• Advertisement

Колко време чакахте за смяна на БГ книжка със шведска?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Колко време чакахте за смяна на БГ книжка със шведска?

Мнениеот nebene » 28 Ноември 2014, 23:41:00

Здравейте,

пратих си оригиналната шофьорска книжка от България преди повече от два месеца на Transportstyrelsen за смяна със Шведска. Прикачих бланки, платих такси и всичко както си трябва. Днес им звъннах да видя какво става и ме уведомиха, че книжката ми е пратена в БГ за проверка на валидността още преди два месеца и в момента чакат отговор. Въпроса е колко време трябва да ги чакам нашите "албански реотани" да загреят и да благоволят да отговорят? Четох тук из форума, че някои са чакали дори повече от 6 месеца. В същото време от подобен форум на българитe в Англия, четох че им ги сменяли за по няколко седмици.

Какъв е вашия опит и най-важното има ли номер в България на който да се обадя за да питам. МВР ли отговаря за тази проверка на валидността?
Последна промяна nebene на 28 Ноември 2014, 23:54:05, променена общо 1 път
nebene
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Колко време чакахте за смяна на БГ книжка със шведска?

Мнениеот daisymm » 28 Ноември 2014, 23:46:23

nebene написа:... пратих си оригиналната шофьорска книжка от България преди повече от два месеца на Transportstyrelsen за смяна със Шведска. Прикачих бланки, платих такси и всичко както си трябва. Днес им звъннах да видя какво става и ме уведомиха, че книжката ми е пратена в БГ за проверка на валидността още преди два месеца и в момента чакат отговор. Въпроса е колко време трябва да ги чакам нашите "албански реотани" да загреят и да благоволят да отговорят? Четох тук из форума, че някои са чакали дори повече от 6 месеца. В същото време от подобен форум на българитя в Англия, четох че им ги сменяли за по няколко седмици...

А за любителска или професионална книжка става въпрос все пак?
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот nebene » 28 Ноември 2014, 23:51:03

Шофьорска книжка категория B + M
nebene
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bromma » 29 Ноември 2014, 15:36:29

Веднъж в посолството ми казаха, че всички официални пратки се получават с т.н. дипломатическа поща, която за Швеция е един път на 6 месеца. Ако все още пощите се пращат така, имаш мах. 6 месеца чакане.
Това обаче не ти пречи да караш с ксерокопие от книжката. Напълно легално е, пробвал съм го и аз и други.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот nebene » 30 Януари 2015, 20:00:06

Писмото пристигна в края на декември. Отне около пет месеца.
nebene
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Документи