• Advertisement

Oбучение в Норвегия

Напред, науката е слънце!

Re: Oбучение в Норвегия

Мнениеот naselo » 5 Декември 2012, 22:21:40

И какво по-лесно и сигурно от това за звъннеш един телефон и да питаш правилния човек? Университетът има обявени начини за контакт, през тях ще потрябват две-три позвънявания до намирането на отговорния по въпроса ти кадър. Съдържателните разговорите е добре да се дублират с резюме във вид на електронна поща впоследствие.
Трудно?! Още си малък за да си играеш с батковците и каките на улицата.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот Berkuta » 5 Декември 2012, 23:30:41

Да трудно е защото не знам норвежки, а английския не ми е перфектен за резюме. Ако говорих езика перфектно щях да се свържа диретно с тях, а не да се допитвам до вас.
Аватар
Berkuta
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 5 Декември 2012, 23:36:49

Berkuta написа:Да трудно е защото не знам норвежки, а английския не ми е перфектен за резюме. Ако говорих езика перфектно щях да се свържа диретно с тях, а не да се допитвам до вас.

И как точно искаш да следваш (ако въобще), без никакъв език- поне не "перфектен" говорим, разбираем, четим?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот naselo » 5 Декември 2012, 23:58:54

Преди всичко останало ще се интересуват от уменията ти за комуникация. Това не го пише на много места, защото се приема за подразбиращо се и задължително условие. Пише, ако има изключения от тези правила. Обичайното изключение е задължителна свободна комуникация на английски.
За изпитите ти ще те попитат за учебния план за съптветния ти предмет и година и тогава може да се отговори.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот Berkuta » 6 Декември 2012, 16:21:03

naselo написа:Преди всичко останало ще се интересуват от уменията ти за комуникация. Това не го пише на много места, защото се приема за подразбиращо се и задължително условие. Пише, ако има изключения от тези правила. Обичайното изключение е задължителна свободна комуникация на английски.
За изпитите ти ще те попитат за учебния план за съптветния ти предмет и година и тогава може да се отговори.

Мерси

velingrad написа:
Berkuta написа:Да трудно е защото не знам норвежки, а английския не ми е перфектен за резюме. Ако говорих езика перфектно щях да се свържа диретно с тях, а не да се допитвам до вас.

И как точно искаш да следваш (ако въобще), без никакъв език- поне не "перфектен" говорим, разбираем, четим?

Все още съм на етап събиране на информация. Когато всичко ми се изясни ще почна да ходя на курсове по норвежки ..... никой не е казал че утре трагвам към Скандинавите ;-) ;-)
Аватар
Berkuta
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Предишна

Назад към Образование