• Advertisement

Svenska TV

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Svenska TV

Мнениеот bromma » 4 Март 2009, 11:26:51

Гледате ли шведските канали? SVT1 и SVT2 са ми пълна скука, обикновено вечер заглеждаме 3, 5 и 6, но често и там повтарят за кой ли път стари филми. Миналата седмица съвсем ми писна и реших да се възползвам от последната зарибяваща оферта на COMHEM - 63 канала за три месеца, за 99 кр. на месец. Поръчахме смяната на абонамента, доставиха ни digital box, и "отворихме кутията на Пандора". По принцип съм фен на аглийската и немска телевизия, но за съжаление точно тези канали не ги предлагат. Все пак има доста интересни канали и много предавания, които вървят по едно и също време. Някои модели digital box са с твърд диск, за да си записва човек именно такива предавания и да ги гледа по-късно, но нашия е без, защото е безплатен.
Знае ли някой, може ли да се записва някакво шоу напр. директно в лаптопа, докато гледаме друга програма? На TV има USB порт, на d.box. няма, т.е ще ако свържа TV с лаптопа да запиша едно предаване, ама после пък обратно как да го изпратя към TV за да го гледаме? #-o
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Re: Svenska TV

Мнениеот franklin » 4 Март 2009, 21:09:32

Като си подхванал темата за SVT, те наскоро изнесоха web player -а си в отделен сайт:

http://svtplay.se/

има доста предавания, всичко е flash (може да се гледа под всеки браузър с flash) и дори понякога предават на живо (веднъж попаднах на Melodifestivalen - доста приятно се изненадах). Може да е от полза за някой.
franklin
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bea » 4 Март 2009, 21:53:35

Дали може да споделите други телевизии, които имат онлайн предавания?
Аватар
bea
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот seli » 4 Март 2009, 22:38:51

Някой ползва ли услугите на булсат там? Аз лично си го ползвам тук в турция и съм много доволен. Мисля да си го замъкна към 6веция,виждам че и там има обхват... O:)
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот seli » 29 Март 2009, 20:19:33

Приятели,как задоволявате там глада към българския език? По какъв начин успявате да гледате бг телевизия или гледате ли въобще? На мен лично ми се струва че никoй няма да ми позволи да си разположа сателитната чиния на балкона... има ли такава практика или общините са ги забранили :-k ?
В пакета от канали на кабелните доставчици намират ли се бг канали или поне преведени на бг? Въобще има ли кабелен оператор,който да предоставя и бг телевизия? :oracle:
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот SR-71 » 30 Март 2009, 11:19:15

seli написа:Някой ползва ли услугите на булсат там? Аз лично си го ползвам тук в турция и съм много доволен. Мисля да си го замъкна към 6веция,виждам че и там има обхват... O:)

Гледа се, ама имай предвид, че не на всеки блок е разрешено да се слагат антени.
SR-71
Тукашен
Тукашен

Мнениеот tsetso » 30 Март 2009, 20:54:46

Зависи от фирмата собственик на сградата ,в която живееш. Някои фирми разрешават и можеш да си имаш сателитна антена както в Бг , други разрешават само ако антената не се подава извън пределите на балкоа ,а при други не се разрешава въобще. Пробвайте през интернет, има няколко сайта , в които може да се абонирате и да гледате канали с доста добро ка4ество и на прили4на цена. Аз ли4но процедирам така , като съм си вързал компютъра към телевизора. Лошото е , 4е все още няма интернет тв с HD ка4ество :-&
Аватар
tsetso
Модератор
Модератор

Благодарено: 1 път

Мнениеот seli » 4 Април 2009, 21:15:46

Впрочем някой знае ли разликата между HD-ready и full-HD? Много често сам се замислял,но винаги сам забравял да питам.
:-k
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bromma » 23 Октомври 2009, 13:52:46

Онази вечер по TV5, серията от док. поредица "Fråga Olle" беше на тема "Секстуризъм и свързаните с него рискове от болести" и беше изцяло записана в Слънчев бряг през лятото. Репортерката разпитваше група млади шведи за начина им на почивка. Съответно показваха и кадри от ежедневието им през ваканцията - хотелът беше Лазур и диското носеше същото име. Кадрите от диското са ясни - на купон като на купон - музика, евтино (за тях) пиене, крясъци до прегракване, събличане по дансинга... Всички те заявиха в един глас, че много харесват Сл. бряг, че е супер място за тях. Репортерката ги разпита във връзка с еуфорията им и секса, който следва след диското. Те отговориха, че се чувстват много по-свободни отколкото в Швеция, защото: в Сл. бряг са само за две седмици ваканция, анонимни са, отношението към тях е много снизходително от към персонал и българи ( мисля, че ние открай време така сме се отнасяли към чужденци от бяла Европа), и разбира се при цените които са в Сл. бряг те се чувствали като богаташи. Всичко това им давало "криле" и те давали свободна воля на всичко което им изникне на акъла. За завършек на вечерта се отдавали на секс всеки със всеки (е, или почти със всеки), но предимно в групата си. Едната шведка демонстрира, че е без бельо =D> , но колкото и да беше пияна, каза че не експериментира с непознати. Това, че почти не ползвали кондоми, даде вече друг тон на разговора.
Забелязал съм всъщност, че и в Майорка, всички тези от Швеция, Дания, Англия, си изкарват почивката по същия начин.
Интересно беше, че никой не спомена за неудобства от презастрояване, шум, ментета, шмекери и др., просто този тип туристи по нашето черноморие са много доволни от това което им се предлага - даже и свободата за която те говорят е не по-различна от тази която имат в Швеция, но в Сл. бряг са "те, богатите чужденци" и те го усещат естествено, което допринася за приповдигнатото им настроение. Нищо лошо, напротив, даже е хубаво според мен, че създаваме такова впечатление у отделни типове туристи. Това беше и един от малкото случаи, когато по местна медия чух само добри отзиви за Бг от обикновени хора.
В края на предаването, репортерката разпита и българи - служителка в хотела каза, че много се радват на шведските туристи и само следят да не пиели много ;-) . Сервитьор (или охрана?) от диското каза най-вярното нещо според мене - шведите са на почивка тук, правят си весело, пият, а пък шведките не правят нищо по-различно от българките, когато отидат на почивка!
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bromma » 24 Май 2010, 14:18:25

Вторниците по SVT2 от 20 ч. върви един полско-английски сериал - Londoners. Ако имате възможност, загледайте го.
Става въпрос за поляци които заминават в Лондон като емигранти - едни "наточили сатъра" да се влеят в местния подземен свят, други - излъгани, че там всичко им е подготвено и те от летището - хоп в апартамента и на перспективната работа, но попадат изцяло неподготвени в съвсем друга действителност, трети - тръгнали с големи очаквания, че парите се търкалят по земята и не подозират, че са използвани за мулета, четвърти пък (семейство) се събират след като жената е изкарала вече половин година сама в Лондон.
Интересен е, защото спокойно човек може да замени "поляци" с "българи" и Лондон с който е да е град в бяла Европа - историите, случките и съдбите се припокриват.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Мнениеот bromma » 23 Декември 2010, 14:45:10

На 5-и януари 2011 по TV3 ще покажат 4-серийния филм по шедьовъра на Кен Фолет "Pillars of the earth" . Филмът е произведен миналата и тази година, режисьорът е европеец, както и повечето артисти. Горещо го препоръчвам (надявам се да не са го американизирали в стил "Смело сърце" и да са се придържали към книгата). Действието се развива в ранното средновековие в Англия - 12-и век и за мене слага в джоба си всички "харипотърци" ,"властелини" и др. суперпродукции.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Мнениеот seli » 8 Март 2011, 20:14:54

Искам да обърна внимание на добрият образователен ефект на SVTbarn - http://svt.se/2.125144/barn_portalsajt
Ние по принцип имаме 6 детски канала, и в началото, винаги подминавах SVTbarn, като транзитен влак. Нещо прекалено тих, прекалено бавен и безжизнен ми се струваше, но...в последствие разбрах, че изобщо не е така.

Първо за най-малките имат анимации, в които се набляга само на природни звуци - разни насекоми, птички, вода...Без наличие на нормален диалог в тях. Нашето наостряше уши и не откъсваше поглед през цялото време, като много малка, дори и сега ако ги уцели гледа с интерес.

За малко по-големите анимации свързани с броене, научаване на предмети и животни, елементарни геометрични познания.

За 6-7 годишните музикални състезания, творчески... Обучение с цел развиване на практични уменитя - две хлапета направиха кръгла дупка в леда и с най-елементарен подход изловиха две големи рибета, палене на огън без кибрит и запалка, декориране на собствената детска стая от самите тях. Дузина социални предавания подтикващи да излязат на яве талантите на детето и да се разбере към какво е най-подaтливо то - имаше едно предаване, в което един възрастен звънеше по предварително оставени от родители телефони от различни краища на страната, превикваше на телефона детето и искаше то да даде със свои думи описание на времето в своя край - валежи, температури, дебелина на снега.
Предавания с професионална насоченост - питат няколко деца какви искат да станат като големи, спряха се на три, съответно желаещи да бъдат лекар, пожарникар и полицай. После всяко едно бе препратено да прекара по един ден в съответната служба. Направо паднах от смях, когато бъдещото пожарникарче се уплаши от стълбата на колата и зарева не искайки да се качва по нея. А най се изкефих на полицайчето, те му пуснаха за малко сирените на полицейската кола докато караха, за да го накефят тотално, после то не спря да ги гърчи от своя страна, искаше постоянно да бъдат включени. :mrgreen: Да, за тази възрастова група има най-много предавания. :-k

За тинейджърите вече, предавания свързани с идоли, младежки проблеми...само не знам дали дават предавания свързани с наркотици и елементарни сексуални познания и венерически заболявания, но едва ли, понеже канала е гледан и от много по-малки.

Еее, стига толкова за дечурлигата. Аз тази вечер съм си наумил да гледам ето това от 22´30 - http://www.canalplus.se/46149/ninja-assassin, друго си е с филмовият пакет на CANAL+ :)
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот seli » 13 Май 2011, 23:42:34

Реших да следя един нов сериал започнал по CANAL+ Game of Thrones.
Направи впечатление, че е създаден взаимно с HBO, както и очаквах, вече втора серия - много добри отзиви!
Много добра актьорска игра, ефекти... Продукцията се препоръчва за лица на 15+години!
Много сполучливо отразяват епохата, в която се разиграват действията. Жестокоста, суровите лица на героите, които изобщо не са интелектуални красавци, както ни заливат много други... Примитивизмът, бруталните убийства, сексът по изгода и задължение е представен невероятно реалистично. Всичко, което наистина очакваме от ранното средновековие!
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Footman » 19 Май 2011, 20:00:09

seli написа:Реших да следя един нов сериал започнал по CANAL+ Game of Thrones.
Направи впечатление, че е създаден взаимно с HBO, както и очаквах, вече втора серия - много добри отзиви!

Наистина много интересен!
Footman
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 20 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот seli » 25 Май 2011, 10:33:49

Тази сутрин, след добра закуска и приятно освежаване в джaкузито, реших да изгледам някой филм!
То човек е по-добре да поспи след среднощен маратон, но такъв съм си. Нищо логично и последователно от моя страна!
След втора цигара и чаша леко натрапчив сок от тропически плод скролнах колонката със заглавия в един турски сайт.
Ммм, какво ми се гледа? Не, не комедия, за ужаси е още рано, не и фантастика..., а шведски филм!?!? Я да видим отзивите на 24-мата гледали го, ммм, добре-добре.
Общ рейтинг 7.8 от 10, звучи добре.

The Girl With The Dragon Tattoo - Official Trailer [HD]

Страхотен беше! Горещо го препоръчвам!
На сточкхолмчани особено ще им е интересен! Аз лично гласувах с 9-тка за филма! Последна цигара и бърже в леглото, че малкото от градина ще трябва да се взима...
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Следваща

Назад към Новобранец