• Advertisement

Българи в Аугсбург

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

Re: Българи в Аугсбург

Мнениеот mimoza.nonche » 7 Март 2013, 15:14:56

Здравейте. Ние сме семейство с дете на 1,4 г. Живеем в Königsbrunn, което е на 20 км от Аугсбург. Мъжът ми работи от 2 години тук, а ние с детето дойдохме преди месец. Ще се радвам да се запозная с други българи.
mimoza.nonche
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот daniel_yordanov » 13 Юли 2013, 08:50:54

Здравейте, казвам се Даниел. От известно време работя в Мюнхен и засега живея сам тук, като семейството ми е във България. В момента започвам да търся по-голямо жилище, за да могат да дойдат при мен съпругата и 3 годишният ми син. Ще се радвам, ако ми споделите опит относно намирането на жилище в Аугсбург. По-лесно ли е да се намери тук жилище в сравнение с Мюнхен. Тук (в Мюнхен) в момента наистина е доста трудно, същевремено доста скъпо, така че Аугсбург на пръв поглед ми изглежда една много добра алтернатива. Не съм ходил все още там, но от това което прочетох и видях в Интернет, градът ми изглежда много хубав.
daniel_yordanov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот aivan6 » 17 Август 2013, 19:11:37

Здравей Даниел. По въпроса за намиране на жилище в Аугсбург бих казал че не е от най-лесните неща но в сравнение с Мюнхен си е направо като много лесен изпит. Аз самият премихах през какви ли не трудности в Мюнхен в продължение на 3 седмици след което просто реших да замина за Аугсбург където всичко се разреши в рамките на 1 ден. Вярно че жилището е малко но като за начало съм доволен. В Мюнхен според мен единственият начин е да си купиш жилище:)

Потребители благодарили на автора aivan6 за мнението:
daniel_yordanov
Рейтинг: 4%

Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот aivan6 » 17 Август 2013, 19:20:43

Здравейте на всички българи в Аугсбург. И аз от савсем скоро съм в Аугсбург заедно с четиригодишният ми син и майка ми. Ще се радвам да се запозная с други българи в Аугсбург. Казвам се Иван. Скайпа ми е: aivano1898 а имейла:
ivan-77@gmx.de
Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivelinabalkanska » 18 Август 2013, 06:29:34

Здравейте на всички,новопристигнали,от 6 год.живея в Аугсбург.Ще се радвам ако някой ми се обади.Липсват ми интелигентни българи с които може да се води нормален разговор.За сега съм в България ,но края на август си пътуваме обратно към Аугсбур.
Аватар
ivelinabalkanska
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nikosta19 » 3 Септември 2013, 16:31:26

Здравейте,ние сме семейство с две деца момче и момиче(на 4 и 11 години).От скоро сме в Аугсбург.Бихме се радвали да се запознаем с Българи,които живеят тук.Пишете ни на nikita.kostadinova@abv.bg
nikosta19
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот daniel_yordanov » 3 Септември 2013, 20:22:54

aivan6 написа:Здравей Даниел. По въпроса за намиране на жилище в Аугсбург бих казал че не е от най-лесните неща но в сравнение с Мюнхен си е направо като много лесен изпит. Аз самият премихах през какви ли не трудности в Мюнхен в продължение на 3 седмици след което просто реших да замина за Аугсбург където всичко се разреши в рамките на 1 ден. Вярно че жилището е малко но като за начало съм доволен. В Мюнхен според мен единственият начин е да си купиш жилище:)

Благодаря за отговора. Днес най-сетне имам подписан договор за жилище в Мюхен, голям зор беше. #-o . Спрях да броя на колко огледа ходих :).

Потребители благодарили на автора daniel_yordanov за мнението:
aivan6
Рейтинг: 4%

daniel_yordanov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

българи в аугсбург

Мнениеот жасмина димитрова » 7 Септември 2013, 15:06:56

здравейте и от мен,казвам се жасмина и от скоро живея в аугсбург с дъщеря си,много ще се радвам ако се запозная с други сънародници тук,винаги е приятно да си поговориш с някого на родния език и да знаеш,че има малка част от родината близо до теб.пишете ми тук или на скайп jass.pz :hacker:
жасмина димитрова
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот aivan6 » 18 Септември 2013, 13:24:54

daniel_yordanov написа:
aivan6 написа:Здравей Даниел. По въпроса за намиране на жилище в Аугсбург бих казал че не е от най-лесните неща но в сравнение с Мюнхен си е направо като много лесен изпит. Аз самият премихах през какви ли не трудности в Мюнхен в продължение на 3 седмици след което просто реших да замина за Аугсбург където всичко се разреши в рамките на 1 ден. Вярно че жилището е малко но като за начало съм доволен. В Мюнхен според мен единственият начин е да си купиш жилище:)

Благодаря за отговора. Днес най-сетне имам подписан договор за жилище в Мюхен, голям зор беше. #-o . Спрях да броя на колко огледа ходих :).

Браво! Много се радвам. Поздравления
Аватар
aivan6
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bala_79 » 1 Декември 2013, 13:43:41

Здравейте,
казвам се Йордан от Велико Търново съм и от седмица близо съм в Меринг. Започнах работа тук в една фирма, всичко както си му е реда. С договор и документи съответно.
Квартира си наех. Хазайката е много мила жена и доста приказлива, което на моменти малко дразни.
Жената и детето ги заминах в България, което ме кара да се чувствам на моменти доста самотен и по разбираеми причини ми е тежко, макар че се опитвам много да не мисля затова. А и като знам, че за празниците няма да съм при тях и ми става още по-гадно.
Много бих се радвал, ако някой сънародник от Аугсбург реши да поддържа някакъв контакт с мен. На първо време ще съм благодарен дори само да си пишем. За съжаление не съм мобилен и няма с какво да се придвижвам, така че ще ми е трудно да се виждам с някой. Пък и работата ми е такава, че съм в Rufbereitschaft и особено зимния сезон кажи-речи постоянно трябва да съм на разположение.
Благодаря предварително на отзовалите се!
Поздрави.
bala_79
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот vasilev189 » 6 Март 2014, 18:21:30

Здравейте,от скоро съм в града и имам нужда от адресна регистрация.Имам къде да живея,но там не мога да бъда регистриран .Ще се радвам ,ако някой може да ми помогне с регистрация при него,за което ще заплащам месечна вноска без да пребивавам там .
Благодаря Ви предварително :))
vasilev189
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Slav79 » 4 Юли 2016, 13:08:18

Здравейте!
Макар, че темата изглежда умряла от доста време, все пак съм длъжен да опитам.
Търсим счетоводител в Аугсбург или наблизо говорещ на български език.
Ще съм много благодарен ако някой се отзове.
Поздрави!
Slav79
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Slav79 » 5 Юли 2016, 16:53:55

Извинявам се за оффтопа, но се оказва, че не мога да пиша лични съобщения.
Благодаря на колегата който ми прати на лс контактите на счетоводители в Мюнхен!
:) :thumbleft:
Slav79
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 5 Юли 2016, 17:11:48

Ако беше се поразровил, щеше да откриеш, че имаме статия в Заеднопедия: Данъчни и финансови съветници с български език в Германия ...
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Предишна

Назад към Други градове