• Advertisement

Обучение по шведски в София!

Напред, науката е слънце!

Re: Обучение по шведски в София!

Мнениеот velingrad » 22 Юли 2009, 20:44:23

becs написа:Имате ли някакви наблюдения в/у http://www.bgscandinavian.com/ :-k

Ето превъзходно доказателство, за начина по който се четат Темите... 3-4 мнения връщане и отговорите са ясни...

п.п. между другото, все още не са си оправили азбуката- язък им за "рекламата"
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот becs » 24 Юли 2009, 11:42:14

Е ок, каква информация получавам от това, че са сбъркали 3 букви в азбуката в сайта, четох предните мнения преди да пиша в темата, писах им на мейла, не ми отговориха, затова питам тук дали някой знае цената, броя на часовете за начинаещи и всякакво друго инфо. ;-)
becs
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 24 Юли 2009, 12:42:33

becs написа:Е ок, каква информация получавам от това...

Лично аз смятам, че вместо "бързане да се представят в мрежата", по-добре би било, да се представят убедително. Всеки си избира сам, къде и как да хвърля пари.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот Pulsar » 24 Юли 2009, 13:26:07

becs написа:Е ок, каква информация получавам от това, че са сбъркали 3 букви в азбуката в сайта

Достатъчна :) Със сигурност записването при тях ще е прахосване на пари. Ако за теб проблема с 3-те букви не е проблем
отивай, все пак парите са си твои :) За мен това си е чисто и просто некадърие. Щом рекламата си не могат да направят като хората (която се очаква да е перфектна за да привлича клиенти), то какво остава за самия курс.
И всъщност вече не е реклама а антиреклама. Колкото повече стои без да е оправен проблема толкова по - "ценна" става.
Ама като не искат да ме наемат да им свърша работата така е :)
Интересно защо още не са оправили нещата. Сигурно търсят на клавиатурата въпросните 3 букви и се чудят защо
не могат да ги намерят :)

Но нищо де, какво толкова 3 букви, нищо че са типичните шведски, нали останалите 26 са наред :)
Аватар
Pulsar
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот becs » 24 Юли 2009, 17:38:00

Е, допуснали са грешка в сайта, но от това не могат да се правят генерални изводи.Днес говорих С Норд Студиото, казаха ми 290 лева за 3 месаца, 50 учебни часа, по 45 мин. всики, ако не получа отговор от БГ Скандинавиан, ще ходя в Норд то няма къде другаде, но с желание и упоритост ще успея, все пак сега имам доста време докато отида там, а искам да отида с шведски на добро ниво :)

:rr:
becs
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Pulsar » 24 Юли 2009, 17:49:18

Е явно е безмислено да спорим. Разбира се, че могат да се правят генерални изводи и от най-дребните детайли.
А шведите ги правят тези изводи непрекъснато и то за много по-незначителни неща, уверявам те.
А тук имаме грешна азбука, грешни фрази и кой знае още какво. И тези хора претендират, че ще ме научат на шведски.
И доста се чудех кой пък изобщо ще се хване, ама сега виждам че шарани за улов винаги има :)
Успех с шведския, но да знаеш че тук шведите гледат не само буквите, но и точките и запетаите ;-)
Аватар
Pulsar
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот vivan » 24 Юли 2009, 18:33:14

Pulsar написа:Е явно е безмислено да спорим. Разбира се, че могат да се правят генерални изводи и от най-дребните детайли.
А шведите ги правят тези изводи непрекъснато и то за много по-незначителни неща, уверявам те.
А тук имаме грешна азбука, грешни фрази и кой знае още какво. И тези хора претендират, че ще ме научат на шведски.
И доста се чудех кой пък изобщо ще се хване, ама сега виждам че шарани за улов винаги има :)
Успех с шведския, но да знаеш че тук шведите гледат не само буквите, но и точките и запетаите ;-)

Не кори така човека Pulsar, не знаеш какво е в България...Когато не знаеш и бъкел от шведския и пред теб застане "преподавател", който ти пробутва за шведски нещо от фински, датски и норвежски, а ти не ги различаваш. просто няма как да разбереш измамите. Тези мои познати за това бяха и недоволни - бяха минали 4 нива, но когато се срешнахме практически нищо не им се разбираше и това го установиха чак когато дойдоха тук и запрочнаха всичко отначало. А най-смешното беше, че и тези, които бяха учили фински в България знаеха същите думи, като тези, които бяха учили шведски и ...само те си ги разбираха...Но...от Българиа е така.
Човека трябва да разбере, че от България езика не може да го научи и няма смисъл да си губи времето и да си харчи парите. Извинявам се ако звучи грубо, гадното е че е вярно. Някъде из форума имаше много сайтове за дистанционно обучение - шведски от английски и шведски от шведски и поне са достоверни и като произношение и като правопис - повечето са безплатни за първите нива,а на платените сумите са доста по- поносими от таксата за курса в София, който уви на нещо няма да те научи, а само ще те обърка...
Последна промяна vivan на 24 Юли 2009, 18:40:50, променена общо 1 път
Аватар
vivan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот becs » 24 Юли 2009, 18:39:14

Пулсар, ок благодаря за съвета, ще го имам в предвид! :thumbleft:

Но в тази ситуация не разибрам какво да правя след като желая след време да дойда, да уча в Швеция, но да дойда без да знам и дума шведски не върви. :-k

Все пак получих отговор от БГ Скандинавиан ето го и него:

Zdravejte,

Cenata e 20 leva za ucheben chas (45 min), v koito sa vklucheni uchebnite
materiali specialno suobrazeni s Vasheto nivo. Obiknoveno se provejda blok
ot 2 uchebni chasa (2x45min). Broqt na chasovete sa spored vasheto jelanie,
koeto e i edno ot predimstvata na individualnoto obuchenie.

Pozdravi,

BGScandinavian.com

Но ми си струва скъпо по 20 на 45 минути и то като е в блок по 40 лева.. А при Норд е 50 часа за 290 лева пак по 45 минути :-k
becs
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vivan » 24 Юли 2009, 18:45:32

becs написа:Пулсар, ок благодаря за съвета, ще го имам в предвид! :thumbleft:

Но в тази ситуация не разибрам какво да правя след като желая след време да дойда, да уча в Швеция, но да дойда без да знам и дума шведски не върви. :-k

Извинявай - тъкмо ти пишех отговора. Като искаш да учиш тук - има швески за чуждестранни студенти - безплатен е за студентите и не разбирам защо ще си губиш времето и ще си харчиш парите. Би имало смисъл, ако наистина можеше да нваучи нещо от София, но ...резултатите които съм срещнала са плачевни...
Аватар
vivan
Тукашен
Тукашен

Мнениеот becs » 24 Юли 2009, 18:54:04

Да това го знам и то сигурно ще остане като вариант, но при пристигане там ще се чувствам мното по-сигурен, ако знам малко от езика :) Но, ако не е наистина тук, на ниво преподаването, това само ще ме объка :(
becs
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 24 Юли 2009, 19:04:01

Не ми е мястото тук, поне с този въпрос, но не се сдържам: може ли някой да ми обясни, защо българи в България, кореспондират чрез мейл на латиницата??? Ако въпросът ми е с повишена трудност се извинявам.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот seli » 24 Юли 2009, 19:13:42

Здравей becs !
Ако говориш английски няма да имаш абсолютно никакъв проблем с комуникациите тук, още не сме срещали шведи неговорещи английски.
При насочването ни към Швеция бях спокоен от към език - жена ми говори добър английски, а шведския решихме да го учим намясто и то напълно безплатно. Но ако не владееш и него, това вече променя нещата...
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот becs » 24 Юли 2009, 19:17:33

@velingrad, нямам си и идея, аз им писах на кирилица :)

@seli Ами аз английски знам на добро ниво, колкото до се оправя и да водя разговори, а щом е така да наблегна на английския и да го науча перфектно за да няма проблем в това отношение :) И като отида там да започвам здраво с шведския, то ще ми е от помощ и средата там все пак навсякъде ще го чувам :)

Благодаря на всички за съветите!
becs
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 24 Юли 2009, 19:21:31

Точно така, имаш ли основа- наблягай на английския, а шведския ще го научиш тук безплатно !
Навсякъде се оправяш с английски, споко не се притеснявай ;-)
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот etomidate » 27 Юли 2009, 19:10:00

seli написа:Точно така, имаш ли основа- наблягай на английския, а шведския ще го научиш тук безплатно !
Навсякъде се оправяш с английски, споко не се притеснявай ;-)

Чудя се, с английски ще ме приемат ли да работя медицина? Не, че в специалността, в която работя се иска особено голям контакт с пациента, но все пак - с останалите как ще комуникираме, ами с близките на болните, а със самия болен? А докато науча шведски там, без да съм го чел в Бг - как ще я карам?

Освен това - жалко, че в тази наша държава всички езикови курсове, на по-екзотичните езици са съсредоточени все в София, много е трудно от останалите градове да намериш преподавател, частен учител, дори преводач, за школа да не говорим, да те учи на подобен език...
etomidate
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Образование