• Advertisement

Обяви за работа.

Форумът, който касае всеки!

Обяви за работа.

Мнениеот seli » 17 Октомври 2011, 18:20:31

Цъках си из бюрото по труда и забелязах една обява, която е перфектна за жени, като екстра работа. Става дума за Централен Стокхолм, като обхващащ периметър на фирмата.
Може да се съчетае с учене във ВуЗ и изкарване на допълнителни пари.
http://www.quickmatch.se/bemanning/soka-jobb/?jaid=213
Нека по-често да постваме тук по нещо направило впечатление - може да помогне на някого!
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Re: Обяви за работа.

Мнениеот bromma » 18 Октомври 2011, 12:03:10

Т.е. на популярен език казано, търси се "au-pair" с документиран опит ;-)
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот momentum » 15 Ноември 2011, 10:22:27

grannar.se

Търсят най-ве4е хора за гледане на деца, разхождане на ку4ета, понякога домашни помощици, предимно млади хора-у4еници, студенти, които търсят по4асова работа и могат да останат дълго време. 4овек може и да си пусне обява, 4е си търси работа, струва към 60 крони. В на4алото на семестрите (януари и август) търсят винаги много детегледа4ки, тогава съм полу4авала 50-60 отговора на обявата си. :) Голяма 4аст от семействата предлагат много ниски заплати на 4ерно, но има и доста такива, които са готови да ви платят заплатата, която вие предложите (ако е в разумни граници разбира се :) ), ако имате доста опит (и 2-3 препоръки от шведски семейства), говорите добре шведски и те/децата ви харесат. Това не се отнася само за този сайт разбира се, просто реших да споделя. :)
Аватар
momentum
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот bromma » 22 Ноември 2011, 12:28:12

Някои обяви за работа са кратки и ясни и най-често са публикувани от фирми на чужденци. Обявите на шведските фирми са тежки и претрупани с много adjektiv och adverb и приличат на латиноамериканска сапунка - трябва да имаш търпението да стигнеш до края за да схванеш нещо, но често забравяш началото. Ето една напр. (превеждам я дословно, нешлифовано)

След задължителното изхвърляне "каква велика фирма сме", следва.
"Ние търсим сътрудник, който ще работи с...... в Hagalund. Едно задължително условие е ти да можеш да осигуриш на нашите клиенти най-доброто обслужване по тази задача. Ти, заедно с твоите колеги ще се грижиш за ....... Изискванията за качество, сигурност и точност са високи. Като ...... си много гъвкав и инициативен. Работата изисква да си добре физически, тъй като в отделни моменти може да бъде и стресираща и силова (физически изискваща).

Образование, опит.
1. свободен, гладък шведски говоримо и писмено.
2. доказан опит от такава работа е изискуемо
3. шоф. книжка.

Ти, който кандидатстваш, трябва да:
1. можеш да носиш отговорност
2. бъдеш позитивен към промени
3. си устойчив на стресс
4. имаш добра способност за сработване
5. обичаш да работиш в отбор
6. си гъвкав
7. имаш добра физика."

Ха познайте за каква работа се търси човек. ;-)
Определено текстът на обявата не е гладко написан, прилича на постинг в блог или форум, но е шведска голяма фирма. Попадал съм на обяви, които за да ги повториш, ще си изкълчиш езика от рядко употребявани думи и трудни изречения.
А за тази - утре ще дам отговора за какво става въпрос.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Мнениеот naselo » 22 Ноември 2011, 14:20:02

Хамалин в селския супер - подреждане на стоки, или пък чистач в същото място.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот bromma » 23 Ноември 2011, 14:36:17

Близо си naselo,
Обявата е за "чистач във вагоните на пътническите влакове".
Пропуснали са обаче нещо много важно по тукашните традиции. Понеже шведите се смятат за нещо изключително (както и ние между впрочем, затова си създаваме едни тъпи митове и винаги през тяхната призма оценяваме околния свят) обичайно подценяват чужденците и като първо и почти единствено изискване поставят - образование (разбира се тукашно) по дадена професия. Веднъж бях попадал на обява за medarbetare в някъв магазин за храни от веригите. Първото изискване беше - кандидатът да има обучение за работа с хладилни камери :mrgreen: Не че ме интересуваше обявата, но като куриоз ми я препоръчаха, а пък мен ме засърбя ръката да напиша, че съм работил в моргата при хладилниците. :mrgreen:
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Мнениеот seli » 24 Ноември 2011, 09:10:05

momentum написа:grannar.se

Търсят най-ве4е хора за гледане на деца, разхождане на ку4ета, понякога домашни помощици, предимно млади хора-у4еници, студенти, които търсят по4асова работа и могат да останат дълго време. 4овек може и да си пусне обява, 4е си търси работа, струва към 60 крони. В на4алото на семестрите (януари и август) търсят винаги много детегледа4ки, тогава съм полу4авала 50-60 отговора на обявата си. :) Голяма 4аст от семействата предлагат много ниски заплати на 4ерно, но има и доста такива, които са готови да ви платят заплатата, която вие предложите (ако е в разумни граници разбира се :) ), ако имате доста опит (и 2-3 препоръки от шведски семейства), говорите добре шведски и те/децата ви харесат. Това не се отнася само за този сайт разбира се, просто реших да споделя. :)

...и добре си направила! Дай боже повече хора да споделят обяви за работа направили им впечатление. :thumbleft:
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот seli » 23 Февруари 2012, 20:53:13

Ето това са двата превозвача отнасящи автобусният дял от градският транспорт в Швеция -
http://www.nobina.com/sv/Sverige/
http://keolis.se/

Така..., понеже в Швеция е много трудоемко и същевременно много скъпо да придобиете Д-категория, двата превозвача предлагат безплатно обучение за притежателите на Б-категория.
http://www.nobina.com/sv/Sverige/Jobb/b ... aAkademin/
http://keolis.se/jobba-hos-oss/ansokan/ ... utbildning
..., като условието е да работите викариет през сезона на отпуските, като 99 процента е сигурно, че ще продължат и след това с вас. Освен ако не засилите пиян автобус пълен с пътници през някой most към студените води на пролива. :mrgreen:

Ето това са етапите на въвеждане в професията:
http://www.nobina.com/sv/Sverige/Jobb/b ... emin/Del-/
http://www.nobina.com/sv/Sverige/Jobb/b ... min/Del-2/
http://www.nobina.com/sv/Sverige/Jobb/b ... /Mer-info/
http://www.nobina.com/sv/Sverige/Jobb/b ... er-info-4/
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот seli » 9 Март 2012, 20:36:01

Шведските пощи търсят в момента летни заместници за идващото лято, същевременно и перснал можещ да започне екстра още през пролетта. Б-категория е задължителна.
Работата е с въжножност за продължаване с постояно назначаване. http://www.postnord.com/sv/karriar/Ledi ... evbarare-/
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот seli » 16 Март 2012, 21:42:53

http://www.arbetsformedlingen.se/For-ar ... 2d78000171 :)

Titel: Städare

Beskrivning av arbetsuppgifter:
Du ska vara en person som brinner för ditt arbete, kunna arbeta självständigt, ta eget ansvar och inte vara rädd för att hugga i. Dina huvudsakliga arbetsuppgifter blir städning i våra kunders hem, storstädningar, av lägenheter och villor. Du kommer att ingå i ett härligt gäng med duktiga, målinriktade medarbetare

Beskrivning av kvalifikationer:

Vi lägger stor vikt vid personlig lämplighet. Dina personliga egenskaper:

- Ansvarsfull. :rr:
- Glad och självständig.
- Förmåga att hitta lösningar och se möjligheter i olika situationer. :mrgreen: \:D/ :mrgreen: =D> :mrgreen: =D>
- Kunna se detaljer och det där lilla extra :bravobe:
- Utbildning/Erfarenhet.

Tidigare städvana är meriterande.
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bromma » 17 Март 2012, 15:04:39

О, да, това е мнооооого отговорна и трудна за усвояване работа, тъй че без специално образование, мин.350 точки, човек е за никъде.
Хората са гледали сигурно едно тъпо tv-предаване за "най-мръсната къща", където едни лелки ей тъй, докато се шегуват и развличат, вземат че изчистят едно жилище. Като през цялото време заливат заблудените зрители с ценни съвети, като "сипете оцет в една чаша, изпикайте се вътре и с това ще изчистите петната еди-къде си" . И тогава им е дошла ценната идея да направят 300- хилядната по ред чистаческа фирма и да оберат де-що специално обучени лелки са останали в Швеция.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bromma » 25 Ноември 2012, 16:29:28

Не мога да се въздържа да не постна тая обява:
Rekryteringsträffar på Arbetsförmedlingen City för snöskottare kommer att vara varje torsdag med start 1 november tom. 20 december.

Torsdagen 29 november kl.10.30 -11.30( drop in)
Tunnelgatan 3 T-bana Hötorget

Vi söker dig som är serviceintriktad och flexibel för att jobba som snöskottare. Du ska tycka om höga höjder och fysiskt arbete.
Har du körkort och tillgång till bil är det meriterande men inget krav.
Obligatoriskt med tidigare erfarenhet .
Hos oss har du möjlighet att bli certifierad snöskottare.

Значи търси се 1 човек да рине сняг, за тази цел се урежда специална среща (на адреса) с потенциалните кандидати, където работодателят ще приказва с всеки един накратко.
Изискванията са, човек да е услужлив, гъвкав, да обича височини и физ. работа, но задължително с Опит. За финал ще бъде сертифициран като снегоринач! =D>
И цялата тупурдия - за 3 месеца работа, на пълен или полу-ден.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Nanna » 28 Май 2013, 14:04:21

Хареса ми темата и това, че някой се е сетил да започне такава. Хубаво е всички да си помагаме навсякъде, и в страната, и в чужбина. Търся си нискоквалифицирана работа като за начало, докато науча езика - работник кухня, чистачка, да разхождам кучета и т.н. Нищо, че в БГ работя като експерт в министерство. Изпращам CV-та от БГ,но нищо. За съжаление региона, където са децата ми няма кой знае какви възможности за започване на работа, а не искам да съм в тежест. Би било по-добре да работя,но....Бих се радвала ако някой сподели опит, посъветва или да ми прати сайт с подобни обяви. Аз разглеждам основно тези в EURES, но вече загубих надежда. Децата ми са в Блекинге, но ме устройва и Сконе, въобще близките общини. Знам малко шведски, ходя всяко лято. Като за човек, който не е живял в Швеция и не е ходил на курс бива, но не е достатъчно. Уча самостоятелно със самоучител. Всяко начало е трудно, но човек трябва да опита.
Ще разгледам всички постнато и всички обяви. Дано успея ;-)
Nanna
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Zmily » 29 Май 2013, 11:39:16

Може би е по-реалистично засега да наблегнеш на езика, а като дойдеш, ще търсиш на място.
Успех!
Zmily
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Nanna » 29 Май 2013, 14:01:59

Да, прав си!Така е, така трябва. Ще наблегна на езика, колкото и да съм нетърпелива :) Благодаря ти все пак :)
Nanna
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Следваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки