• Advertisement

емигриране с малко дете в Швеция

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

емигриране с малко дете в Швеция

Мнениеот анел » 8 Февруари 2016, 11:54:07

Здравейте,нуждая се от много информация,относно емиграцията в Швеция,в момента уча шведски език,знам и добре английски,бих ли могла да си намеря работа ,а малкият е на годинка,мога ли да го запиша на ясла или първо ние с мъжа ми трябва да получим шведското егн и след това всичко останало?? Благодаря на всички отговорили. [-o<
анел
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: емигриране с малко дете в Швеция

Мнениеот анел » 10 Февруари 2016, 17:01:02

Ехоо,няма ли някой,който да ми отговори....?иначе 700 преглеждания-и :( никой не пише...
анел
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 10 Февруари 2016, 17:31:05

Първо реши в Швеция или Швейцария.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот анел » 10 Февруари 2016, 19:49:41

olga написа:Първо реши в Швеция или Швейцария.

Мисля,че много ясно съм написала в ШВЕЦИЯ,може би по грешка съм го публикувала във форума за Швейцария.
анел
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bromma » 17 Февруари 2016, 16:03:05

Въпросът ти е кратичък, но сложен.
За всякакви въпроси - най-напред ЕГН!!! А то се дава срещу работа и валиден адрес. В момента страната е зарината от бежанци и на никой не му е до други ЕУ-граждани, т.е. чакането за ЕГН е безкрайно. Долнопробна, ниско платена работа може да се намери, както и на черно, но е пълна мизерия и не може да се оцелее при цените тук. А фирмаджиите са готови да наемат отчаяни кандитати при мизерни условия, 1:1 като в бг.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот анел » 17 Февруари 2016, 19:46:38

Napravo me ot4aq totalno!! Znam i az za bejancite tam i 4e v momenta e golqma barkotiq-no nie ne sme resili sega vednaga da tragnem. V momenta se interesuvam,sabiram informaciq zA tam. Kolkoto i da e 1:1 ne sam 4ula nqkoi,koito e otisal tam i se e varnal posle v Bg(kakto sa tragnali nestata v Bg-skoro darjavata nqma da q ima :)
анел
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 17 Февруари 2016, 20:28:59

анел написа:Napravo me ot4aq totalno!! Znam i az za bejancite tam i 4e v momenta e golqma barkotiq-no nie ne sme resili sega vednaga da tragnem. V momenta se interesuvam,sabiram informaciq zA tam. Kolkoto i da e 1:1 ne sam 4ula nqkoi,koito e otisal tam i se e varnal posle v Bg(kakto sa tragnali nestata v Bg-skoro darjavata nqma da q ima :)

Дали ще умирате от глад в Швеция или ще умирате от глад в България за Вас май няма значение.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот max » 17 Февруари 2016, 22:22:00

анел написа:

Мисля,че много ясно съм написала в ШВЕЦИЯ,може би по грешка съм го публикувала във форума за Швейцария.

Там ти е грешката, да беше отишла в Швейцария. Там е рай. А ти си решила да се забиеш баш в Швеция, където няма никаква работа и перспективи.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот onufriy » 18 Февруари 2016, 10:54:46

max написа:
анел написа:

Там ти е грешката, да беше отишла в Швейцария. Там е рай. А ти си решила да се забиеш баш в Швеция, където няма никаква работа и перспективи.

Чак пък да е рай в Швейцария, хеле пък с малко дете...

анел написа:Здравейте,нуждая се от много информация,относно емиграцията в Швеция,в момента уча шведски език,знам и добре английски,бих ли могла да си намеря работа. [-o<

Мисля, че навсякъде основният лисващ параметър е работа като какъв (демек с каква специалност).
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот анел » 18 Февруари 2016, 11:30:01

Imam vis6e obrazovanie za u4itel ,no za tam za u4itl,ste mi trqbva perfektno shvedski nai veroqtno.
анел
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот olga » 18 Февруари 2016, 13:20:21

А кои са качествата, с които смяташ, че си конкурентноспособна на трудовия пазар в чужбина ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот анел » 18 Февруари 2016, 14:38:38

Na trudoviq pazar v chujbina sam rabotila dosta -ne sam dlajna to4no na teb davam obqsneniq za ka4eztvata si !
анел
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 18 Февруари 2016, 14:43:18

анел написа:Имам вис6е образование за у4ител ,но за там за у4итл,сте ми трябва перфектно шведски наи вероятно.

Без да съм в Швеция - генерално е изисква местна педагогическа квалификация, демек езикът е необходимо, но не достатъчно условие. Изключение може да се направи, ако подготвяш националния отбор по физика примерно, демек курсове за напреднали и за по-големи ученици.

П.С. Моля те, пиши на кирилица, пази очите ни.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот bromma » 18 Февруари 2016, 16:25:36

Всъщност има малко светлинка - точно в момемнта се търсят силно учители. Причината: въведоха от преди няколко години т.н. учителски легитимации, т.е. като всичко шведско, документ върху документ, в резултат на което много учители увехнаха, никое у-ще не назначаваше учители без глупавия папер. Така класовете станаха огромни, резултатите на учениците паднаха и всички вкупом ревнаха - *дайте учители!* Отделно се изсипаха *туристи*!

Тези дни слушах по радиото, че смятат да опростят назначаването на учители-чужденци поради огромните нужди - във всяка община се търсят маса учители, дори и със слаб шведски.

Не знам дали някой се е върнал, но знам за много, които съжаляват , че са дошли тук, вкл. българи. Аз също проклинам деня в който реших да дойда тук, Свеция е лайняна държава.

И моля, пиши на кирилица, и мойта клавиятура е само латиница, затова горе в дясно има едно редче *виртуална клавиатура*
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Мнениеот анел » 18 Февруари 2016, 19:58:08

Благодаря за информацията на Bromma!Дали ще влезе в сила да наемат учители със слаб шведски?За детски учител ли става въпрос?Ако е така-мн обичам да се занимавам с деца?И къде бих могла да си намеря по лесно работа-в столицата Стокхолм или в други ро малки градове??
анел
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Новобранец