• Advertisement

Фрайбург

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

Re: Фрайбург

Мнениеот Ilianora » 11 Август 2010, 20:32:57

Здравейте! Днес разбрах, че съм приета медицина във Фрайбург... Има ли и други, които учат медицина там? Много бих се радвала на малко информация за самото следване: доколко е натоварващо, възможно ли е да се работи успоредно с него и най-вече как стои въпросът с намирането на квартира...
Ilianora
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот wonderch1ld » 14 Август 2010, 16:24:06

здрастии :) и аз съм приета там, само че исках стоматология. Имаш ли скайп, за да си комуникираме по - лесно :))))
Честито! :)
wonderch1ld
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот petincitu » 22 Август 2010, 14:37:42

Здравейте,
аз също съм приета във Фрайбург и до 27. август трябва да потвърдя, че приемам мястото. Знаете ли как точно става това - чрез формуляри (и ако да, къде да ги намеря) или чрез писмо в свободна форма? Всичко това по пощата ли се изпраща?
Предварително благодаря за информацията :)
petincitu
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот the_berzerker » 25 Август 2010, 14:28:33

Здравейте, новоприетите! Може ли нечий скайп, че аз чакам 2 септември на първо желание Фрайбург фармация и искам да ви питам две-три неща.
Моят е the_berzerker1
e-mail: the_berzerker@abv.bg

Ще се радвам много на контакт!
Поздрави!
the_berzerker
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот miss_sunshine_07 » 29 Август 2010, 14:34:29

Здравейте и от мен :)

Аз също съм приета медицина във Фрайбург. Ходих там миналата седмица да се запиша и да потърся квартира. Не намерих нищо и изгледите не са много добри. Всички останали, които сте приети вече имате ли жилища? След като разпитах доста хора разбрах, че излиза изгодно да се вземе голямо жилище и да се направи нещо като WG. Обяви все още има, ако има желаещи скайпа ми е p0lit0_91, а e-mail: paolina_toncheva@mail.bg
miss_sunshine_07
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот petincitu » 1 Септември 2010, 10:09:44

Здравейте отново!

Аз също имам проблем с намирането на квартира и се надявам, чее не е много късно да се вклуча в идеята за нещо съвместно. Skype-a ми е petincitu, a e-maila - peti4ka_91@abv.bg Вие намерили ли сте вече нещо? Моля, пишете за повече подробности! Ще очаквам вести :)
petincitu
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот martin_sz » 7 Септември 2010, 17:47:57

Здравейте,

новоприет съм във Фрайбург Master Informatik.
Също си търся жилище и ако някой търси съквартиранти може да се свърже с мен.

email: mtodorov08 (at) gmail (dot) com
martin_sz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот wonderch1ld » 19 Септември 2010, 14:54:24

Всики изчезнаха :D Кой какво направи, намерихте ли си жилище, аз все още търся, така че ако има някой заинтересован, да се мелдне!
wonderch1ld
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот the_berzerker » 23 Септември 2010, 19:38:26

Здравейте!

Аз вече си намерих квартира с още двама българи - момче и момиче, всичките сме първа година.
При вас как е, питайте да ви дам съвет или помогна с нещо :)
Ние сме във Mooswald, това е до Seepark (северно от него).

Аз се и записах, мелднах се в общината, уж пуснах интернет, малко пообзаведох.
Драскайте за повече инфо!

По-здрави,
Йончев
the_berzerker
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Gemeto » 2 Октомври 2010, 01:59:32

Здравейте :)

Тази година започвам втори курс медицина. С мен има още едно момиче и едно момче плюс две момчета стоматология и едно биология.

На всички ни харесва Фрайбург. Климатът е някак си по-мек, а това лято изпукахме от жега. Сигурен съм, че и на вас също ще ви хареса. Ученето си е бая, все пак е медицина, но не се шашкайте. Със системно учене минава много по-леко ;-)

Като цяло има доста българи, но всички са по-големи от нас и работят или са в края на обучението си. Бг-партита се организират чат- пат.

Надявам се да се засечем.
Gemeto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот wonderch1ld » 2 Октомври 2010, 15:45:14

Здравейте и от мен :)
Аз също си намерих квартира и свърших разни формалности, сега съм си в БГ, но на 12ти пристигам във Фрайбург.
Остана ми да се мелдна в общината, понеже видях the bezirker, че ми напомни.
The bezirker, би ли ми казал къде се намира горе долу и-и-и какви данни ще ми искат, за да знам какво да си запиша (blush)
Danke im Voraus.
И до скоро :) :) :) :) :)
wonderch1ld
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот delusion » 26 Декември 2010, 00:10:08

Някой от вас случайно да учи психология във Фрайбург? O:)
Аватар
delusion
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот yaya » 16 Май 2011, 14:31:42

Здравейте, колеги :)
Октомври заминавам да уча философия във Фрайбург по програма ЕРАЗЪМ - само за един семестър. Искам да ви питам като вече преживели го - как, за Бога, е най-добре да стигна до тоз' град? Аз мислех за самолет до Базел и от там автобус или нещо такова...

Също така загледах, че "Ники", който и да е той, превозва хора до различни места в Германия. Някой от вас да има наблюдения, отзиви или съвети?
Аватар
yaya
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот onufriy » 16 Май 2011, 20:29:10

yaya написа:Здравейте, колеги :)
Октомври заминавам да уча философия във Фрайбург по програма ЕРАЗЪМ - само за един семестър. Искам да ви питам като вече преживели го - как, за Бога, е най-добре да стигна до тоз' град? Аз мислех за самолет до Базел и от там автобус или нещо такова...

Също така загледах, че "Ники", който и да е той, превозва хора до различни места в Германия. Някой от вас да има наблюдения, отзиви или съвети?

Летището в Базел се "води" на три града - Базел, Мюлюз и Фрайбург. Ако кацнеш там, излизаш през френската митница и имаш автобус на всеки половин до един час- по мое време струваше 16 Евро и те оставяше на централна гара. Билетите до Базел за съжалиние обикновено са скъпи...
Други летища наблизо са Карлсруе(Баден-Баден), Страсбург и Щутгарт. От Страсбург хващаш влака до Кел, оттам до Офенбург и после пак с влака до Фрайбург. От Карлсруе си директно с влака. От Щутгарт - с влак до Карлсруе и после до Фрайбург.

С автобус - линията на Дойче Туринг до Париж - към 20 часа от София. Примерно.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот JJoana » 19 Септември 2011, 23:26:24

Здравейте :) Аз съм Йоана от Шумен и тази година ще уча във Фрайбург. Тъй като съм за първа година и нямам много опит с повечето неща, бих искала да ви попитам, как най- лесно може да си намериш квартира и също, дали има често български партита :) Абе, като цяло, много бих се радвала да се запозная с други българи :)
JJoana
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Други градове