя каза...че сме много този път и трябвало да се раздели групата на две.
Според мен за да си спести комисионната която трябва да плати на учителя за II-та група тя изобщо не я е формирала.
И така движихме се много бавно....и изоставахме...края наближаваше а още бяхме на deel 3
и така взехме 2/3 от учебника и 4% от тетрадката (повтарям 4 % от тетрадката) и дойде изпита. Раздадени листа с въпроси и ние писахме писахме и ги предадохме. Учителя ги провери каза ни колко % имаме верни и ни каза ти, ти и ти не го изкарахте...нямате 60% верни отговори и няма да получите сертификат!
Никой не ни е казал, че теста ще се оценява и че трябва да имаш 60% верни отг. Не сме взели целия учебник и не сме правили упражнения нито в къщи нито в час, респективно няма как да знаем всичко.
При разговора ми по тел. с управителката бях шокиран от държанието и отговорите който ми даваше. Просто бях изумен от наглоста!!!
След като ми се накрещя по телефона ми каза, че като питаме в час учителя - това какво е онова какво е и часа свършва. Вие сте си виновни. Подписали сте договор и това е !!!!
Ще пиша до комисия за защита на потребителите с копие до мин. на образованието и науката....
Заключение:
Не ме обучиха, не ми върнаха част от парите, не взехме целия материал и не получих документ, че съм бил и съм посещавал камо ли завършил курс по нидерландски в Нордстудео!
Помислете и проучете преди да се запишете където и да е, но най-вече НОРДСТУДЕО!!!!
pepirace
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Chipsan » 15 Април 2010, 09:45:43

Мерси, че споделяш. И преди бях чувал такива неща за НордСтудео, и сега вече съм убеден. Жалко, че са те прекарали така.
Chipsan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dscnwer » 11 Септември 2010, 11:40:14

Здравейте, на 17 години съм и сега ще бъда 11 клас. Мога да кажа, че знам Английски език, а и Руски език говоримо, който съм учил от 5 до 7 клас. В момента уча латински, старогръцки и старобългарски. Както забелязвате в училище се занимаваме с доста интересни езици, но ми се ще да имам още един западен. Принципно съм се насочил към Великобритания с изпит на TOEFL, за който се подготвям, но предпочитам да имам повече алтернативи. По шведския се запалих, колкото и да е смешно от една копютърна игра, където играя в скандинавския сървър и си говорим в TS и ми допадна езикът им. Разбира се, контактът лично аз там осъществявам на английски и затова ви вярвам, че в Швеция с перфектен Английски се учи лесно местният език. Въпреки всичко това ми се ще преди това да науча колкото се може повече в България. След като прочетох коментарите Ви от предишни години излиза, че няма подходящо място за целта. Затова искам да попитам към днешна дата променило ли се е нещо и също така дали СУ остава наи-добрият вариант - за 100 лева няма да изгубя, а и все пак това се води най-престижното учебно заведение в България. Надявам се разбрахте какво имам предвид. Благодаря и поздрави.
dscnwer
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sigro » 21 Септември 2010, 14:35:04

към последния коментар - ТОЕФЛ не е най предпочитан за Великобритания, по скоро ИЕЛТС и през системата на юкас.... попитай в някои от инфо центровете. Аз лично не съм на ти за Англия, а и не ми харесва много системата на образование, прекалено е теоретична.

Иначе искам да попитам - някои ако е ходил на курсовете в СУ, доволен ли е? Мисля да пробвам.. зависи и в какво време ще е ...
sigro
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование