• Advertisement

Oбучение в Норвегия

Напред, науката е слънце!

Re: Oбучение в Норвегия

Мнениеот Boby1985 » 23 Април 2009, 15:04:18

nordreamer написа:Сигурно се пробват да те откажат - тука тръбят по новините че от години не са имали такъв наплив към университетите, както и рекорден брой докторантури тая година - а реализация - йок!

Брееее, за такова нещо не съм се замислял. Ама то и какво общо има наплива? В смисъл, аз си подавам кандидатурата, но те не са длъжни да ме приемат...
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот nordreamer » 28 Април 2009, 10:05:17

Е създаваш излишна работа, как...
А и може да са искали да ти припомнят че крайния срок за подаване на документи за 2009 беше март месец
si at du elsker meg eller ikke si noe
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Boby1985 » 28 Април 2009, 10:57:49

А, то аз знам, че срока е минал за тази учебна година, но аз ги питам за след това - да знам за какво иде реч и дали има смисъл да се кандидатства. Ама както и да е, за Скандинавиите се отказах - просто още една година в България няма да мога да издържа, а и няма смисъл :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот nordreamer » 28 Април 2009, 17:24:26

Boby1985 написа:А, то аз знам, че срока е минал за тази учебна година, но аз ги питам за след това - да знам за какво иде реч и дали има смисъл да се кандидатства. Ама както и да е, за Скандинавиите се отказах - просто още една година в България няма да мога да издържа, а и няма смисъл :)

Лелеее и сичкото това проучване къде направи тука навятъра??? Къде се ориентира
si at du elsker meg eller ikke si noe
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Boby1985 » 29 Април 2009, 08:27:48

А, ама не е на вятъра, защо да е... След като завърша магистратура може да се ориентирам (и съм почти сигурен, че ще) към Скандинавиите и особено към Швеция. Ориентирал съм се сега към Брюксел (EHSAL), а мацката ми към The Institue for European Studies. Аз съм си към МВА, тя си е към LLM - хората са много разговорливи, отговарят на всеки един въпрос, а не ти изпращат някакви шаблони, които да не знаеш как да ги разшифроваш и учебната година започва Ноември 2009г. Има и работа, има и стажове (гледах по сайтове), така че по-скоро там. Пък нека си завършим с мацката ми магистратурите и ако толкова не ни харесва Брюксел - може да се ориентираме към Скандинавието
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Matematiks » 26 Април 2011, 19:43:02

Аз много се извинявам,но понеже за Швеция знам горе долу,но тук мисля,че е различно...
Та:
В случая Математикс има диплома за техник по двигатели с вътрешно горене,и мисля че ще я признаят или не,ок.Искам обаче да знам как става и има ли някакво училище за възрастни като Комвукс в Швеция,което да позволява това обучение и издаване на сертификат за работа като монтьор на леки и товарни автомобили 8-[ и колко години е самото училище,ако някой има инфо O:)
Това при положение че имаш някаква нощна работа,документи и квартира разбира се :cheers:

Благодаря Ви

П.П. още ми куца Norsk,затова така от главата за краката O:)
Matematiks
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот naselo » 26 Април 2011, 22:32:48

За Норвегия искат опит или просто да си много добър. Може и по документи, NOKUТ се занимават с професионални квалификации, но не помня в коя област. Училища има - отиваш, плащаш, учиш една - две години и си готов обучен. Възрастта не е от значение, просто се плаща. Има и разни безплатни вероятно - за бедни, за безработни, за имигранти - но силно се съмнявам да има нещо привлекателно.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот padun » 19 Август 2012, 22:51:29

:) моля , кажете какво е положението с детските градини :)
padun
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lyudmila » 18 Септември 2012, 15:31:24

Submit the required documents

Applicants complete their application by posting the required documents as soon as possible and not later than 15 December (postmarked by 15 December):
1.Application receipt (signed by applicant)
2.Secondary School certificate
3.Transcript of records (an official statement listing courses/subjects you have completed at your university)
4.University degree certificate(s)/diploma(s)
5.Documentation of English language proficiency
6.Relevant work experience (if applicable)
7.Personal statement (your motivation for applying)
8.Recommendation letter(s)/references (personal statement from academic adviser/employer or equivalent)
9.Documentation of financing (non EU/EEA applicants) 10.Copy of your passport showing full name, date of birth, and photograph
•Specific requirements for the programme(s) applied for (some Master's programmes may have additional admission requirements specific to their programme)
Което значи,че ако кандидатствам от България,не е необходим документ,който да удостовери,че имам 25 000лв. Аз също съм се насочила към кандидатстване в Норвегия.Харесах си университет и специалност.Ще се радвам всички,които могат да дадат някакви съвети,да го направят:) Харесах университета в Берген.
lyudmila
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 18 Септември 2012, 22:08:18

Документ за имане на 25000 лв никой не търси. Те с него или без него ще ти трябват за Берген :) (последното е шега)
Нещо друго - може би обучението ще става платено в близко бъдеще. Докато се разчуе, че е безплатно, далаверата ще спре.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот Berkuta » 4 Декември 2012, 20:47:35

Привет и от мен накратко да кажа ..... баща ми работи в Норвегия и се замислям и аз да отида да уча там, но има неща които не са ми ясни. Ако има сред вас хора които учат или са завършили нека чрез ЛС да дадът контакт за по-добра връзка (skype, facebook няма значение ) че доста въпросчета ми се въртят в главата :-s
Аватар
Berkuta
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 5 Декември 2012, 18:43:37

Berkuta написа:Привет и от мен накратко да кажа ..... баща ми работи в Норвегия и се замислям и аз да отида да уча там, но има неща които не са ми ясни. Ако има сред вас хора които учат или са завършили нека чрез ЛС да дадът контакт за по-добра връзка (skype, facebook няма значение ) че доста въпросчета ми се въртят в главата :-s

Ами задай си тука въпросите, та като ти отговорят и някой друг след тебе да прочете...

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 283 пъти

Мнениеот Berkuta » 5 Декември 2012, 19:06:41

Ми като за начало признават ли оценки от ВУЗ-ове в Бг. Примерно при мен случаят е такъв 2ра година задочник във ВВМУ (военно морското ) има изпити които влача защото там си е зор ... та изпитите които съм взел примерно математиките ще ми бъдат ли признати ако ме приемат в някой ВУЗ в Норвегия ? Като се сетя нещо друго пак ще питам за сега това е въпроса който най-много ме тормози 8-[
Аватар
Berkuta
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот onufriy » 5 Декември 2012, 19:46:09

Berkuta написа:Ми като за начало признават ли оценки от ВУЗ-ове в Бг. Примерно при мен случаят е такъв 2ра година задочник във ВВМУ (военно морското ) има изпити които влача защото там си е зор ... та изпитите които съм взел примерно математиките ще ми бъдат ли признати ако ме приемат в някой ВУЗ в Норвегия ? Като се сетя нещо друго пак ще питам за сега това е въпроса който най-много ме тормози 8-[

Как бих постъпил аз на твое място: отвори страницата на университета, оттам навигирай до факултета в който е специалността, дето искаш да я учиш, оттам до професора, който преподава предмета, дето искаш да си признеш изпита. Та за Норвегия не знам от първа ръка, ама залагам кон за кокошка, че той може да ти призне изпита. За целта му пращаш конспект, хорариум, протокол от изпита и last but not least (или нещо такова) писъмце, дето се обясняваш колко харесваш специалността, града, университета и мечките в близката гора.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 283 пъти

Мнениеот Berkuta » 5 Декември 2012, 21:18:33

Ехеее тя егати и схемата ..... а и не е сигурно
Аватар
Berkuta
Нов потребител
Нов потребител