• Advertisement

Mainz

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

Мнениеот vivere » 7 Септември 2007, 20:58:25

може да видиш къде е с google maps с тези адрес-данни mainz Parcusstrasse 3
иначе накратко - като тръгнеш от гарата към мюнстерплатц първата пресечка надясно и то табелата BULGARIA се вижда.
а за цените - ами не е като в бг ама не е и скъпо - примерно бирата е като навсякъде-може и да е малко по-евтина. има дробчета на скара или сърца на скара по 4-4,5 евро - има кебабчета и шишчета по 2 евро май, но не съм сигурен. абе не е скъпо.
аре чакам ви утре
Аватар
vivere
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот milenai » 10 Септември 2007, 09:13:23

Привет, мерси много за адреса! Непременно ще пробвам ресторанта- най-вероятно във вторник след осем.
Поздрави
milenai
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vivere » 10 Септември 2007, 13:14:06

ела по-добре в сряда. ще има мач и сигурно ще е пълно. в събота заради мача беше лудница-много хора много чудо....
Аватар
vivere
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот scheisser » 5 Октомври 2007, 23:21:21

Аз пък направих цяла тема за ресторанта :) http://zaedno.de/postt5997.html
дано повече хора научат за него :)
Аватар
scheisser
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vivere » 13 Октомври 2007, 11:23:29

такава тема има отдавна :wink:
http://www.zaedno.de/postt5610.html
Аватар
vivere
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот estira » 13 Октомври 2007, 11:42:30

Хелоу, народе! Похвално е начинанието да пишете за ресторантчето, но не в 13 000 теми! viviere, поради вече наличието на такава (подплатена със снимки) изтрих твоята. Не се сърди, човече!

Пролетарии от всички страни, моля ви, обединявайте се :wink:!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот vivere » 13 Октомври 2007, 14:53:29

няма проблем душа.
аз имам май и в "къде има българско" един постинг-може и там да изтриеш...
само мен да не изтриеш, че ще почерниш половината моми в чата.
:wink: :lol:
Аватар
vivere
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот arda_kj » 19 Октомври 2007, 11:27:21

Малии тоя ресторант ми е на 1-2 крачки с бракмата (т.е. с колелото) ще взема да го посетя тази неделя. Ако някой има намерение да ходи там да пише може да се видим и запознаем като си уговорим някакъв час. Аз живея в Münschfeld, така че може да се срещнем и на местна земя.

Общо взето търся си дружки за излизане по кръчми, заведения или дискотеки отвреме на време. А в Майнц много не ги знам, т.к. съм от две 20 дена в града. Не че не мога и сам да ги разбера, то трябва да си кьорав, за да не ги забележиш поне заведенията, ама то трябва да има и с кой да излезнеш, сам не си е работа.

Само да вметна, че също ако има фенове на пътешествиета живеещи в Майнц и околия да се обадят, аз имам намерение от време на време да посещавам разни градове и може заедно да го правим. Също много ще се радвам ако сте и фенове на колелото, т.к. аз съм навитак да обиколяме и с колелата наляво-надясно така да се каже. А ако и вие имате разни идеи предлагайте.

Айде юнаци и юначки :) чакам отговори от вас!
arda_kj
Нов потребител
Нов потребител

Re: Mainz

Мнениеот Chris » 26 Февруари 2009, 18:19:01

Здравейте !
В момента се подвизавам в Taunusstein но след около седмица се местя в Майнц.
Тази тема е доста стара и от доста време не е писано. Ако все о6те има българи във Wiesbaden или Mainz 6те се радвам да се запознаем. Ако някой следва във FH Mainz би било о6те по добре.

Извинявам се за гадно написаният пост , но нямам идея къде се намират някой бг букви на клавиатурата която ползвам в момента.
Chris
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот arda_kj » 27 Февруари 2009, 22:01:18

Здрасти Chris,

Не липсват все още българи в Майнц, ето например аз съм там :). Няма значение, че темата е стара, аз лично я следя, така че всеки, който смята да идва в Майнц и иска да се запознае с поне един БГ юнак там :) да пише в темата.

Chris пиши ми на лични или на мейла, може да си разменим координатите и като дойдеш в Майнц, и си свободен може да се срещнем някъде и да се запознаем, както и да отскочим до някоя от местните кръчми :).
arda_kj
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот block4o » 28 Февруари 2009, 01:31:30

Здравеѝте на всички в Mainz,
Въпреки ,че е стара тема да попитам още ли е отворен този български ресторант иска ми се да го посетя,като имам почивка :)
Аватар
block4o
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот arda_kj » 28 Февруари 2009, 21:20:53

Ами честно казано не знам. Аз го посещавах отвреме на време този ресторант, но след края на предното лято май нещо спря да работи. Аз няколко пъти проверявах после и пак не работеше. Та с голяма вероятност е затворент, но имай в предвид, че от два месеца не съм проверявал. Както и да е беше хубав ресторант, но за съжаление май вече го няма. Ако греша нека ме поправи някой.
arda_kj
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jorko » 1 Март 2009, 00:02:13

Ако говорите за ресторанта до гарата мисля, че не работи... сега май е бюро за залагания. Има един друг на центъра, който мисля че работи. Трудно е да бъде наречен ресторант, но си е български все пак. Адресът е Neubrunnenstr. 7A Grillhaus Sofia.
Аватар
jorko
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот block4o » 1 Март 2009, 00:26:42

Благодарско че няма какво толкова да се прави тук и съм решила да обиколя наоколо.Макар че шефа ми е от Mainz той даже не е чувал че имало такъв ама знае ли човек
Аватар
block4o
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот arda_kj » 1 Март 2009, 19:20:21

jorko написа:Ако говорите за ресторанта до гарата мисля, че не работи... сега май е бюро за залагания. Има един друг на центъра, който мисля че работи. Трудно е да бъде наречен ресторант, но си е български все пак. Адресът е Neubrunnenstr. 7A Grillhaus Sofia.

Мда аз говорих за БГ ресторанта до гарата. Жалко за него наистина а в другия ресторант не съм ходел. Ако някой има някакви впечатления от него да каже (иначе го знам, изглежда по-скоро на малко кафе отколкото на ресторант), като например има ли БГ кухня или е само кафе/бирария плюс немски буламачи.

блокчо - има много добра немска бирария в Майнц, в която си произвеждат тяхна собствена бира (даже може да видиш машините, казаните и т.н.), също може да я пробваш и нея. Казва се Ice Group - пишеш в гоогл следното: Weißliliengasse 5, Mainz, Germany и ще ти го покаже, та точно там отсреща е въпросната бирария.

Междудругото честита баба Марта на всички.
arda_kj
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Други градове