• Advertisement

Лични наблюдения

Кой каза "Наздраве"? :-)

Лични наблюдения

Мнениеот seli » 15 Декември 2010, 12:13:38

Последно време детето все по-често се разболява, или на път да се поболее предусещаме по някои симптоми и си седи в къщи детето. Това го отдавам на метода им за закаляване- боси, по потници при положение че има притворени прозорци и постоянно движение от помещение на помещение придружено с отваряне на врати и течение, което се получава. Пак наскоро, като я вземах бе без ръкавици, а учителките бяха със и като ги питах "що така?" те- "ми тя не иска...". Ако започнем да се съобразяваме с това какво иска дете на 2 г и 9 месеца далеч няма да стигнем, но...да видим кога ще се закали достатъчно, че да не се разболява, а междувременно научихме вече повечето лечебни заведения в района ни. След няколко кьорфишека се обиграх достатъчно - Винаги показвайте положението по-сериозно от колкото е, ако искате да бъдете прегледани по-бързичко. Иначе месеците ги нямат за нищо. Един случай....Някъде февруари, март месец детето бе хремаво, като хремата така и не премина. Не можеше да спи горкото от запушеният си нос и всяка сутрин се събуждаше с екшан заради залепналите клепачи на лявото си око. Някаква слуз отделяше постояно. Ходехме във вордцентралата и все чувахме ще премине, ще премине. Проклетите мед сестри така и не ни пренасочваха към лекар. Мина така месец, всеки ден ревове и промивки на окото, та най-накрая ни пренасочиха към специалист в Каролинска за след месец \:D/ . Оказа се че имало някакви запушени канали между носът и окото си, които трябвало да бъдат отпушени с лека хирургическа намеса....и ни казаха да чакаме за въпросната операция. Бяхме в Каролинска някъде в Март и поканата дойде в края на Август. Междувременно детето се бе оправило и решихме да не претърпява такава манипулация напразно и отказахме, но ето сега като че ли окото взе да повтаря. Та нали се досещате за театъра, в който пак ще вземем участие?
Днес водих потомството пак в любимата ми вордцентрала. Макар да не бе точно болно, но този изтощен изглед и запушен нос вече зная на къде води... Доукрасих нещата на рецепцията и след трийсетина минути бяхме първо при обичната ми районна шюкшотешка ( Аз имам и друго вземане даване с нея: Преди месец ходих да поискам час за медицински преглед понеже ще си сменям книжката с шведската и общо три пъти ми бе отказвано - веднъж на живо, два пъти по телефона, понеже тя била много заета и претрупана от работа. Бивах препращан към някаква частна клиника, като нали се досещате че там тарифите са двойни..., та засега смяната ми е в застой. Да видим кога ще се заема и с това. И почнах да я следя колко аджеба е заета и не може да поеме въздух от работа. За двайсетина минути наблюдения докато бяхме във вътрешната част на вордцентралата обикаляше напред назад, няколко пъти седна на едно легло и припляскваше чехли към петите си и водеше лични разговори с една дето ми се иска да я нарека санитарка. Един човек не влезна при нея за това време. Направо ми се прииска да съм шюкшотешок :) дори и на половин заплата - като видят 5 човека в чакалнята и им се преплитат краката "Какво ще правиме сега?" и отказват на всички. Аз понеже и в Истанбул живях и като ми кажат натоварен ни персонала се досещам за други неща, но това са други разкази, в някой друг ден.), тя ни пренасочи към лекар и когато си напътстван и успокоен от квалифицирано лице е друго, а не с елементарното "неможе" от сухaрката на рецепцията...
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Re: Лични наблюдения

Мнениеот pippi » 15 Декември 2010, 15:18:15

мдааа
много познато
нашият беше на 4-6 в Датско
и след първото посещение при личния започнах да лъжа, за да прегледа всичко
иначе само като кажа, че дига темп и той дига рамене и не обръща внимание
а при нас всяка треска водеше до гнойна ангина
та като кажех, че освен темп го боли гърло, кашля ужасно, оплаква се от уши и корем и личният обръщаше внимание на всичко

тук е вече голям и само веднъж е бил на лекар заради кашлица
но аз съм нагла
обадих се и казах, че само кашля, но че така преди 2год е хваната двойна вирусна пневмония (което си е истина) и че държа да го чуят, за да сме сигурни, че не е същата ситуация
получих час за след 30мин, даже едва стигнахме
:mrgreen:

иначе вече имаме право да си избираме ние поликлиника
което за мен означава, че ако си чул добри неща за определена клиника, може да се запишеш към нея

а в детската бъдете твърди и си поставете изискванията
те са длъжни да се грижат за детето както трябва

иначе кой е по-здрав е спорен въпрос
моето семейство е много по-здраво от тези около нас
за 3год на едно и също раб. място зимата всички около мен караха тежки грипове и пневмонии
аз изкарах една настинка за половин ден и св. грип за ден и 1/2

да расте здраво, палаво и щастливо детенцето ви
pippi
Модератор
Модератор

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 14 пъти

Назад към Здраве