• Advertisement

Нощен живот

Място за обявяване на партита

Нощен живот

Мнениеот bromma » 13 Ноември 2009, 15:51:36

Петък е. Както навсякъде, и тук петък и събота вечер е времето за посещение на нощни заведения. За жалост моят опит е доста скромен в тази дейност и ще е хубаво хора, които са купонясвали някъде из нощен Стокхолм да споделят тук за прекарването. Аз съм свидетел всеки петък и събота на резултата от посещението на такива заведения - с обществения транспорт се прибират на малки групи предимно тези на студентска възраст, като по улиците спират отвреме- навреме момчетата да повръщат, а момичетата да пикат. За по - платежоспособните, често по "тройки" (за "тройките" ще пиша друг път, в друга тема) улиците са наситени с таксита. През тези нощи, метрото започва работа по-рано, за да "обере" прибиращите се , мисля че и нощните бусове са повече.
Пред модните заведения винаги има опашка, някъде има списъци. Миналата зима доста се смръзнахме на една подобна опашка, затова бих посъветвал, по-добре пробвайте нощният клуб през седмицата и ако ви допада, резервирайте си вход(куверт) за уикенда през интернет, за да си спестите "аклиматизацията".
И тук както и у нас, е нещо като задължение през уикенда да се ходи в някое заведение, а евентуално и в две за една вечер. Ето какво прочетох в един вестник под рубриката "Подслушани мисли"

Те са три приятелки, студентки на 18-19 г., - X, Y и Z.
Х. Бяхме в къщи с Y, ударихме по една чаша вино преди да тръгнем към Collage. Там отиваме в 0.30 ч. На 18 съм, така че не съм била много пъти там, но мисля че е страхотен нощен клуб. Много е свежо и много готини хора ходят там. Там стояхме 2 часа.
Y. Бяхме няколко приятелки в Х. Решихме да ходим в Collage. Аз обикновено там ходя. Хубаво е че там човек може да пуши във вътрешната градина.
Х. Аз и Y играехме футбол в един и същи отбор преди една година. В Collage срещнахме Z и продължихме вечерта с нея.
Z. Аз, с няколко приятелки бях в Collage от 0.30 ч., там са малко по-млади посетителите отколкото в Sturecompagniet и ми е малко скучно. Срещнах X и Y. Ние не се познавахме, но имахме общи приятели и са запознахме. Решихме да отидем другаде заедно.
Х. Отидохме първо в Village, но не ни пуснаха, защото имаше възрастова граница 25 години. Готино е да се пробва, но този път не ни огря. Y. каза, че често е ходила и там е супер. Криво ни стана, че не влязохме.
Y. Беше моя идея да отидем в Village. Не ми харесва кой знае колко, но X и Z не бяха ходили и реших да ги открехна малко. Като не стана, продължихме към Berns
Х. В Berns отидохме, защото Y каза, че познавала портиера там и може да влезем без "вход". Той обаче не се показа и ние трябваше да платим, ама не искахме, затова се отказахме.
Z. Като не стана в Berns, решихме да отидем в Magenta, но изобщо не се получи, затова отидохме до MacDonalds хапнахме по един чийз и потеглихме към къщи.
Y. Magenta е добро място, но зависи какви хора има там в момента. Аз бях там миналата вечер и беше тъпо. Ние бяхме се записали в листа на чакащите по телефона, но докато отидем с X и Z, те вече бяха сменили листа.
Х. Опитахме да влезем в Magenta, но там на мене не ми харесва. Освен това е доста трудно да влезеш, когато си на 18. Затова си купихме по хот-дог и се понесохме към къщи.
Y. Това беше една пропиляна вечер, а уж започна така добре... Абе, защо не си останахме в Collage?
:) :)

Зачернените думи са имена на заведения в Стокхолм.
Аватар
bromma
Златен писач
Златен писач

Снимки: 270
Благодарил: 149 пъти
Благодарено: 254 пъти

Назад към Парти