• Advertisement

Търся българи в Аугсбург

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

Търся българи в Аугсбург

Мнениеот mimcheto90 » 10 Август 2009, 16:44:27

Здравейте,
преди един ден получих писмо за прием от Uni-то в Аугсбург.Добих представа за града от интернет,ще кандидатствам и за общежитие.Но записването ми в университета е на 28-ми август....лично...Някоизнае ли някакъв удобен транспорт и къде мога да остана там за 3-4 дни...нещо като евтин хотел.хостел....
mimcheto90
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Търся българи в Аугсбург

Мнениеот ChaotiX » 14 Август 2009, 22:23:39

Макар и да не е по темата - след престой в Германия, искам най-приятелски да те посъветвам да отидеш в по-голям град, въпреки че решението е твое! :)
Аватар
ChaotiX
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот monica » 18 Август 2009, 15:42:04

Здравей, може да провериш в http://www.jugendherberge.de/jh/bayern/ ... x.shtml.de . А относно общежитието доколкото знам в момента има места и приема го направиха от началото на семестъра , така че сигурно ще получиш място. Съветвам те да си подадеш документите за общежитие веднага след като се запишеш. Май ще учиш икономика :)

@ChaotiX ти колко време престоя в Германия? Всяко място си има предимства и недостатъци ;-)
Аватар
monica
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот gerylady » 22 Август 2009, 22:52:15

Привет,
Jugendherberge-то е доста добра идея за няколко дни... Подай си документите и в общежитието ХЕС към Колпинг. Към Studentenwerk обикновено се чака семестър-два докато получиш място.
Успех!
Поздрави от морето
Г.
Аватар
gerylady
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Назад към Други градове