• Advertisement

Защо никого не съветвам да учи в Щутгарт

Re: Защо никого не съветвам да учи в Щутгарт

Мнениеот Babetka » 21 Септември 2011, 07:57:18

deyan написа:Та в крайна сметка предпочетохте българския университет заради неудачните съквартиранти в тази квартира?

:thumbleft:
И аз не разбирам как може това да е причина да загърбите плановете си за учение в Германия. Вижда ми се малко преувеличено да се каже само от тази ситуация,че следването в Щутгард не е за препоръчване.
Аватар
Babetka
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот makeno » 21 Септември 2011, 09:14:04

И аз не виждам нищо ненормално, това е общежитие все пак. Повечето студенти предпочитат общежитията точно заради купоните. Който не иска, както казах преди, по-добрият избор е WG или съвсем самостоятелна стая приват.

Поздрави,
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот djulioo » 26 Септември 2011, 20:45:48

От общежитие до общежитие има огромна разлика. За пример мога да дам това,че сега съм първи семестър в Уни Щутгарт, във Vaihingen и в общежитието съм от 1 седмица. Запознах се със съквартирантите,които се оказаха големи темерути,но няма значение :D На етаж сме по 4ма,като в момента сме 3ма - аз,китаец и немец. Виждаме се се само от време на време на вечеря и дотам - не са от приказливите. Хубавото е,че от 1ви октомври и двамата се разкарват и за известно време ще съм си сам в цялото апартаментче. Чух за още двама българи,които живеели там наблизо,но още не мога да разбера къде,че да се запозная с тях.
Като цяло всичко е много приятно и спокойно - даже прекалено спокойно. Не разбирам защо само заради неприятни съквартиранти в ТОЧНО това общежитие някой би се отказал от толкова добро образование,каквото би получил тук.
djulioo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот criyo » 26 Септември 2011, 22:12:32

Баси абсурдният пост :D

Нищо де, да видим как ще понесе обстановката в българия на отрочето :). Все пак в България всички знаем, че няма курви, жените не пият и не пушат и не спят с по няколко мъже хгаххаахахаах
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 51 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 27 Септември 2011, 00:42:53

scenik написа:Иначе за колегата, който пише, че не съм виждал турци и не съм живял по общежития - ИТ мениджър съм на международна компания и поне веднъж месечно съм в чужбина, имаме заводи в половината свят и колеги и приятели от всички страни и най-много от Германия и Австрия. Живял съм и учил в чужбина над 12 години /имам защитен докторат и няколко специализации/, в Турция съм ходил още преди великото преселение и досега ходя поне веднъж годишно на почивка.
Живял съм и две години с германец и авганистанец в стая - по-интелигентен е от половината студенти в СУ в момента, така че по-полека с отпределенията.
Но да настаниш момиче в нещо като публичен дом е недопустимо във всяка една държава.
Затова отворих тази тема - защото някой може да изпрати детето си само и да го постави в ужасна ситуация.

Пък аз си помислих, че си прост чиляк! Интелигентността не е само в дипломи, длъжности и докторати, колега!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот olga » 27 Септември 2011, 18:28:01

Стаята в Хилтън е о/о 250 Евро/вечер. За 100 тризвездно хотелче около унито....
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот makeno » 27 Септември 2011, 19:41:44

Хилтън почва от 60 евро на нощ, стига до много, зависи кога се бухне общо взето.
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот estira » 28 Септември 2011, 22:26:53

Примерно в Мюнхен за Феста е към 375,-
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот criyo » 29 Септември 2011, 17:58:14

Само едно ми е интересно, може би господинът голям мениджър на интернационална фирма ще пожелае да обясни.

Та въпросът ми е, ако в тази стая седеше не турско, а немско девойче и не пиеше ракия, а водка Царевич с двама немци, пак ли щеше да реагира по същия начин?
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 51 пъти

Мнениеот affetto » 6 Октомври 2011, 15:41:08

Ето каква е разликата между Германия и България:

Докато в немските общежития можеш да видиш вече по-горе описаната картина, която с нищо не те смущава освен с това, че си я видял, а изобщо не е било твоя работа да се интересуваш, какво правят другите, тъй като - Германия е ЛИБЕРАЛНА държава, българските общежития биват охранявани денонощно и за да влезе чужд човек трябва да премине през face контрола, който в случая е пенсионер, който без очилата си не може да види по-далече от носа си. И така те обзема едно чувство, че влизаш в сградата на някой затвор, "строго" охраняван, с железни врати, а не в общежитията на Медицинска академия. Дотук добре, самата сигурност! Веднъж прекрачил прага на някоя от стаите може да те обземе единствено съжаление към тези, които живеят там - 2-3( а с вече постоянните обитатели - хлебарките, сами може да пресметнете) на не повече от 10-15 кв.м.

Мисълта ми беше, г-не, това нямаше да са единствените турци, с които дъщеря Ви щеше да се сблъска в Германия, те са много повече и са навсякъде. Като момиче мога да Ви кажа, че подсвиркванията и неуместните коментари, когато минеш покрай по-голяма турска група са неизбежни, НО може само и единствено да съжалявате, че сте попречили на дъщеря си да учи в Германия, защото в БГ и по-точно в София, тя никога няма да може да се прибира спокойно в 3 часа през нощта, както аз го правя и срещайки някой турчин не изтръпвам, какво може да се случи. В София дори в 10 часа е опасно да се качиш на градския транспорт.Не случайно, общежитията са " по-добре" охранявани от ЦРУ. :)
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 13 пъти

Re:

Мнениеот bknf » 7 Октомври 2011, 06:57:45

Едно малко уточнение. Турците които живеят от доста години в Германия, нямат нищо общо с българските цигани. Общо взето са дейни, умни и интелигентни хора. На много места из бившото ГДР изобщо няма такива. Между възрастните хора има много такива, които не знаят добре немски. Общуват си на турски - но и на тоя език не са много добри. Но децата им са родени родени и израстнали тука, германци по паспорт. Съответно знаят и турски. Родителите им през 70-те години са дошли като "гости" на работа. Поканили са ги, понеже е имало нужда от неквалифицирана работна ръка, те взели че останали и не са се върнали обратно в Турция. А турците в Турция.. са не-рядко още по-модерни и от тях, живеещите в Германия или Западна Европа.
И на мен ми е интересно ми е да разбера какво ли е си е мислил по тоя повод човека, който започна темата.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Предишна

Назад към Щутгарт