• Advertisement

VIA college university

Напред, науката е слънце!

VIA college university

Мнениеот mai4eto_ » 13 Август 2009, 19:37:22

Здравейте, казвам се Мая и съм нова в този форум. Търся информация относно обучението в Дания и по-специално във VIA college university, специалност Архитектура. Тази есен започвам втора година в УАСГ, гр. София, специалност ВиК, но бих желала да уча в чужбина и мисля, че VIA e доста добро място за това :) Ще бъда много благодарна на хората, които могат да ми предоставят някаква информация относно университета и кандидатсването в Дания като цяло. Изчела съм всичко, което съм намерила в интернет, но все пак когато човек е минал по този път, винаги може да даде съвет или да изкаже по-компетентно мнение. Нещото, което е изключително важно, но явно подминавам в сайта, е кога започва подаването на документи за новата учебна година и докога е крайният срок?
Благодаря за отделеното внимание. :)

red: vel...
mai4eto_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: VIA college university

Мнениеот kamii » 24 Октомври 2009, 18:38:33

Здравей! :)))
аз малко "рано" вижам, че да отговоря хаха :D и все пак.. аз съм Камелия :) и уча Архитектура във VIA University college :D сега съм 1ви семестър и съм супер доволна :)
може би първото, което трябва да кажа е, че тук не е чиста Архитектура. тук се учи за Constructing Architect, и ако искаш само Архитектура едва ли Дания е мястото за теб.
кандидатстването беше супер лесно. аз кандидатствах с фирма посредник, и като цяло съм доволна - дават ти всякаква информация и може да се явиш на тест при тях, а не на TOEFL. доколкото знам може да кандидатстваш още септември предната година. аз пратих документите през март, и април бях приета.
ии все пак трябва да кажа, ако английския ти не е добър - ще ти е много много трудно; живота в Дания е много много скъп, а с лекции от 8h-16h даже не съм и мислила да си търся работа; и времето е ужасно - ако неможеш да траеш на силен вятър, много дъжд и адски студ, по-добре отиди някъде на по-топло (на мен все още ми е трудно да свикна).
и все пак тук е много яко - университета ми е прекрасен, хората са много мили и си живееш на чистичко и подредено ;)
ако мога да помогна с още нещо свържи се по някакъв начин с мен ;))) успех :))
kamii
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот svenson » 25 Октомври 2009, 17:52:50

kamii написа:Здравей! :)))
аз малко "рано" вижам, че да отговоря хаха :D и все пак.. аз съм Камелия :) и уча Архитектура във VIA University college :D сега съм 1ви семестър и съм супер доволна :)
може би първото, което трябва да кажа е, че тук не е чиста Архитектура. тук се учи за Constructing Architect, и ако искаш само Архитектура едва ли Дания е мястото за теб.
кандидатстването беше супер лесно. аз кандидатствах с фирма посредник, и като цяло съм доволна - дават ти всякаква информация и може да се явиш на тест при тях, а не на TOEFL. доколкото знам може да кандидатстваш още септември предната година. аз пратих документите през март, и април бях приета.
ии все пак трябва да кажа, ако английския ти не е добър - ще ти е много много трудно; живота в Дания е много много скъп, а с лекции от 8h-16h даже не съм и мислила да си търся работа; и времето е ужасно - ако неможеш да траеш на силен вятър, много дъжд и адски студ, по-добре отиди някъде на по-топло (на мен все още ми е трудно да свикна).
и все пак тук е много яко - университета ми е прекрасен, хората са много мили и си живееш на чистичко и подредено ;)
ако мога да помогна с още нещо свържи се по някакъв начин с мен ;))) успех :))

Здравей, ако не те затруднява, ще може ли да напишеш още нещо за специалността? Аз до колкото разбрах 6-тия семестър трябва да си избереш 1 от двата профила - Design Profile или Implementation Profile, a 7-мия семестър трябва да се представи някакъв проект :) Иначе как е сега през 1вия семестър? Ако може да напишеш какво точно се учи за тези, които все още се колебаят какво да кандидатстват :)
п.п.А има ли много математика? :-k
п.п.2 Благодаря предварително! ;-)
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Re: VIA college university do Lazar Lulchev

Мнениеот zlati_nik » 23 Януари 2010, 21:48:52

Здравейте Лазар, супер полезна информация давате за Дания, за което Ви благодаря сърдечно. Виждам, че сте в Arhus, а аз трябва да отида в Хорсенс, което е близко до Вас. Ще кацна в Копенхаген, от сайта на VIA colege university разбрах, че с влак трябва да стигна до Хорсенс. Прехода от летището до гарата как да го направя- такси, метро, автобус? И това ли е начина за стигане в Хорсенс? И още един въпрос- мога ли да си купя билет с euro или трябва да имам датски крони? Благодаря Ви предварително!
zlati_nik
Нов потребител
Нов потребител

Re: VIA college university do Lazar Lulchev

Мнениеот lazar_lulchev » 24 Януари 2010, 09:15:55

zlati_nik написа:Здравейте Лазар, супер полезна информация давате за Дания, за което Ви благодаря сърдечно. Виждам, че сте в Arhus, а аз трябва да отида в Хорсенс, което е близко до Вас. Ще кацна в Копенхаген, от сайта на VIA colege university разбрах, че с влак трябва да стигна до Хорсенс. Прехода от летището до гарата как да го направя- такси, метро, автобус? И това ли е начина за стигане в Хорсенс? И още един въпрос- мога ли да си купя билет с euro или трябва да имам датски крони? Благодаря Ви предварително!

Здравей! :)

Тук си говорим на "Ти". :)
Радвам се, че форум ти е полезен и се надявам за по-дълго да останеш сред нас. А сега да премина направо на отговора на въпросите ти. :)
Гарата в Копенхаген се намира точно под летището, така че няма нужда да ходиш някъде или да я търсиш. Принципно в Дания се плаща само в датски крони,но това е международно летище и предполагам, че ще можеш да си купиш билет за влака и с евро. Билета от Копенхаген до Хорсенс би трябвало да е около 40 евро. Не се шашкай от цените. Транспорта в Дания от всякакъв вид е скъп, но за щастие Хорсенс е малък град и няма да ти трябва много градски транспорт. Между другото един съвет да ти дам. Защо просто не си държиш парите в карта ? С някоя Виза, Мастер и прочие можеш да си плащаш на всякъде пък и е пет пъти по-сигурно и удобно. :)

Поздрави!
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот azazel833 » 25 Януари 2010, 19:49:03

a защо не си купиш датски крони от БГ. Има в почти всяко чейндж бюро. Курса е около 26 стотинки за крона.
azazel833
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път

Мнениеот zlati_nik » 26 Януари 2010, 00:52:40

Благодаря! Гарата до летището е чудесна новина. Аз имам пари в карта VISA, но за всеки случай, не съм ползвала още картата. А за датските крони, купени оттук и аз си го мислех. Сигурно ще си купя. Поздрави!
zlati_nik
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот yruseva1 » 28 Януари 2010, 16:45:52

Здравейте , аз съм нова във форума . искам да попитам каква точно е специалността във via и може ли някой да ми каже горе долу какво те питат на интервюто ?
yruseva1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lazar_lulchev » 28 Януари 2010, 17:00:47

yruseva1 написа:Здравейте , аз съм нова във форума . искам да попитам каква точно е специалността във via и може ли някой да ми каже горе долу какво те питат на интервюто ?

Здравей yruseva1!

Добре дошла във нашия скромен китен форум! Желая ти приятно прекарване четейки нашите постове! :)

VIA University college, както и всеки един университет и колеж на запад в Европа си има уеб сайт на които можеш да провериш всичко което те интересува за съответното учебно заведение. Там също можеш да намериш и лист с контакти, които можеш да използваш за да получиш определена информация, която те късае. След това естествено можеш да я постнеш тук, така че и другите кандидати да се сдобият с нея. :) Ето тук са всички модули и курсове за които можеш да кандидатстваш с владеене на английски език.

Желая ти успех! :thumbleft:

Поздрави! :)
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот canttellyou » 20 Февруари 2010, 16:06:16

Здрасти :) Има ли още някой приет във Via ?
canttellyou
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DocWally » 16 Март 2010, 15:55:37

Здравейте,

За съжаление отдавна не съм студент, но въпросите на които търся отговор мисля, че е най-добре да задам тук.
Стоматолог съм и трябва да бъда за една седмица в Хорсенс във връзка с кандидатствуване за работа в стоматологична клиника GodtSmil намира се на Ormhojgardvej 1 - ако правилно съм разбрал от картата намира се почти в центъра на града.

Бих помолил за помощ за намиране на място за спане на нормална за Дания цена - може стая или нещо като гарсониера. Прегледах хотелите в града и цените им не ме зарадваха особено. Ще бъда благодарен за всякаква информация. Планирам да бъда в Хорсенс някъде между 10 и 20 Април 2010.
Намерих в Интернет информация за - Danhostel - http://www.danhostelhorsens.dk /около 60 Евро на вечер /, но ми се струва далечко от центъра - 5 -6 км - предполагам, че има автобус от там до центъра ?

Другият ми въпрос е свързан с пътуването от Аерогарата на Копенхаген до Хорсенс с влак - от интернет разбрах, че влаковете се движат на всеки час , но не разбрах дали това е валидно за 24 часа в денонощието ? Какви са най-удобните полети София-Копенхаген и обратно, така че човек да пристигне и да си тръгне в/от Хорсенс по " човешко" време ?

Благодаря предварително за отговорите.

Dr.Wally
DocWally
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Nordic » 19 Март 2010, 08:12:51

Приятел, съмнявам се, че тук би получил помощ. Поради простата причина, че университетът в Хорсенс гарантира мястото за живеене, но само за студенти. Периодът за, който ще бъдеш в Дания пък от своя страна е твърде малък за да ти дадът квартира под наем. Искат се разни 3 месечни депозити и тн, което няма да ти е рентабилно предполагам. Съветвам те да потърсиш не хотел, а хоСтел, ако не си толкова претенциозен относно звездите на въпросното заведение ;) :thumbleft:
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Мнениеот DocWally » 20 Март 2010, 18:40:34

Nordic написа:Приятел, съмнявам се, че тук би получил помощ. Поради простата причина, че университетът в Хорсенс гарантира мястото за живеене, но само за студенти. Периодът за, който ще бъдеш в Дания пък от своя страна е твърде малък за да ти дадът квартира под наем. Искат се разни 3 месечни депозити и тн, което няма да ти е рентабилно предполагам. Съветвам те да потърсиш не хотел, а хоСтел, ако не си толкова претенциозен относно звездите на въпросното заведение ;) :thumbleft:

Здравей Нордик,

Не съм и питал за стая в студентските общежития в Хорсенс, защото отдавна съм преминал нормалната студентска възраст / за съжаление :-) /
Това с депозитите го разбрах при преглеждането на постингите в този форум. Намерих страницата и на Danhostel в Хорсенс, но с малко помощ намерих и стаи под наем за такива като мен, които идват за по 3 -5 дни в града / благодаря на Камий за линка към http://www.visithorsens.dk/ Цените са прилични - 200 до 350 крони на ден, като това включва и Интернет достъп.
DocWally
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот s1293 » 28 Февруари 2011, 17:28:36

Здравейте ,
Искам да попитам дали може някой да ми каже какво всъщност предствлява теста на който може да се явиш в офисите на Интеграл . Нямам никаква информация за това питах и самите служители , но много много не им разбрах :( .
В момент чакам резултаите си от IELTS ,но за всеки случай искам да се подсигуря .
Благодаря предварително.
П.С.Някой съшо така занае ли нещо за специалността IT Engineering , ще бъда много благодарен ако някой сподели някакво инфо . :)
s1293
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zulieta » 5 Март 2011, 22:45:36

Здравей s1293,
аз лично нямам опит,но сина ми кандидатства миналата година във VIA. Теста беше под формата на есе и до колкото знам бяха дадени 2,3 теми, от които трябваше да избира по коя да пише.След този тест има и интервю по телефона с представител на университета,разбира се ако си издържал теста. Сина ми е тази специалност за , която пишеш.Ще ти дам контактите му, за да му пишеш лично и да получиш точна информация за специалността. Надявам се да съм била полезна.Желая ти успех в начинанието:). Сина ми се казва Димитър.Скайпа му е Димитър Гюров(xnapflyice).
zulieta
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Образование