• Advertisement

за Хановер

Тук можете да пишете за всички градове, които не присъстват като отделни форуми. Когато активността за даден град се повиши до определно ниво, той ще бъде "повишен" в отделен форум.

за Хановер

Мнениеот Elena20 » 31 Март 2008, 23:57:16

Здравейте,
Предстои ми местене в Хановер. Имаме 4 годишно дете. Ако някой може да ми каже горе-долу в кой квартал да търся жилище. Нямам нищо против да е и етаж от къща извън града, ако има хубав транспорт до там разбира се. Супер лукс не мога да си позволя, интересува ме нещо прилично за хора с дете.
Благодаря ви!
Аватар
Elena20
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот ljuba » 1 Април 2008, 10:09:51

Здравей Елена,за всички квартали не мога да разкажа,защото аз самата не ги познавам добре,но ето ти малко инфо,дано да е от полза.Ние живеем в Клефелд,съвсем близо до U-Bahn,до центъра сме за 10-15 мин.има около 4-5 детски градини наоколо,близо до голям парк.Цените принципно на наемите в Хановер не са високи сравнение с други градове.Ботфелд е хубав квартал с къщички,съседен на нашия,малко по-скъп.Лангенхааген е по-евтин квартал,защото е по-далеч от центъра,но пък там има прекрасни къщички,които са много добри за семейство с дете,освен това и там си минава U-Bahn.Може би е добре да дойдете предварително и да хвърлите по един поглед,просто за да си харесате място.Пак казвам наемите тук не са толкова високи.Стискам палци и успех!Ще поразпитам и за другите квартали и пак ще напиша.Родербрух е евтин,с U-Bahn,малък център с пазар и магазини,има детски градини и училище,ама казват че е малко опасен поради многото руснаци и турци на едно място.Това обаче е инфо от втора ръка,аз често пазарувам там и не ми се струва кой знае колко опасно :lol: Успех!
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот Elena20 » 1 Април 2008, 13:01:06

Здравй Люба, благодаря ти за отговора. Много ми е полезен. Вярно е, хубаво е да дойдем и да видим как е, но с детето няма ни е лесно да обикаляме всички квартали и за това ми трябва да съм ориентирана предварително.
Ами как стоят нещата с детските градини? По райони ли са, трудно ли е записването? Има ли по-хубави и по-лоши в завимост от района в който се намират?
Аватар
Elena20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ljuba » 1 Април 2008, 21:28:40

Привет отново!Записването в градина става по квартали и по принцип е трудно,но не е невъзможно.Хубаво е като дойдете веднага да подадете молба.Ние извадихме късмет и 3 месеца след като дойдохме излезе едно място.Дъщеря ми ходи месец и половина и после тръгна на училище.Това,което мога да кажа от личен опит за нейната детска градина е,че там само си играеха,учителките бяха много мили и адаптирането става много плавно-първите дни можеш да оставаш с детето,като самата ти преценяваш колко дълго да останете-половин час,един,два.За по-хубави и по-лоши не мога да кажа,мисля че няма голяма разлика.За мен странното беше,че можеш да го водиш сутрин от 7.30 до 10.00 часа.Може да седи до обяд или до 17.00 часа.В общи линии в детските градини тук нещата са по-свободни,отколкото в България,поне в тази,в която бяхме ние.Обещавам да разпитам и други семейства и за кварталите и за градините и ще дам още инфо.
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Elena20 » 3 Април 2008, 18:03:42

Децата на колко години тръгват на училище и има ли задължително предучилище преди това? Моето дете през Септември ще е на 5 за това се чудя дали трябва да тръгва на предучилище или на детска и предучулищата към детските или към училищата са.
Аватар
Elena20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ljuba » 8 Април 2008, 21:18:56

Децата тръгват обикновено на 6 години,но родените след 30 юни могат да тръгнат и на 7,поне до колкото знам.Също така може да тръгне и на 5 години и 8 месеца, в класа на дъщеря ми има две такива деца.Тези дни нямам много време,но ще се постарая скоро да пиша повече.
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Elena20 » 17 Април 2008, 12:29:46

Благодаря ти Люба!
Аватар
Elena20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 17 Април 2008, 19:51:05

Elena20,
вероятно на много от вас съм омръзнал, като през мнение Ви моля , първо да четете, па тогаз да пишете - и аз почнах сам да си омръзвам, ама съвсем честно.
Каква е ползата, да се задават подобни въпроси, като този 2 мнения по-горе, след като никой, интересуващ се от същото, не би го намерил?
Не спретнахме ли ТАЗИ ХУБАВА ТЕМА именно за това, дето те интересува?
Жалкото е, че никой вече не пише в Темата а съм сигурен, че интерес има, ама кой да търси...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Elena20 » 21 Април 2008, 07:58:16

Велинград, темата за която говориш я видях и не ми помага особено. Нито пише там за детските градини, нито как да се ориентирам в един град къде са хубавите Grundschule, по квартали ли е записването, кога точно се приемат документи за записване.... А за предучилищна пък нищо не се споменава. Тези спорове дали едно 9-10 год. дете може да си реши бъдещето и дали учат достатъчно химия в 10кл и дали едно дете да отиде в гимназия още не ме интересуват. Детето ми е малко.
Аватар
Elena20
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 21 Април 2008, 09:12:01

Душичка - важното е да бъде продължена Темата - и други да я намерят при интерес.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Назад към Други градове