• Advertisement

Икономика в Мюнстерския Уни

Икономика в Мюнстерския Уни

Мнениеот bgpower » 16 Юли 2005, 08:22:28

Здравейте,

моля Ви кажете ми добре ли се преподават BWL и VWL в този Университет?С какво реноме се ползва той?

Лесно и бързо ли се намират квартири и с колко горе долу бих се оправял(без удоволствия) на месец в Мюнстер?

Мерси
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Rince » 16 Юли 2005, 14:23:28

Здравей,

първо да уточня, че уча в Мюнстер, но не Икономика.Така че, не мога да ти дам инфо как се преподава в унито, но относно реномето знам, че е на едно от първите места в ДЕ (класация в Spiegel преди известно време). Половината от студентите, които учат тук идват или заради Икономиката или заради Правото.Двете най-силни дисциплини. За повече подробности по преподаването ще трябва да изчакаш включване на някой икономист от Мюнстер :)
За квартирата не мога да ти дам еднозначен отговор. Различно е, но смятам, че няма да имаш проблем, никой не е останал да спи на гарата(поне не за дълго :wink: ) По принцип в началото на зимният семестър е малко по-трудничко (явява се пиков момент), но има достатъчно частни общежития, както и WG-та.Ако си малко по-настоятелен и упорит все ще си намериш нещо. Стая към Studentenwerk може да ти струва м/у 170-230€ в зависимост от големината. В частните общежития дори малко по-евтино.
За месечните разходи както сам можеш да предположиш също не може да се даде еднозначен отговор :) ,но абсолютният минимум според мен е 350-400€ (долната граница не е много реална :lol: , но все пак е възможно да се преживее с толкова)
Та това е от мен. Надявам се да съм ти бил поне малко полезен.
Успех!
Аватар
Rince
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Назад към Мюнстер