• Advertisement

Фрайбург

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

Re: Фрайбург

Мнениеот nik_velikova » 12 Септември 2012, 13:37:16

Привет! Това лято ме приеха във Фрайбург фармация. Има ли още някой там, приет тази година? Виждам, че има проблем с квартирите и общежитията. Все още ли важат някои от по-старите оферти?
nik_velikova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот trompi_mvp » 17 Октомври 2012, 23:06:39

Здравейте!Аз се казвам Миро и съм музикант.Свиря в оркестъра във Фрайбург и се чудих дали има нещо такова като среща на хората от форума?Ако няма,може пък ние да се спретнем срещичка за по...чай,два? :-"

Ако някой иска да обсъдим идеята да пише на скайП:
trompet12345

До скоро :cheers:
trompi_mvp
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sorrow » 20 Февруари 2013, 18:22:33

А,то имало Фрайбург във форума :) Та,здравейте драги съфорумници! Питам се дали някой от вас учи в uni Freiburg - Liberal Arts and Sciences (LAS)?
sorrow
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Ivo.Atanasov » 25 Март 2013, 12:47:01

Здравейте на всички, никога не съм бил във Фрайбург и искам да знам как е като за постоянно живеене. Как е като климат, има ли работа за чужденци? Имали много чужденци и изобщо все неща които ще ме късаят за в бъдще. Чух че е един от най-топлите градове в Германия. Ако някой който живее във Фрайбург постоянно ми отговори ще съм благодарен.
Ivo.Atanasov
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот elli901 » 11 Април 2013, 23:49:44

Бих искала българи,които са в Фрайбург да ми пишат ,защото се чувствам много самотно тук.моя скайп е :elli901.Благодаря.
elli901
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Радост » 21 Май 2013, 20:33:09

:) Здрасти и от мен . Скорошни мнения няма ,но все пак да се отчета .. Живея близо до Фрайбург..
Радост
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот ngdimitrova » 27 Юли 2013, 06:39:31

Здравейте, :)
Приета съм в Университета във Фрайбург и ще уча икономика там. Има ли Българи, които живеят там или в околността?
Скайп: nadezhda.dimitrova11@gmail.com
facebook: http://www.facebook.com/nadya.dimitrova.75
Поздрави!
ngdimitrova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот stod » 28 Юли 2013, 15:41:29

Здравейте,
аз живея южно от Фрайбург - във Фелдберг. Ще се радвам ако има други българи наблизо, че ми е много самотно.
Ако някой чете темата - пишете ми :)
stod
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Радост » 28 Юли 2013, 19:23:41

stod написа:Здравейте,
аз живея южно от Фрайбург - във Фелдфебел. Ще се радвам ако има други българи наблизо, че ми е много самотно.

Добре дошла!
Радост
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот stod » 13 Август 2013, 22:40:24

Радост написа:
аз живея южно от Фрайбург - във Фелдфебел. Ще се радвам ако има други българи наблизо, че ми е много самотно.

Добре дошла!

Благодаря!
Пратих ти покана в скайп, но нещо не можем да се уцелим на линия....
stod
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот icohp1 » 17 Август 2013, 15:26:34

Здравейте! И аз съм приет в Уни-Фрайбург със специалност Химия. Ще се радвам ако мога да се свържа с някой който учи там или ще учи тази година. Принзпино ще е хубаво да се организираме няколко човека да търсим квартира, но ако нямате такива желания то поне да си поддържаме връзка. Всеки който иска да се запознаем може да ме намери на
Фейсбук : https://www.facebook.com/profile.php?id=100004376804516
Имейл : icohp1@abv.bg
icohp1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zero_count » 18 Септември 2013, 21:17:32

Здравейте! От доста време следя форума и информацията тук ми е помагала в много ситуации, за което съм благодарна на всички. Пиша, защото съм изправена пред огромен проблем.

Приеха ме медицина във Фрайбург. Вече ходих да се запиша, като бях предвидила да остана няколко дни, за да си намеря квартира или общежитие. Вече бях кандидатствала в Studentenwerk в определените срокове и отидох в един от дните за срещи със студенти, за да им се моля за стая. И наистина буквално се молих на всеки един от служителите, отговорни за раздаването на стаите, но така и не успях да получа. Успоредно с това постоянно търсех WG във Фрайбург и околните градчета, но пак без успех. В неделя се прибрах в България и от тогава пиша имейли на всякакви обяви, но положението отново не изглежда розово.

Някой би ли ме посъветвал какво да правя?
zero_count
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kyky » 24 Септември 2013, 10:22:32

Изпитан метод е разлепянето на обяви за Zwischenmiete по улични лампи и светофари. Колкото и отчаяно да изглежда отстрани, това е сработвало дори в най-напрегнатия есенен период. Обаждат се хора, които заминават например на отпуска и искат да поспечелят. Така можеш да намериш нещо за по 1-2 седмици на цена по-ниска от Jugendherberge, но с по-човешки условия. През това време търсиш постоянна квартира без да се напрягаш. Смятай няколко месеца, не няколко дни. Най-изгодно за теб е ако успееш да дочакаш място в общежитие.
Успех!
kyky
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 67 пъти

Мнениеот diana_h » 7 Октомври 2013, 11:48:44

Здравейте, за пръв път пиша. Тази година ще уча стоматология във Фрайбург. И тъй като не съм много наясно със системата там, ще се радвам ако някой по-запознат ми каже едно-две неща. Интересува ме откъде мога да се сдобия с програмата на лекциите. В сайта не намирам нищо.
За други университети знам, че има ориентировъчна седмица (запознаване с това, кое къде е и т.н.) - при нас ще има ли и ако да, кога? Ако има нещо друго важно да се знае, моля споделете.
Предварително много благодаря :)
diana_h
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот basf » 5 Април 2014, 18:25:28

аз живея южно от Фрайбург - във Фелдберг. Ще се радвам ако има други българи наблизо, че ми е много самотно.

stod още ли живееш там ?
Аватар
basf
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 9 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Други градове