• Advertisement

Pабота без квартира

Pабота без квартира

Мнениеот Shadowy » 12 Ноември 2013, 22:20:33

Здравейте мога ли да си намеря работа без да имам квартира? Питам щото съм Бг и се чудя как да започна в Германия.
Последна промяна velingrad на 12 Ноември 2013, 22:26:59, променена общо 1 път
Причина: Прочетете Правилата на Заедно
Shadowy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Pабота без квартира

Мнениеот daisymm » 13 Ноември 2013, 00:03:09

Shadowy написа:Здравейте мога ли да си намеря работа без да имам квартира? Питам щото съм Бг и се чудя как да започна в Германия.

Здравей Shadowy,

накратко - възможно е, макар и необичайно. Преди време аз си намерих работа в Германия, докато все още бях в България. В темата Как намерих работа в Германия, докато бях България (или как се получиха нещата при мен) съм описал подробно какво точно съм правил. Не знам доколко написаното от мен ще ти помогне, но ако имаш време му хвърли едно око.

Успех!
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Re: Pабота без квартира

Мнениеот Ichi Geki » 13 Ноември 2013, 09:03:02

В основни линии е възможно, но зависи в каква сфера ще работиш. От личен опит мога да кажа, че на места хотели/ресторанти предлагат и Unterkunft und Verpflegung, (храна и квартира), или само първото. Четох тук някъде във форума, че при работа в конюшни можеш да получиш същите условия.

Дано съм бил полезен! Няма да е лошо да споделиш тук впоследствие как се реши въпроса при теб, за да знаят следващите ползватели!

Поздрави!
"I hated every minute of training... But I said: Don't quit! Suffer now and live the rest of your life as a champion!" Muhammad Ali
Ichi Geki
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 52 пъти
Благодарено: 10 пъти

Назад към Щутгарт