• Advertisement

Връщане на данъци от Норвегия

Форумът, който касае всеки!

Връщане на данъци от Норвегия

Мнениеот sa6mon » 26 Февруари 2010, 19:26:24

Здравейте,
чудя се дали някой от вас е запознат с връщане на данъци от Норвегия? Става въпрос за хора , който са работили там сезонна работа.
sa6mon
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Връщане на данъци от Норвегия

Мнениеот Vigeland » 28 Февруари 2010, 16:27:59

Колега, за да си върнеш данъците, ти трябва (skattekort)Според това дали си на табела или си на % ти връщат данъци. Има два периода в годината когато можеш да си ги върнеш, първия е Юли месец (към средата), Втория е Ноември (към края). Трябва да видиш към кои период е твоя skatte oppgjør, За повече информация виж страницата на Skatte direktoratet http://www.skatteetaten.no/ и пиши skatte oppgjør frist. Трябва да пишеш до регионна в които си работил, а ако не знаеш кой е , пиши до този в Осло. те ще ти дадат подробна информация. Трябва да попълниш и søknad (искане за връщане на данъци). наядявам се да съм ти бил полезен ! :thumbleft:
Norge er verdens beste land, men Bulgaria er vart hjemmeland !
Аватар
Vigeland
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sa6mon » 1 Март 2010, 20:13:00

Bлагодаря за информацията.
sa6mon
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lacho78 » 17 Януари 2013, 01:44:08

здравеите имам неколко вапроса за врастането на данаци,ако некои мойе да ми помогне сте сам много благодарен,работих в норвегя октомври,ноември,и 4аст декември месец 2012,сега кога мога да си варна данците които са ми ъдарйани,и про4етох една статя 4е балгарите ако са работили по малко от 6 месеца,могат да си варнат цялата съма която е ъдарйана верно ли е това,и как да го направя това онлине
Последна промяна iniuta на 18 Януари 2013, 10:44:52, променена общо 1 път
Причина: кирилица!
lacho78
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 18 Януари 2013, 09:30:09

Изясни ни данъчния си статут по време на тази работа. Трябва да знаеш и в кой район си бил.
Разпитай в данъчното, те ще ти обяснят как може да си върнеш най-много данъци. Щеше да е добре да си попитал в лична среща, ако сега имаш трудности да обясниш и разбереш за какво става дума.
Според остарелите ми познания може да си работил без регистрация в данъчното и работодателят да е внесъл 50% данъци, да си работил сезонна работа до 6 месеца с 11%, или нормална с договор с около 35%. Възможно е да имаш данъци за вземане, но не е сигурно.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот lacho78 » 21 Януари 2013, 01:52:22

благодаря за отговора,така зна4и работих на тръдов договор сро4ен за 2 месеца,ъдарйаха ми 36% данаци,и да регистриран сам в скаттофисе,мисалта ми ако си наясно с тези неста да ме насо4иш как и какво да направя,проблема ми е 4е сам в балгаря а незная дали сте ъспея да се варна в норвегя затова се опитвам да разбера как да го направя онлине,благодаря предварително за информацята

iniuta: Това е последното мнение, което превеждам от латиница. Всички останали ще бъдат директно изтрити!
lacho78
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 22 Януари 2013, 00:13:38

На адреса с който си се регистрирал си получил или ще получиш плик с декларации и указания на някой от норвежките езици или английски.
Най-лесното е да се свържеш с данъчното и да ги помолиш да ти помогнат да си намалиш данъците. Това им е работата, ще кажат какво трябва. Можеш да си получиш нещата и в Бг, само дай адреса.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот HEPOH » 20 Юли 2013, 10:56:45

Здравейте,работих в Норвегия 2009 околко 6-7 месеца в Bemanningssenteret Norge AS ,Lier ,Buskerud,преди 1 месец получих 2 писма едното е от 2010 :-k а другото е 2012,от цялата работа не разбрах имам да вземам или имам да давам.Ходих до Норвежкото консулство във Варна,там ми казаха,че немогат да ми помогнат.Има ли фирма коят се занимава с връщане на данъци от Норвегия? naselo виждам,че си компетентен по въпроса,ако можеш да помогнеш на ЛС мога да ти патя скайп!

Мерси предварително :salute:
HEPOH
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Работа, данъци и осигуровки