• Advertisement

Чехия отваря трудовия си пазар

Форумът, който касае всеки!

Чехия отваря трудовия си пазар

Мнениеот Mottor » 1 Декември 2006, 16:22:40

Чехия отваря трудовия си пазар за български и румънски работници (Агенция "Фокус")
Прага. Чешкото правителство взе решение да отвори без ограничения трудовия си пазар за работници от България и Румъния, след като двете страни официално се присъединят към ЕС на 1 януари 2007 г., съобщава АФП, позовавайки се на изявление на министър-председателя на Чехия Мирек Тополанек.
“Както и ние не искаме да сме жертва на ограничението за свободно движение на хора, не можем да превърнем в такива жертви българите и румънците”, заявява Мирек Тополанек.
Чешкият премиер е представил анализи, доказващи, че подобно отваряне на трудовия пазар няма да навреди по сериозен начин на икономиката на страната. Въпреки това Прага ще подготви мерки за предпазване на пазара на труда, които могат да бъдат предприети в случай на нужда, допълва премиерът.

Между впрочем Прага доста ми хареса. Само че не знам какви са заплатите там.
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Re: Чехия отваря трудовия си пазар

Мнениеот monarcha » 3 Декември 2006, 04:20:46

Между впрочем Прага доста ми хареса. Само че не знам какви са заплатите там.

От официалния сайт на сити ъф прага може да разберете какви са заплатите в Чехия
Връзка
100 крони са 7 лева
Накратко: средната месечна заплата в Прага е 1600 бг лева на месец, извън Прага е средно 1150 бг лева на месец
Но да не забравяме, ако Вуте има две прасета, а Нане няма нито едно прасе, средно статистически всеки има по едно прасе, обаче де факто само Вуте яде пържоли от собствено прасе :D
Аватар
monarcha
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 4 Декември 2006, 15:32:09

Mottor - назад си с матеряла - :) сега да не вземе6 да се обиди6 еи ?

виж това

http://imigrace.mpsv.cz/?lang=bg&article=home
-официално от 4еското правителство -саит на Бг ски за БГ_ри

Специално за Бг -4ехия е с отворен трудов пазар от 2003 :)
така 4е относно 4ехия си бе6е ясно .

въпроса е 4е въпреки това никои не се е втурнал да отива там - според мене по понятни при4ини-и сте се повторя за сетен път - ами цените са малко по ниски от немските -а заплатите малко по високи от Бг ските.

Ина4е и на мене Прага ами харесва -пълно
е с хубави 4ехкини и не само това ама .....
Оба4е като проверих по тяхните трудови борси какво сте ми пла6тат -много барзо се отказах.
Последна промяна satbradar на 6 Декември 2006, 19:17:47, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mottor » 4 Декември 2006, 23:57:25

Mottor - назад си с матеряла - Smile сега да не вземе6 да се обиди6 еи ?

Не съм толкова обидчив. :)
Целта ми е точно обратната. Да зачеквам някоя тема, та който има повече инфо да се обади. Така че благодаря за инфото.

като проверих по тяхните трудови борси какво сте ми пла6тат -много барзо се отказах.

Инфото е повече за хора, които са в БГ. Имам двама познати в Прага и на тях си им харесва там. Освен това видях бая българи.

Потребители благодарили на автора Mottor за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път

Мнениеот satbradar » 6 Декември 2006, 19:16:25

Mottor написа:
Mottor - назад си с матеряла - Smile сега да не вземе6 да се обиди6 еи ?

Не съм толкова обидчив. :)
Целта ми е точно обратната. Да зачеквам някоя тема, та който има повече инфо да се обади. Така че благодаря за инфото.

като проверих по тяхните трудови борси какво сте ми пла6тат -много барзо се отказах.

Инфото е повече за хора, които са в БГ. Имам двама познати в Прага и на тях си им харесва там. Освен това видях бая българи.

Естествено за всеки влак си има пътници-тва е ясно.
Аз все пак гледм от моита си камбанария.
огледах какво търсят -електроника, софтуер и от сорта -ами състите изискавания като и в западна европа ама дават около 1000 евро бруто.

Колкото и да харесвам 4ехкините :) не се навивам за 12к - 15 к на година да работя там.

то квалифицираните 4ехи според мен са по англия и ирландия и ваобсте кадето е възможно -та братята 4ехи тарсят хора от хептен гладните народи та да заспалнат дупките
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Re: Чехия отваря трудовия си пазар

Мнениеот daisymm » 23 Май 2014, 14:01:11

Днес случайно попаднах на публикацията Излъгани за работа в Чехия. След като прегледах голяма част от коментарите в мен възникнаха следните въпроси:
  • кое прави чешкия трудов пазар толкова атрактивен за хората без квалификация?
  • защо представителите на посредническите фирми се държат толкова агресивно при отстояване на позицията си (хвърлете просто едно око на коментарите в линка)?
  • как успяват подобни "посреднически" фирми да действат необезпокоявано в Чехия?

Надявам се тези от вас, които имат поглед върху проблема, да се включат.
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Назад към Работа, данъци и осигуровки