• Advertisement

Работа в обработка на риба

Форумът, който касае всеки!

Работа в обработка на риба

Мнениеот ergi » 5 Ноември 2011, 14:13:55

Здравейте
Предлагат ми работа в обработката на риба като заплащането е 13 евро на час в Берген.Работи се 8 часа .Четох в един форум че работата е била една от най-трудната.Понеже нямам опит в тази сфера на работа ,ще съм благодарен за малко повече инфо.
ergi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Re: Работа в обработка за риба

Мнениеот smoll » 8 Ноември 2011, 20:27:15

Здравей аз също кандидатствах по обява за работа в Норвегия и ми предложиха същите условия.Притеснява ме таксата от 500 евро защото се плаща предварително да не е измама
smoll
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот berko73 » 9 Ноември 2011, 09:08:31

Не давайте пари напред
berko73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот naselo » 9 Ноември 2011, 10:06:59

То без пари не става, ако не е предварително е следварително, но десет пъти повече. Една или няколко заплати, доколкото знам.
Точно тази работа в Берген къде е обявена? Предимно в българското интернет пространство ли?
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот smoll » 9 Ноември 2011, 14:08:02

Ами да обявата е публикувана в български сайт за работа
smoll
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот berko73 » 9 Ноември 2011, 15:18:07

naselo написа:То без пари не става, ако не е предварително е следварително

И с пари предварително също не става
berko73
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот brucelee666 » 10 Ноември 2011, 01:23:34

ехееей,не къде да е, а в пъпа на световната демокрация-Норвегия!и ЗА КАКВО са тия пари и за кого?! Златен норвежки лиценз за чистачи на риба ли ще ви вадят или що??Мангизи ей тъй-да имат за семки и бонбонки в джобчето ли?! [-X е,много дълбоки джобове ,бе,хора...а явно има още хорица,които или в по-плитки,или в по-дълбоки "норвежки" води се ловят.В БГ сайт била публикувана..ясноо! :^o и все пак-кой сайт?(предполагам някакъв си от безбройните срекмета за БГ риби....) .Пък и молодци,ехей-както подобава по норвежки..цели 5 стотака в евро!:-)!Че сигурно и още ще поискат по-нататък-в процеса на ловитбата.В Норвегия са пропищяли точно за българи,оххх. Правете каквото знаете..после да няма писъци само...За мен е поредното изсипване- на мангиз в нечий джоб,разбира се.Чао и умната! :thumbleft:
Аватар
brucelee666
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот naselo » 10 Ноември 2011, 09:14:45

brucelee666 написа:ехееей,не къде да е, а в пъпа на световната демокрация-Норвегия!и ЗА КАКВО са тия пари и за кого?! Златен норвежки лиценз за чистачи на риба ли ще ви вадят или що??Мангизи ей тъй-да имат за семки и бонбонки в джобчето ли?! [-X е,много дълбоки джобове ,бе,хора...а явно има още хорица,които или в по-плитки,или в по-дълбоки "норвежки" води се ловят.В БГ сайт била публикувана..ясноо! :^o и все пак-кой сайт?(предполагам някакъв си от безбройните срекмета за БГ риби....) .Пък и молодци,ехей-както подобава по норвежки..цели 5 стотака в евро!:-)!Че сигурно и още ще поискат по-нататък-в процеса на ловитбата.В Норвегия са пропищяли точно за българи,оххх. Правете каквото знаете..после да няма писъци само...За мен е поредното изсипване- на мангиз в нечий джоб,разбира се.Чао и умната! :thumbleft:

Нещо питаш ли наистина, или само демонстрираш стила си на писане и разбъркани емоции? Ще опитам да отговоря, въпреки, че според мен само се намираш на приказка.

Не е сигурно Норвегия да е най-демократичната страна - това има ли значение за търсещите работа?

Намирането на работа за друг отнема време и пари - ти би ли ми направил тази услуга да разучиш стотина предприятия във връзка с моята работа безплатно? Може да ти дам 50 лв, все пак. Ходеното до който и да е офис ще ти струва два билета за градски автобус за 10 лв. След като няма нормални работещи агенции за персонал за Бг, остава този начин - с пари.

Обявата за рибата е напускана из всевъзможни бг-страници за обяви, потърси за "риба работа" , "норвегия" и подобни. Опитай, лесно е. Има я и на вратата на фабриката в Норвегия, който иска може да си я прочете - няма проблеми. Ако е в Бг нета ми изглежда по-достъпна, греша ли?

Относно изсипването на пари в нечий джоб - отиди се срещни с човека и кажи какво ти е мнението съобразно опита ти с намиране на работа и живеене в Норвегия.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот berko73 » 10 Ноември 2011, 10:01:24

naselo написа:Намирането на работа за друг отнема време и пари - ти би ли ми направил тази услуга да разучиш стотина предприятия във връзка с моята работа безплатно? Може да ти дам 50 лв, все пак. Ходеното до който и да е офис ще ти струва два билета за градски автобус за 10 лв. След като няма нормални работещи агенции за персонал за Бг, остава този начин - с пари.

Пари само следварително
berko73
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот naselo » 10 Ноември 2011, 10:18:21

И аз така съм съгласен, давам една заплата.
Така май са правили поляците преди време с неспособните сами да си намерят работа - водят ги на работа и половината от няколко заплати за "агента".
50 лв давам и предварително на колегата по-горе, който ще работи безплатно тези неща. Поне за кафе да има.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот fatil » 10 Ноември 2011, 11:43:18

привет на всички поне от личен опит мога да кажа следното,!!! пари на пред никога ама никога несе дават и то най вече 500 евро? [-X затова такива като тебе реват после по гарите!!! а ти понеже държиш натова да даваш пари напред,защо да нямаш и ти пръст в това?????/ аааааааа
:-k
fatil
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот smoll » 10 Ноември 2011, 13:21:48

Здравейте,искам само да спомена че в тия 500 евро са включени двупосочен самолетен билет и комисионна
smoll
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Antonia » 10 Ноември 2011, 14:54:19

Здравейте!
Някой вече заминал има ли? Да сподели опит?!
Това което намерих от интернет:
"Работници в рибопреработващата промишленост
Трябва да има конкретно предложение за работа преди кандидатстването и разрешението трябва да е поискано и получено преди идването в Норвегия. Разрешението се дава за до една година и не създава основания за разрешение за заселване. "
"Работник в рибопреработващата промишленост:
• Формуляр за кандидатстване с паспортна снимка
• Фотокопие на паспорта
• Формуляр за предложение за работа
• Фотокопие на трудовата книжка (преведена на английски или норвежки)
• Копие на удостоверението за местожителство (преведено на английски или норвежки)."
Аватар
Antonia
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 144 пъти
Благодарено: 32 пъти

Мнениеот makeno » 10 Ноември 2011, 15:01:25

Не съвсем по темата, но съм слушал, че в Аляска падали доста добри пари от подобна работа...
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот naselo » 10 Ноември 2011, 23:28:51

"Работници в рибопреработващата промишленост
Трябва да има конкретно предложение за работа преди кандидатстването и разрешението трябва да е поискано и получено преди идването в Норвегия. Разрешението се дава за до една година и не създава основания за разрешение за заселване. "

Нещо се обърка с тези разрешителни. Колегата fatil не казва нищо за тях, а някой друг написа това горното в кавичките и аз съм на мнение, че не е вярно. Разрешително се дава когато и да е, преди или след като си бил в Норвегия.

Относно агенциите за персонал - не съм чул в Бг да има такива. В Бг има "фирми", и те не наемат хора.

Относно плащането на пари на някой да ти намери работа - едно е да платиш на някой да ти осигури трудов договор, съвсем друго е да платиш за помощ при комуникацията с работодатели и при пътуване и пребиваване. Заплащането за намиране на работа е забранено. Разни Бг хора се опитват да предложат такава услуга, но досега не съм видял някой наистина да е способен да свърши нещо различно от измама.

А страницата на nav.no съвсем не върши работа за българи. Работа се намира по друг начин. Коментирали сме го в темата за работа в Норвегия.
За рибените фабрики работа се намира като се срещнеш с нужния човек и се уговорите на място - това съм разузнал засега.
Последна промяна naselo на 11 Ноември 2011, 19:50:54, променена общо 1 път
naselo
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Работа, данъци и осигуровки