• Advertisement

Избор на Поликлиника

Кой каза "Наздраве"? :-)

Избор на Поликлиника

Мнениеот OnLine » 23 Февруари 2012, 20:58:36

Здравейте,
Днес с половинката ми получихме писмо-покана за избор на Здавно заведение. Посъветвахме се с познати и те ни посъветваха да си изберем държавна клиника, а не частна.
Бих искала да попитам за Вашите наблюдения и дали има голяма разлика в обслужването, тъй като клиниката, която е по-близо до нас е частна.
Аватар
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Избор на Поликлиника

Мнениеот seli » 23 Февруари 2012, 21:17:03

Извинявай, но какво означава "Да изберем здравно заведение"? Винаги съм мислел, че искаш не искаш ходиш първо в кварталната вордцентрала. :-k

Потребители благодарили на автора seli за мнението:
bromma
Рейтинг: 4%

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот bromma » 24 Февруари 2012, 16:25:36

Освен съвета на seli, спомни си опита от бг.
Четох в днешния дагенс за внедрения "наш челен опит" - отива човек при личен лекар, получава ремис за специализиран, там си плаща входна такса, при прегледа се установява, че има нужда от по-задълбочен преглед (разбирай по-скъп) и от там бива препратен до друг спец, лекар, съответно с нова входна такса, за да поеме другия лекар или клиника по-скъпия преглед. Никой не искал да остане с Черния Петър (Svarte Peter).
Лекарите казват - просто икономика! :rock:
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот dimadoctor » 25 Февруари 2012, 23:34:35

Bromma, за съжаление не винаги всичко е ясно и просто в медицината. Повярвай, че този вариант с препращане към друг специалист е за предпочитане пред нашенския " мани го оня, той не разбира нищо, аз ще те оправя". При нас идват много често пациенти след преглед от ортопед илио невролог например, така че ние също често се явяваме втора специализирана инстанция.
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот OnLine » 5 Март 2012, 22:52:17

Навярно и здравната система е претърпяла промени и затова доста хора небяха информирани от процедурата по избор на здравно заведение. Доколкото разбрах изборът на личен лекар не е задължителен, но задължително трябва да се избере поликлиника. Ние си избрахме най-близката държавна поликлиника, да се надяваме да не го посещаваме често :rr:
Аватар
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот valentinobog » 10 Март 2012, 17:24:17

OnLine написа:Здравейте,
Днес с половинката ми получихме писмо-покана за избор на Здавно заведение. Посъветвахме се с познати и те ни посъветваха да си изберем държавна клиника, а не частна.
Бих искала да попитам за Вашите наблюдения и дали има голяма разлика в обслужването, тъй като клиниката, която е по-близо до нас е частна.

Здравеите,
споделям опита си. Лично аз сам регистриран в частна поликлиника както здравна така и зъболекарска. Разликата е огромна от държавната , както със специалистите така и с отношението, а в заплащането разлика е малка . Най веяе миналата година ми бе ангажирана със зъболекарски кабинет. Много съм доволен и не съжаляване , че направих избора тук да си оправя зъбите, а не в БГ.
Поздрави Валъо
Аватар
valentinobog
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Назад към Здраве