• Advertisement

Следване в Швеция

Напред, науката е слънце!

Re: Следване в Швеция

Мнениеот dioivanov » 7 Ноември 2012, 15:24:57

alex777 написа:За колко време ти направиха печата в МОН и каква е таксата за това?

btw: ако не се бъркам няма различни схеми.Схемата е една и според мен и твоите преведени документи от легализирания преводач са направени с апостил. До колкото успях да разбера оторизиран превод се прави на документи предназначени за чужбина,превеждат се от фирмата ,минават през посолството или министерството на външните работи , там ти слагат апостила и след това преводаческата фирма ти ги връща.

Значи първо, заверката на диплома в МОН беше безплатна, говоря ти за януари 2011г. Второ, ако ти се дават пари и се чувстваш по сигурен, пускай си дипломата и за апостил /това се прави във външно/, но подчертавам, апостил за Швеция не е необходим. Шведите държат единствено на това дипломата ти да има печат от МОН, съответно аз ти написах какво точно съм направил. Неслучайно в МОН ме гледаха странно с оригинала на дипломата (практиката е да се носят преведени копия за печат които после да минат през външно), явно масово хората дават комисионни на посредници за да им оформят документите и съответно пълнят хазната за такси за апостили.
Аватар
dioivanov
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Fanatico90 » 3 Декември 2012, 23:56:00

Някои който учи магистратура Service Management Tourism в университета в Лунд (кампус Хелзинборг) може ли да сподели как е и колко излизат горе долу разходите за месец в Хелзинборг?
Fanatico90
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот tdriva » 13 Юли 2013, 15:30:34

здравейте, има ли българи, които учат в университета Лунд?
tdriva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот alex777 » 10 Септември 2013, 09:22:31

Има ли учещи в университета в Готеборг?
alex777
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaninaGeorgieva » 3 Октомври 2015, 18:27:24

Здравейте.В момента съм 12 клас и планирам да кандидатствам за бакалавър на няколко местa.Имам изкаран изпит IELTS(7.5) и в момента подготвям мотивационното си писмо.Въпросите ми са следните:Първо, какво точно представлява математика ниво ''B'', както и имат ли българско съответсвие предметите ''Social Sciences''/''Civics''(за тях ми трябва ниво А).Второ когато кандидатствам с диплома за средно образование оценките от всички предмети ли са от значение или само тези свързани с конкретната специaлност?Последно, до колкото разбрах е възможно да се кандидатства с академична справка,но ако се направи така има ли реална възможност да те приемат или въпреки всичко ще се наложи да предоставиш диплома? :)
VaninaGeorgieva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот VaninaGeorgieva » 3 Октомври 2015, 18:30:00

Благодаря предварително
VaninaGeorgieva
Нов потребител
Нов потребител