• Advertisement

"Стипендия" oт CSN... (Sverige)

Напред, науката е слънце!

"Стипендия" oт CSN... (Sverige)

Мнениеот momentum » 21 Юли 2008, 02:30:49

Полу4авате ли такава? И дали има възможност да се полу4ава от 4ужденец, ако не е живял 5 г. в страната, не е работил 2 г. и не е женен за 6вед или др., който да работи тук?
Про4етох информацията от сайта им, но в об6ти линии това са условията, които трябва да се изпълняват. А няколко мои познати казват, 4е полу4ават, без да изпълняват условията, от кратко време са тук, не работят и т.н. Един от познатите ми казва дори, 4е когато запо4вал да у4и в Komvux, полу4ил писмо, в което му казвали, 4е има право да полу4ава ... кр. месе4но (не си спомням сумата).
Не ми се вярва да правят изкл., но тъй като от доста хора ве4е го 4увам, ре6их да попитам тук.
Аз бях au pair у едно семейство от дек. 2007 и гледах дете в о6те едно семейство. За съжаление и при 2те на 4ерно, за6тото не искаха да пла6тат данъци. Преди това у4их няколко месеца във folkhögskola, имах стипендия от Svenska Institutet за 2 семестъра, но се отказах по ли4ни при4ини. По това време не бях дори folkbokförad и нямах personnummer.
Според вас възможно ли е да у4и6 и да се издържа6 сам тук и има ли такива, които го правят? И колко горе-долу излиза на месец издръжката-квартира, храна, у4ебници и т.н примерно в Стокхолм? Разбира се имам представа колко струват квартирите и храната тук, но никога не ми се е налагало да пла6там не6то и не мога да преценя то4но колко пари на месец са нужни. Мин. 6000-7000?

Швеция си има вече собствен форум :wink: ....Yura
Аватар
momentum
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Образование