• Advertisement

Eжедневие в Норвегия

Информация за новопристигнали, търсене на жилище и др.

Мнениеот sem » 9 Септември 2008, 10:06:26

Благодаря още веднъж Ставангер, аз езика още от тука го изучавам - със преводачката към посолството /Норге/. Педи осем години "слязах" в Гърция само с Английски и помня какво ЧУДО беше. Втора такава грешка НЯМА да направя за нищо на света.Добре, че тогава имах четири хиляди долара в джоба ми. До колкото те разбирам, за сам човек на месец са необходими около ПЕТ-хил евро. И един въпрос /търсих сайтове- не намирам/ - сайт с адреси за пансиони в Осло. Синът ми ще е на пансион в началото - поне такива са плановете ни.
Последна промяна sem на 9 Септември 2008, 21:24:00, променена общо 1 път
Аватар
sem
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Stavanger » 9 Септември 2008, 18:37:37

Здравей, сем. Пансиони в Осло - я да видим. Ако напишеш в Гугъл hostels in Oslo излизат един куп сайтове с адреси на хостели. За съжаление нямам впечатления за никой от тях, защото от много години не живея в града. Ще поразпитам приятелите ми в Осло, ако имат добри отзиви за някой конкретен пансион и ще пиша тук.
Аватар
Stavanger
Нов потребител
Нов потребител

ежедневие в Норвегия

Мнениеот Boteva » 9 Септември 2008, 21:34:12

Здравей, Ставангер, много хубаво име имаш! Не мога да се въздържа да не те попитам следното : знаеш ли как е най подходящо да се пропътува разстоянието от Централна Европа /Будапеща, Виена, Братислава/ до културната столица на Европа? Освен това ме занимава и въпросът, дали се очаква някаква кулминация на съпровождащите събития към края на годината, да речем около Коледа?
Очаквам с интерес отговора ти!
Boteva
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 0
Благодарил: 30 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Stavanger » 10 Септември 2008, 14:07:33

Здравейте, Ботева. norwegian.no имат полети от Ставангер до Будапеща, Прага и Варшава, които са директни. Иначе може да използвате полет до Осло и от там до Ставангер, но май това ще бъде по-скъпо от директния полет. За културната програма нямам особено представа, не съм се интересувал много, но сигурно в Интернет може да се намери много информация по темата. Коледа не е най-подходящото време за пътуване, тогава е лудница по летищата и цените скачат до небето :?
Аватар
Stavanger
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boteva » 11 Септември 2008, 08:20:45

Благодаря, Stavanger, ще се възползувам от съветите ти! Златна есен в No!

Моля, пишете само на кирилица. Шльокавицата се трие директно. Ако нямате инсталиран кирилизатор, използвайте вградения в сайта. Можете да го намерите най-отгоре и най-вдясно на сайта. Представлява синьо бутонче, което можете да натиснете с мишката. <-- кое от това не се разбира?!
naddya
Boteva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот JoDav » 1 Октомври 2008, 07:42:11

Ежедневието, питаш... Скучно! :)
Ще повторя Ставангер (щото човека е дал подробни отговори), няма как!
IT специалистите са добре заплатени и ДА могат да издържат семейство (ако семейството не поиска всеки ден да ходи на заведение и да носи най-марковите дрехи :D )
Квартира, малко по трудно се намира когато си чужденец (особено от източна Европа).
Алтернативна медицина? Забрави! Само медицина одобрена от Норвежкото здравно министерство, само норвежка вода, само норвежки ягоди!
Облекло за дъжд - само ако си до 10 години или разнасяш вестници. В Кууп ги има на промоция есенно време. И там струва 5 пъти по евтино от това в XXXL (и това 5 не е метафора е реално съотношение)
Аватар
JoDav
Нов потребител
Нов потребител

ежедневие в Норвегия

Мнениеот Boteva » 1 Октомври 2008, 08:06:20

Ще допълня горенаписаното с това, че в Норвегия са абсолютно ЗАБРАНЕНИ особено модните сред младежта на Бг т.н. ЕНЕРГИЙНИ НАПИТКИ.
Boteva
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот JoDav » 2 Октомври 2008, 23:38:50

Я, това за енергийните напитки не го знаех!
Сигурно защото младежите,които срещам или са пияни до козирката или тичат като луди! :) Въобще разговор да проведеш с норвежец - трудна работа!
Аватар
JoDav
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sem » 3 Октомври 2008, 15:00:33

JoDav - написа - / Ежедневието, питаш... Скучно! Smile
Ще повторя Ставангер (щото човека е дал подробни отговори), няма как!
IT специалистите са добре заплатени и ДА могат да издържат семейство (ако семейството не поиска всеки ден да ходи на заведение и да носи най-марковите дрехи Very Happy )
Квартира, малко по трудно се намира когато си чужденец (особено от източна Европа).
Алтернативна медицина? Забрави! Само медицина одобрена от Норвежкото здравно министерство, само норвежка вода, само норвежки ягоди!
Облекло за дъжд - само ако си до 10 години или разнасяш вестници. В Кууп ги има на промоция есенно време. И там струва 5 пъти по евтино от това в XXXL (и това 5 не е метафора е реално съотношение)/
Съжалявам драги, но тази ти информация за АРТЕРНАТИВНАТА МЕДИЦИНА - е абсолютно невярна. Пък може и да не си се интересувал. Аз ще работя като психолог-психоаналитик ТОЧНО в такъв ценнтър в Осло. Не искам да го приемаш като лично заяждане - може би не си се интересувал, но в Норге има много такива центрове. Всичко онова, което се отнася до лечение и рехабилитация от Източната медицина ГО ИМА. Има дори вече и училища. Само че ще трябва да се тързи през разните сайтове на инвалиди, соц.подпомагане и т.н.
Пиша ТОВА само с идеята, че може някой да иска да имигрира и с такава диплома, а твоето твърдение да го обърка.
Аватар
sem
Тукашен
Тукашен

Re: ежедневие в Норвегия

Мнениеот JoDav » 23 Ноември 2008, 22:28:15

Драга sem, твоето изказване не опровергава моето! Източната медицина е одобрена от Норвежкото министерство! Просто се пошегувах с думата "алтернативна"! :)
Аватар
JoDav
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 26 Ноември 2008, 00:04:07

Спомням си времената, когато Сем черпеше информация с шепи и много благодарност от хората пишещи в този форум. Сега просто не сме необходими и ще си отнесем и "заслужената" критика. Но това не е нищо ново.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот sem » 28 Ноември 2008, 14:31:24

Драги Бомбастик, независимо че си интелигентен човек продължаваш да ме четеш през ред. ДА, ПРЕСТАНАХ ДА ПИША ТУК ЗАЩОТО МЕ ОБИДИХА,/и не само мен/ НО ТИ ИЗТРИ ПОСТА МИ - /нали си модератор, имаш това право/. Предупредих те на лични за някои неща, но ти предпочете да замълчиш. Не съм неблагодарна и ще помагам НА ВСЕКИ ИМАЩ НУЖДА ОТ ПОМОЩ. Не съм си прекратила регистрацията. За общо любопитство - този същия съфорумец продължи със заяжданията във форум Калдата - в Норвежката тема. АЗ лично нямам намерение да си играя на "заяжданки", че на ВСИЧКИ ВРЕМЕТО НИ Е СКЪПО. От мен - толкоз!!
Аватар
sem
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Mr.Bombastic » 28 Ноември 2008, 14:42:01

Напротив, постовете си седят, но в специална тема за това. Отговор също получи. Да си говорим с факти :).

Хайде сега да си говорим за Норвегия, а не за странични неща.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот nordreamer » 9 Януари 2009, 01:43:39

На мен например доста приятна част от ежедневието ми тук е да преглеждам темите и постовете във форума и да споделям понякога информация, когато преценя че е от полза или пък се налагат корекции и добавки с цел да сме обективни. Непонятни са ми обаче авторитетни изказвания от хора на които крака не им е стъпвал тук. Или такива които хвърлят маса време и пространство за да си играят на чувства, а времето ни е скъпо на всички, знаем. Ей на, наскоро вдигнахме тарифите и сега чарджа клиентите по 700 крони на час за свършена работа и съответно се губят толкова като си позволявам да поствам в работно време :mrgreen: Въпреки тва не ми е сърдито,даже напротив, тъй като да търсиш истината и да подпомагаш нуждаещите се от нея, особено като си се заявил публично си е и отговорност, не само удоволствие( тука модераторите ше се съгласят с мен, поне тука. :) )
Та в тоя ред на мисли нека ни е честита Новата година и да донесе на всички ни повече сърдечност, топлота и успехи;нека си припомним добрите маниери на общуване, които се ценят не само в родината, но и навсякъде по света.А това че в нашенските форуми понякога хвърчат искри си е напълно нормално за манталитета ни и може само да топли душата ни, особено на тея дето сме част от мрачното, монотонно скандинавско ежедневие.
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот nordreamer » 10 Март 2009, 21:57:12

Mr.Bombastic написа:Спомням си времената, когато Сем черпеше информация с шепи и много благодарност от хората пишещи в този форум. Сега просто не сме необходими и ще си отнесем и "заслужената" критика. Но това не е нищо ново.

Нека сега всички й пожелаем успешно възстановяване и да се надяваме случилото се да не осуети плановете й за Норге след всичкия труд който хвърли за което [-o<
Аватар
nordreamer
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Новобранец