• Advertisement

С българска диплома в Швеция

Напред, науката е слънце!

Re: С българска диплома в Швеция

Мнениеот eve123 » 11 Ноември 2011, 20:12:40

Здравейте!
Интересувам се дали може да се кандидатства с оценки по английски от училище (с академичната справка), защото дипломата ще мога да я представя чак юни месец? :-k :-k :-k
Благодаря предварително! :)
eve123
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bammbinna » 22 Ноември 2011, 20:52:02

Да , разбира се изпращаш им акдемична справка от 9 до 11 клас , ако кандидатстваш до 16 януари ! Къде и какво искаш да учиш ?
bammbinna
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот eve123 » 25 Ноември 2011, 19:34:26

Благодаря много за информацията! :)
eve123
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mar777 » 19 Февруари 2012, 12:28:14

Здравейте! Няма как да не споделя как изненадващо се сдобих с документа Utlåtande över utländs högre utbildning. Имам две дипломи за висше образование и една специализация над първата диплома. През месец август реших да ги представя в Högskolverket за приравняване към шведската образователна степен. Имах превод и легализация само на едната диплома за висше образование. След ден получих мейл че няма да бъдат разгледани ако в посочен срок не представя превод, /или превод и легализация не ми стана много ясно/, на останалите два документа. Отидох отново там и казах че искам да приравнят само преведената и легализирана диплома, щом другите не могат да бъдат разгледани, т.к скоро не планирам ходене в Бг и няма как да се сдобия с легализация. Отново получих мейл че документите ми не са окомплектовани.
- Vidimerad kopia av diplom/examensbevis (Diploma) i översättning
- Vidimerad kopia av personlig ämnesförteckning/transcript i översättning
Реших да не се занимавам повече с тая институция и без това докато завърша SAS има време и не ми е спешно приравняването на дипломите. Преди 15тина дни все пак реших да направя само превод на английски а не и легализация на останалите два документа и да пробвам пак да подам за приравняване. И когато преводите ми вече са факт, докато умувам как те да стигнат до мен от преводаческата агенция в София и после да ги представям в Högskolverket, дойде един голям плик с размер А4 от Högskolverket. В него бяха изпратили документа Utlåtande över utländs högre utbildning с воден печат за приравняване на всичките ми дипломи и специализации.В документа пише че образованието отговаря на шведските стандарти и нива. Гледах и не вярвах на очите си! Хем ми бяха отказали разглеждане дори само на преведената и легализирана диплома, хем после са разгледали и приравнили всичко включително и двата документа представени им само на Бг. Да им се чуди човек на тия институции!!! Не че отдавна не съм се убедила че нищо не се случва от раз. Както и това че може да се случи в някой следващ път с абсолютно същите копия без добавки на никакви други документи. Така например Фьоршекринг каса първия път реши че съм с малък доход и не може да ме регистрира. След това на второ подаване взе че ме регистрира с абсолютно същите документи. Затова приятели-сънародници моят съвет е, не се отчайвайте и пробвайте отново и отново докато нещата се случат. Дерзайте и следвайте целта си!
mar777
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 19 Февруари 2012, 18:50:11

Напълно си права Mar777, и ние имаме подобен опит.
Поздравления за признатите дипломи. Сега остава по-лесният или по-трудният момент - да откриеш работа отговаряща на някоя от тях. :)
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот Sara1113 » 27 Август 2014, 09:51:00

Здравейте, форумът наистина е доста интересен и затова реших и аз да задам един въпрос, който ме вълнува :) В момента съм трета година бакалавър по Молекулярна биология в Софийския университет и искам да се запиша за магистратура в Швеция на английски език и по-конкретно в град Лунд. Проблемът е, че не знам кои предмети и какви оценки точно ще ми вземат за приема според техните изисквания (въпроса ми е като цяло за биологическите специалности там). Ако някой може да помогне ще съм много благодарна, защото в момента трябва да реша дали да се явявам на повишение по 2 предмета, а ако не са необходими те няма смисъл да се мъча.
Sara1113
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование