• Advertisement

щаммтиш в Мюнстер

щаммтиш в Мюнстер

Мнениеот ivonag » 4 Февруари 2007, 16:22:22

Привет на всички и най-вече на тези от вас, които са в Мюнстер и околностите!

Много ми е криво, че тук в Германия не съм чувала за активна българска общност, каквато я имат в УСА, Канада или УК. За причините може дълго да се говори, но за това друг път...
Та тия дни ме осени следната идея:
Какво ще кажете да си организираме щаммтиш в Мюнстер, за среща един-два пъти в месеца? В града ни, доколокото знам, има над 1500 български студенти, които си имат академично дружество "Паисий" и от време на време правят сбирки, но предполагам, че има и такива между вас, които вече не са студенти, или са дошли с трудов договор или Green card, и ми иска да се обърна на първо място и към тях. Естествено, че студентите няма да са изключени, а ще са също добре дошли.
Идеята ми е да се избере локал, с готина музика и "по-социални" цени, не много шумен (като Екстраблатт например), с билард, кикер или дарт, за тия от вас, които обичат игрите. Какво ще кажете за идеята? Имате ли опит с такъв български щаммтиш от други градове? Може да ми пишете и на емаил: ivonag@web.de
Ще се радвам, ако успеем да се организираме.
Поздрави :)
Аватар
ivonag
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот AnGeLy » 4 Февруари 2007, 16:47:13

Ние в Бохум имаме такава и мога да ви кажа, 4е е страшно добра идея.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот ivonag » 4 Февруари 2007, 17:04:10

Браво на вас. Дано и тука се получи нещо подобно. Стискай палци :) :)
Аватар
ivonag
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lappe » 8 Декември 2007, 12:19:27

Здравей ivonag!
Доста късничко прочетох темичката ти,но все пак я прочетох 8).
Я ми кажи сега какво стана с организацията на щаммтиша?събирате ли се и кога и къде?
Много бих се радвала да се включа и аз.
Айде поздрави :wink:
Аватар
lappe
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kapacitet » 13 Декември 2007, 15:04:15

Здравейте,

И аз май доста късничко прочетох темата и незнам от къде да започна.
Щаммтиш няма, а и предполагам, че няма и да има поради:

"В града ни, доколокото знам, има над 1500 български студента"

Това са митове и легенди. Има записани около 500 студента в университета и да има още малко, които са с друг статут. По партита се събират в най-добрия случай около 200 човека.

"които си имат академично дружество "Паисий" и от време на време правят сбирки"

То не е само за студенти. Всеки може да дойде и направи предложение и с общи сили да го реализираме. Значи студентите си имат клубче а останалите ще си правят щаммтиш. Това е едно добро начало за обединение на българите в Мюнстер.

"Много ми е криво, че тук в Германия не съм чувала за активна българска общност, каквато я имат в УСА, Канада или УК."

Ами то активната българска общност я правят активни българи обединени в една общност. Апропо, връщам се на коментар номер 2. Студентите си имат клубче а останалите си правят щамтиш. Това е едно голямо обединение.

И ако това не беше предложение.....

Поздрави и лек ден на всички
Аватар
kapacitet
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 13 Декември 2007, 15:53:09

kapacitet написа:Здравейте,

И аз май доста късничко прочетох темата и незнам от къде да започна.
Щаммтиш няма, а и предполагам, че няма и да има поради:

"В града ни, доколокото знам, има над 1500 български студента"

Това са митове и легенди. Има записани около 500 студента в университета и да има още малко, които са с друг статут. По партита се събират в най-добрия случай около 200 човека.

"които си имат академично дружество "Паисий" и от време на време правят сбирки"

То не е само за студенти. Всеки може да дойде и направи предложение и с общи сили да го реализираме. Значи студентите си имат клубче а останалите ще си правят щаммтиш. Това е едно добро начало за обединение на българите в Мюнстер.

"Много ми е криво, че тук в Германия не съм чувала за активна българска общност, каквато я имат в УСА, Канада или УК."

Ами то активната българска общност я правят активни българи обединени в една общност. Апропо, връщам се на коментар номер 2. Студентите си имат клубче а останалите си правят щамтиш. Това е едно голямо обединение.

И ако това не беше предложение.....

Поздрави и лек ден на всички

Извинявай, може ли пак да обясниш какво имаш предвид - сори, но нищо не ти разбрах.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот kapacitet » 13 Декември 2007, 17:10:21

Здравей Mr.Bombastic :roll:

Ако прочетеш всички коментари от първия до последния ще разбереш за какво става въпрос.
Но ако и това не помага ще поясня. Издразних се от ivonag и изреченията в кавички са цитати от първите писаници по темата. След всеки цитат съм написал коментар.
Проблема е че в нашия любим град, всички само лаят и се оплакват колко им е тежко и самотно и в същото време нищо не се прави по въпроса. А когато някой създаде клуб и реши да обедини българите, всички започват да го сочат и коментират. Като на село сме, не , малко по зле е положението, защото сме се събрали от различни села :D
Аватар
kapacitet
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 13 Декември 2007, 18:31:51

Ок, благодаря. Ползвай вградените коментари, така е нечетливо. Иначе правилно се чудех, ирония ли долавям или да :).
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот kapacitet » 14 Декември 2007, 13:39:15

Здравей отново Mr.Bombastic,

много правилно се чудиш, а това не е ирония, а самата истина. На моите съграждани или по точно съсе.... им е по- лесно да пишат във форум като този, който обединява българите като цяло по света и може би никога няма да имат личен контакт с който и да е user станал съпричастен към проблемите им. А когато им предложиш не един а два сайта на българи в Мюнстер и поле за изява си мълчат.
Хайде Mr.Bombastic да ми обясниш, къде мислиш е проблема и точно каква ирония долавяш, че аз нещо не капирам и като ги пиша тези неща сам не си вярвам, че е възможно едно такова положение. :D
Аватар
kapacitet
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 14 Декември 2007, 15:24:59

kapacitet написа:Здравей отново Mr.Bombastic,
.................
Хайде Mr.Bombastic да ми обясниш, къде мислиш е проблема и точно каква ирония долавяш, че аз нещо не капирам и като ги пиша тези неща сам не си вярвам, че е възможно едно такова положение. :D

Очевидно не съм Mr.Bombastic, ама да направя предположение:
-може би няма никакъв проблем. Чисто и просто, хората си избират свободно място за живеене, писане, пиене и т.н.т.
Нали и 20 вестника да печаташ в един и същ град, няма да бъдат еднакво четени и търсени? Ще бъде търсен този, който предлага по-по-най :wink:
От друга страна като гледам, то тук Мюнстерците се изтрепват да пишат...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот ivonag » 18 Декември 2007, 00:28:58

@Lappe:
Сори, идеята отдавна съм я зарязала. Насила хубост не става. Пренасочих си енергията в по-други активности...;) Но не съжалявай. Не си изпуснала запознанство с някакви особено интерсни личности...;)поне от това, което досега съм наблюдавала.

@Kapacitet
п.с. Един "капацитетен" отговор до Капацитета: за броя на бг студентите се оказваш прав.

Уикипедия казва следното (само дето са се объркали с едната нула при броя на чуждестранните студенти, 4306 са, а не 40306)

Но само да поясня: аз не съм боркиня за обединяването на българите в Мюнстер, а напротив за създаването на различни групи по интереси: студенти, не-студенти, работещи и тн. Така е определено по-интересно, а не когато става дума за един общ кюп. Не съм фен на кюпове. Под общност да не се разбира "Айде всички заедно в кюпа", а национална група, състояща се от множество подгрупи.
Аватар
ivonag
Тукашен
Тукашен

Назад към Мюнстер