• Advertisement

За тези, които мислят да кандидатстват в Швеция

Напред, науката е слънце!

Re: За тези, които мислят да кандидатстват в Швеция

Мнениеот bromma » 19 Февруари 2009, 12:11:58

Минал съм SFI C и SFI D. После SAS grund A - води се ниво, два месеца и половина през които имах 3 смесени изпита (läss, hör och diktamen) и един muntlig. Следва SAS grund B, пак два месеца и половина и горе- долу подобни изпити. Сега съм SAS grund C, и към същите видове изпити за нивото (или поднивото?!) допълнително 3 части на NP - läss, muntlig och uppsats.
От края на март, ако е рекъл господ, :-k ще съм в SAS A.
Бяха ни обяснили, че SAS grund C е всъщност 9-ти клас от тукашното образование и съответно grund A е 7-ми и затова имаме толкова изпити плюс един финален, като за ученици шведи, които учат в техни си у-ща. Респективно grund B е 8-ми клас.
SAS A и SAS B са съответно гимназиално образование. Уча обедно време, четири пъти седмично, 200 точки, в Åsö gymnasium - откакто съм започнал, все съм там и все по тази схема.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот SR-71 » 19 Февруари 2009, 14:32:16

Jobbigt! Аз значи съм прескочил цели три нива :mrgreen: Това сравнение с шведските ученици е много неуместно. Чак в SAS A и SAS B може да се говори за някакво сравнение, тъй като там езикът се учи академично, демек учат се основите, аспектите и формите на езика. Ние например в моята група сме смесени - SAS B и Svenska B. Първото е за чужденци, второто е за шведи и така учим заедно едни и същи неща, но пак казвам, учат се академични неща - произход и история на езика, развитие на езика, социология на езика и други такива замотани неща, а не самият език.
SR-71
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот agapula » 23 Април 2009, 21:51:13

С голям интерес чета форума и тази тема, но до колкото разбирам се отнася за кандидатстване само за бакалаварски програми а някой има ли информазия за магистърски? Благодаря предварително
Аватар
agapula
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 25 Април 2009, 17:50:32

agapula написа:С голям интерес чета форума и тази тема, но до колкото разбирам се отнася за кандидатстване само за бакалаварски програми а някой има ли информазия за магистърски? Благодаря предварително

Има такава тема за магистратура в Швеция :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот Preikestolen » 21 Май 2010, 19:40:23

Здравейте. След една или две години, ще кандидатствам за бакалавърска програма на шведски. Реших че ще е добре да имам VHS превод на дипломата, за да знам какви са ми оценките от гимназията съгласно шведската система за оценяване, така че ако има някой който е минал по този път нека пише. Благодаря.
On and on - does anybody know what are we living for...
Аватар
Preikestolen
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kiro01 » 16 Март 2011, 05:47:48

Извинявайте, че повдигам темата, но ми предстои кандидатстване в университет в Швеция. Търсих много из нета но все не намирам някой нашенец там, който да ми обясни по-подробно процедурите и необходимите документи. Намерих един великолепен сайт http://studera.free.bg който ми помогна иначе щях да си оплескам кандидатурата...

Само че искам да поговоря с хора, които в момента са студенти там. Тази година завършвам и искам да съм наясно с абсолютно всичко.
kiro01
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование