• Advertisement

Има ли българи в Мьонхенгладбах

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

Re: Има ли българи в Мьонхенгладбах

Мнениеот quin » 18 Октомври 2012, 06:46:34

Здравейте! Въпрос: някой от вас, живеещите в Мьонхенгладбах, има ли Булсатком предавател? Или поне знае ли кой може да настрои антена на Булсатком? И още един въпрос. Към divel. Как си? Има ли вече радостни новини?
quin
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Toni88 » 18 Януари 2013, 22:43:56

Здравейте! Казвам се Антон, на 24 съм и живея в Крефелд, но Дюселдорф и Мьонхенгуадбах са ми на 20 мин с влака, така че, ако се събирате някъде или си провеждате някакви мероприятия пишете :)

Тъпото, обаче, е че сайта не е много оживен и може да получа отговор на този пост чак след 2-3 месеца, ако въобще получа. Така, че ако има и други ентусиасти да хвърлят по един поглед на форума, ще е добре :) А най-добре ще е ако има и резултат от този форум и наистина организираме нещо :rr:
Toni88
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот divel » 1 Февруари 2013, 19:12:39

quin написа:И още един въпрос. Към divel. Как си? Има ли вече радостни новини?

Добре съм, благодаря! Има радостна новина, с времето съм малко зле, та чак сега влизам във форума.... Mönchengladbach се сдоби с нов жител още в началото на ноември. Да ни е жив и здрав!

С нетърпение чакам поне слънце да се покаже, че то или сняг, или дъжд, или вятър.... Човек не може на една разходка да излезе. Тогава се надявам да се стегнем и организираме, за да се видим и запознаем.
Аватар
divel
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот divel » 1 Февруари 2013, 19:20:02

quin написа:някой от вас, живеещите в Мьонхенгладбах, има ли Булсатком предавател? Или поне знае ли кой може да настрои антена на Булсатком?

Предавател :-k или приемник с карта?
За настройката.... зависи накъде ти гледа антената, има ли видимост към сателита... че ако имаш клонки на дърво, като нас, които пречат първо трябва резачка да си намериш :(
Колко ти струва картата?
Аватар
divel
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gekov65 » 19 Март 2013, 13:42:48

Здравейте българи,харесал съм си един кемпер от града ви.Тьрся услуга за посрещане от летището,посещение на адрес,че обявата е частна.Съдействие при преговорите с немеца и помощ за документите.Естествено срещу заплащане.359897989373
gekov65
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mariana72 » 10 Април 2013, 14:58:06

Здравейте!
Живея от няколко месеца в Крефелд и не познавам никого. Съпругът ми е тук от 2г.Ще се радвам да се запознаем с други българи,да пием по кафе.
mariana72
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0

Мнениеот докторето » 12 Април 2013, 16:50:41

Здравейте Гладбаховци :)))),
Много е приятно да разбереш, че тука се говори и на "човешки"! Аз живея във Фирсен, но то е все тая :))) Ще се радвам ако има с някой на по кафе или там каквото е, да си поговори ме, че тук човек може да полудеее. Ако скоро има събирания моля споделете къде и кога, ако не да си измислим повод и да се съберем. Аз се казвам Нели телефона ми е 015738187758. ако има и кучкари и коткари да си доведат и любимците :))))) O:)
докторето
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Мнениеот докторето » 12 Април 2013, 17:02:45

Сега ми хрумна идея, моето село Фирсен ( Дулкен) е по средата( относително понятие) между Крефелд и Гладбах, можете да заповядате следващата събота 20.04.13г (за часа ще се уговорим ако има желаещи), тук има приятно местенце за по сладолед, кафе, бира кой каквото душа му иска! ще съм ама много глюклих ако дойде някой [-o< :)
докторето
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот divel » 15 Май 2013, 12:29:08

БЪЛГАРСКА СБИРКА на 26.MAЙ 2013
ПО СЛУЧАЙ ДЕНЯ НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ

Здравейте приятели и сънародници,
отново идва български празник и по този повод с удоволствие ви каним на традиционната ни българска сбирка, която ще се състои на 26.05.2013 (неделя) от 13:00 часа в клуба на Frankenstrasse 28, Mönchengladbach. Предлагаме следната организация:
-        Молим всеки да сготви и донесе някакво вкусно българско или балканско ястие, салата или десерт. Напитки се купуват от бара на клуба.
-        Ще се радваме, ако някои от вас подготвят кратко стихче, легенда, викторина или песен. Разбира се приготвили сме българска естрадна и народна музика, за да тропнем заедно най-малко едно българско хорце!
- Такса 5,00 евро за възрастен и 2,50 евро за дете. Тази сума е необходима за ползване на помещенията на клуба и за заплащане персонала на бара.
МОЛИМ ВИ ДО 23.05.2013 (четвъртък) ДА ПОТВЪРДИТЕ ПРИСЪСТВИЕТО СИ (С ИМЕНА И ТЕЛ. No) като лично съобщение до мен. Ако познавате и други българи, поканете и тях, те също са добре дошли.

Инициативна организаторска група
Аватар
divel
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот divel » 24 Май 2013, 21:56:50

хайде де, няма ли никой желаещ да се види с други сънародници в неделя? На грил! Ако нямате желание или време да донесете нещо за хапване - не е проблем, елате просто така, за да се запознаем :cheers:
Аватар
divel
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Scarlet O » 5 Юни 2013, 21:34:03

Аз щях да дойда,ако не бях доста болна. Но други познати са дошли и сте си прекарали чудесно май. Пиши ,когато узнаеш за следващата среща :-)
Аватар
Scarlet O
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот divel » 6 Юни 2013, 09:18:19

да, беше страхотно - имаше вкусни грилвани неща и други български ястия, потропнахме хорце, имаше много нови запознанства. Много български деца играха заедно. На всички много им хареса. Дано другия път дойдат и други, с които не се познаваме.
Аватар
divel
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lordvlad » 27 Септември 2013, 21:26:31

Здравейте,
И аз се появих тук преди 1 месец, скайпа ми е kreti05, обадете се българи :), че луднах сам тук:)!
lordvlad
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Hindenburg » 6 Януари 2014, 10:29:05

Здравейте и Честита Нова Година на всички в Мьонхенгладбах ! Ние се установихме тук от скоро, все още никой не познавам и бих се радвала ако разбера,че има хора готови за общуване и споделяне. Скайп профила ми е: dora.ka =;
Hindenburg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lordvlad » 24 Януари 2014, 11:48:21

Здравейте :cheers: , аз съм тук от 4 месеца, а от тази седмица и жена ми е в Мьонхенгладбах. Скоро се надявам и детето да доведем. Скайпа на жена ми е ina_ale. Ще се радваме да се свържем с някой Българи. Hinderburg, когато те търся с името dora.ka излизат 10ки скайпа :( . Може всеке да ни потърси.
lordvlad
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Други градове