• Advertisement

Среща с изложбa и музика в Стокхолм по случай 3-ти Март

Място за обявяване на партита

Среща с изложбa и музика в Стокхолм по случай 3-ти Март

Мнениеот ochezei » 28 Февруари 2011, 22:11:41

По случай националния ни празник 3-ти март каня всички да се съберем на една среща с български творци, слайдшоу-изложба, музика, червено вино и много много весело настроение! Подробности на http://www.bulgarians.se/events/srescha-s-izlozhba-i-muzika-v
Заповядайте!
ochezei
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Среща с изложбa и музика в Стокхолм по случай 3-ти Март

Мнениеот velingrad » 28 Февруари 2011, 23:27:41

Инициативата ви- добра. Желанието ви- огромно, но:
- къде сте вие сплотените (и вие г-н Апостолов), когато някой тук търси помощ, има въпрос, и чака да му се сподели, несподеленото досега?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот dimadoctor » 1 Март 2011, 00:21:49

Велинград, не разбрах какво имаш предвид за помощта, и какъв точно е въпросът ?
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот ochezei » 1 Март 2011, 00:26:52

кой въпрос имаш предвид?
ochezei
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 1 Март 2011, 18:54:28

@dimadoctor,
ти не се броиш- ти си друга партия :thumbleft:

@ochezei,
смяташ ли, че "редовното" ти участие тук, е помогнало някому? С какво допринесе, българите тук, интересуващи се от Швеция, да получат съвет, освен с "Елате ме вижте"? А случайно, да си препратил някой питащ, там (тук), където е най-обширната информация, събрана на едно място?
И ако пак не си разбрал: как да се разбира "страницата на Българите в Швеция"? Тук пишещите, не са ли българи? Не са ли в Швеция?
Та така... но не и без край...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот ochezei » 1 Март 2011, 21:13:24

@velingrad:

Ако вие, като администратор, смятате че организираните от мен сбрики не трябва да се обявяват тук, ще спра да го правя. Но ще трябва да го напишете по-директно (а не да гадаем с dimadoctor за какво става въпрос).

И дали съм "препратил някой питащ", да, препратил съм точно към zaedno.eu линка за който питате: http://www.bulgarians.se/forum/topics/za-shveciya.

Поздрави, Росен

velingrad написа:@dimadoctor,
ти не се броиш- ти си друга партия :thumbleft:

@ochezei,
смяташ ли, че "редовното" ти участие тук, е помогнало някому? С какво допринесе, българите тук, интересуващи се от Швеция, да получат съвет, освен с "Елате ме вижте"? А случайно, да си препратил някой питащ, там (тук), където е най-обширната информация, събрана на едно място?
И ако пак не си разбрал: как да се разбира "страницата на Българите в Швеция"? Тук пишещите, не са ли българи? Не са ли в Швеция?
Та така... но не и без край...
ochezei
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 1 Март 2011, 22:03:38

Не зная, какво Ви кара, да намесвате друг**, който има дар слово, та сам да си каже казването, но както и да е. Препращането към тук, няма как да го орека- прекрасно- с извинение от моя страна.
И пак за това недоразбиране:
- не ни пречи (защото аз не съм Zaedno.eu- много сме- всичките тук пишещи), нито едно събиране на българи по каквито и да са земни кълбета- напротив, подкрепяме ги с каквото можем. Пречи (не на мене, на много тукашни), когато голямо количество люде, се регистрират, или само за да контактуват някого на Лични, или (във вашият случай), колкото да споменът, че някъде, нещо ще се случи.
Това е контрапродуктивно (купешка дума), разделя а не сдружава или събира.
Реакцията ми/ни е целокупна, и в случая насочена към всички, защото знам, че ме четат (нескромност- извинявка).
Публикувайте без проблеми, когато имате подобни организирани срещи, но и намерете време (не много), да оставите нещо от себе си тук- като пожелание!
По същият начин, по който пиша в 5 подобни Форума, но никъде не съм там, само за да посоча Zaedno.eu - всъщност, аз никъде не го посочвам - знам, ненормално за който и да е "админовски", но принцип мой..

** dimadoctor е дал толкова много на и за Zaedno.eu, че съпоставката с Вас, е неуместна.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот todoraky1 » 2 Март 2011, 01:05:21

С голям риск да ме изхвърлят от форума, (понеже вече Vel ме линчува (с тупалка)).

Проблемите на тези които са в Швеция не се решават от тези които са в Германия, Испания, или където и да е. [-X
Живота там е много по различен от колкото в Германия, днес е едно а утре съвсем друго. Закони в Швеция се пишат дори и в събота вечер.
А дали един или друг съфорумец има 10 или 2010 мнения не може да се оценява компетентността или знанията му, по един или друг въпрос. Аз можех да имам вече сигурно 1000 поста в теми като еротика, вицове, какво слушате, какво гледате, любопитно и тн, но не мислех че това ще ми даде някакво предимство, но явно има значение за някои хора колко мнения си дал. Те тези старите кучета са друга бира, нали.

Всяка жаба да си знае гьола - поговорка
Германия, Швеция, България, Испания, Турция...

Ако не ме баннат, следващото ми мнение ще е юни, с локация Швеция.
todoraky1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 2 Март 2011, 03:12:54

Тодораки, без да се заяждам, но не разбрах какво искаш да кажеш. Според мен човек, който е показал със смислените си публикации, че е готов да помогне е достоен за уважение. Освен това форумът за Швеция си върви, защо изведнъж сайта стана за Германия, Испания и т.н. Разгледай сайта по-обстойно и ще разбереш какво имам предвид.

Цялата идея е този сайт да събира полезна информация и хора, които искат да помагат. Практиката да се публикуват линкове към сайтове търсещи популярност я има от сигурно вече станаха 20 години. Номерът е като се прави, публикуващият да е полезен и на потребителите на този сайт, защото иначе се набива на очи и се чудиш каква е точно мотивацията - да се цепим на сайтове, подсайтове, микросайтове и всеки да си има потребители? За това ли 7 години го движим този сайт, за такива сметки?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот seli » 2 Март 2011, 08:54:47

todoraky1 написа:С голям риск да ме изхвърлят от форума, (понеже вече Vel ме линчува (с тупалка)).

Проблемите на тези които са в Швеция не се решават от тези които са в Германия, Испания, или където и да е. [-X
Живота там е много по различен от колкото в Германия, днес е едно а утре съвсем друго. Закони в Швеция се пишат дори и в събота вечер.
А дали един или друг съфорумец има 10 или 2010 мнения не може да се оценява компетентността или знанията му, по един или друг въпрос. Аз можех да имам вече сигурно 1000 поста в теми като еротика, вицове, какво слушате, какво гледате, любопитно и тн, но не мислех че това ще ми даде някакво предимство, но явно има значение за някои хора колко мнения си дал. Те тези старите кучета са друга бира, нали.

Всяка жаба да си знае гьола - поговорка
Германия, Швеция, България, Испания, Турция...

Ако не ме баннат, следващото ми мнение ще е юни, с локация Швеция.

Отговаря постоброецът, с две иляди и кусур вече мнениия. :mrgreen:
Понеже аз съм главно действащото лице в посочените теми, някак почуствах, че визираш мен.

Отпусни се, човеко. :occasion5:

Форумът е място както за полезна информация, така и за душевна разтуха. Ние, в Заедно, имаме много и от двете.
Събери слънце до юни и фиксирай най-близкият системболагет по адрес, че не се трай иначе тука. :)

Съединението прави силата, демек, по форумски - задружната обмяна на информация бута болшинството към по-уверени стъпки, с по-малко грешки - също поговорка!

Пиша го, като току що закусил, работил при временце-бонбон между -4 и -8 градуса, пил аперативче, приятно загрял преди лягане...

Поздрави!
Селятин ибн елмахри ибн лелятини ибн ибрахнини- накратко, сели. :occasion5:
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот dimadoctor » 2 Март 2011, 12:47:10

Първо- благодаря на Вел за добрите думи :evala: ! Аз също смятам , че форумът е създаден за обмяна на мнения, информация и взаимопомощ в рамките на възможното. Не е нужно да се караме и обиждаме един друг, дори и при различия в гледните точки.
Todoraky1, прав си само донякъде. Някои от проблемите, които обсъждаме тук не са свързани с конкретна специфика на дадена държава, те са си общоповеденчески, културни, здравни и т.н. Така че нищо не пречи, ако някой може да изрази стойностно мнение по даден въпрос- да го стори. Съмнявам се, че участниците във форума пишат само за да трупат актив. Има някои изключения, но не искам да ги обсъждам.
С една дума- жабите се намират вече в силно глобализиран гьол O:) и нищо не пречи да се коментират теми и от други държави.
Аватар
dimadoctor
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 29 пъти

Назад към Парти