• Advertisement

Общежитията в Мюнстер ?

Общежитията в Мюнстер ?

Мнениеот Alpha » 8 Август 2006, 21:04:36

Здравейте на всички,

в момента живея в Есен, където минах deutsch-курсовете,dsh и тн, и от първи октомври ще се местя в Мюнстер, право.
Би ли ми казал някои, който живее там, как стои въпроса с общежитията?
Аз миналата седмица си подадох антраг (първо желание Boeselagerstr.) и ми казаха, че се чака около 6 месеца. Но в такъв случай ще се наложи да си търся нещо временно за тези месеци. Обаче кои ще се навие да ме вземе за толкова малко време ???
Аватар
Alpha
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот liverbird » 8 Август 2006, 23:41:18

Има много квартири и стаи под наем за 2-3месеца до 1година. Много хора като са в друг град на стаж или нещо друго за някой друг месец си дават наетото жилище под наем. По-удобно им е отколкото да се изнасят и да си търсят нещо друго наново :wink: Казва се Zwischenmiete тази далавера. Много обяви за всички немски градове има тук.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот iv4obg » 5 Септември 2006, 09:51:13

две седмици ровене по всички възможни интернет сайтове за жилище и нищо.повярвайте преровил съм ги всички.По специфичното при мен е че става въпрос за двама.Мен и приятелката ми.и никой не ни пуска да живеем в 20м2 двамата което беше резервен вариант.ако някои има някакъв съвет готов съм на всичко.моля пишете.
Аватар
iv4obg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rince » 6 Септември 2006, 12:15:24

Здрасти,

на първо място те съветвам да си подадеш документите за студ. общежития към Studentenwerk. Вярно е, че пишат винаги някакви невъзможни срокове за чакане от сорта на 6 месеца, но все пак си е нещо и ако нещата се объркат веднага отиваш там и започваш да им се молиш, казваш им че няма къде да се настаниш и т.н. При първият път може и да ти откажат, но ако бъдеш настоятелен и ходиш всеки ден ще видиш, че ще ти намерят нещо.(Факта, че сте двама може да го премълчиш като за начало :wink: )
Иначе продължавай да търсиш по всякакви сайтове и рано или късно ще намериш нещо,сигурен съм.
Ориентирай се основно към сайтовете на Westfälische Nachrichten, Münstersche Zeitung, както и "Na dann..". Потърси и адреси на частни общежития из Мюнстер, има много такива и повечето имат инет страници.

Успех!
Аватар
Rince
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот iv4obg » 27 Септември 2006, 11:33:16

@Rince,
честно да ти кажа беше прав.Подадохме към Studentenwerk за всички възможни общежития и след много разговори до къде ли не,не виждаш ли намери се Zwei-Zimmer Wohnung за нас.Тия немци ако не ги натискаш нищо не става.даром нищо няма да ти дадат.Мерси за съветите.Сега ще прегледам и сайтовете които си ми дал за друго инфо ме интересува.така или иначе до две седмици сме там мисля.
чао и до скоро
Аватар
iv4obg
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Мюнстер