• Advertisement

VIA college university

Напред, науката е слънце!

Re: VIA college university

Мнениеот Nordic » 17 Март 2011, 10:41:06

Здравей s1293,
Първо си помисли доста дали точно ВИА да е. Теста е под формата на Есе на ежедневна тема, моето беще дали харесвам фейсбук. След това имаш интервю на живо или по телефона, там те питат пак ежедневни неща- къде си учил, доволен ли си от образованието в БГ, колко пари на месец смяташ, че можеш да отделиш, защо искаш точно тази програма и тн- свободен разговор. Изпитващия се казва Торстен и преподава бизнес английски и бизнес комуникация, може би един от най- добрите лектори на ВИА.
Изображение
Nordic
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот svenson » 22 Март 2011, 08:48:34

Мда, теста на интеграл миналата година беше есе и интервю след това. За интервюто няма какво да се притесняваш, просто нормален разговор на английски.
Иначе аз уча IT Engineering, питай, ако нещо те интересеува. :)
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот mandrake » 29 Март 2011, 13:34:10

Преди седмица правих есето на VIA в Интеграл ... по-особеното което не беше споменато досега е, че имаш минимум от 500 думи, което за мен си беше фрапиращо, тъй като за първи път пиша есе над 350-400 думи на английски :) Успех с кандидатстването .... Аз получих отговор "Да", сега чакам окончателен отговор за есето и евентуално покана за интервюто :)
mandrake
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот svenson » 29 Март 2011, 19:43:01

Да, наистина беше така. Аз изобщо бях забравил за 500-те думи. Успех с кандидатстването!
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот A » 26 Ноември 2011, 03:25:02

Привет и от мен!
Тази година завършвам гимназия и искам да кандидатствам в VIA- Architectural Technology and Construction Management. Явих се през септември на IELTS и доста се изложих- имам 5.5. В момента се надявам при преразглеждането да са ми повишили оцнката до 6.0, но има още около 2 седмици....до излизане на резултатите.Искам да попитам има ли шанс да ме приемат, ако не ми повишат оенката и кандидатствам с 5.5.

Освен това, наистина ли е толкова скъпо в Дания, колкото всички говорят :D...ако може някой да каже приблизително колко харчи на месец??

МАТЕМАТИКА- това е въпросът?? :D присъства ли много в тази BA програма....и като стана дума за оценки, трудни ли са изпитите през годината?
A
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот NilDesperandum » 29 Декември 2011, 13:19:25

Здрасти,

Не съм запознат с IELTS, но има хора в моя клас без никакъв сертификат - само с есе. Надявам се да не ти правят проблеми.

Аз съм 2-ри семестър сега и съм в общежитията на университета - по 350 евро е наема на месец, но нямаше къде да отида в началото. Ако си намериш квартира/друго общежитие наема може да ти падне до 1500-2000 крони или до 250 евро. Храната ми е 300лв или 150 евро на месец без да се ограничавам много.

Ако имаш персонални въпроси, не знам дали ще проверявам тук често - затова емайла ми е petbiv at gmail.com
NilDesperandum
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот djaniiiii » 15 Юли 2012, 22:57:21

Здравейте,
аз съм студентка в УАСГ .От една приятелка разбрах,че има възможност да се преместя да уча в Дания - VIA college в Horsens ,но доколкото знам там има само бакалавърска степен,а в УАСГ-магистър.И сега се чудя УАСГ или VIA ?Какво ще кажете по въпроса?Заслужава ли си да оставя УАСГ--магистър и да се преместя да уча за бакалавър във VIA?
djaniiiii
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Bulgar » 18 Юли 2012, 02:15:19

djaniiiii написа:...Заслужава ли си да оставя УАСГ--магистър и да се преместя да уча за бакалавър във VIA?

Според мен не, защото имам приятели, които завършиха УАСГ и почти всички почнаха работа, макар за архитектите да е малко по-трудно, но все пак в сравнение с Дания е по-добре, защото познавам двама недатчани, които са завършили бакалавър в областта на строителството в Дания и тъй като не са успели да си намерят работа по специалността в последствие са се преориентирали към ИТ, т.е. строителното им обучение в Дания излиза загуба на време в крайна сметка. По-скоро бих те посъветвал да се възползваш от програма Еразъм и да отидеш някъде чужбина на обмен за 1 или 2 семестъра, но не и да се махаш от УАСГ. Но крайното решение е твое, успех :)
Bulgar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот iniuta » 18 Юли 2012, 13:02:01

Bulgar написа: защото познавам двама недатчани, които са завършили бакалавър в областта на строителството в Дания и тъй като не са успели да си намерят работа по специалността в последствие са се преориентирали към ИТ

Bulgar, a защо според теб не са успели да си намерят работа по специалността? Езикова бариера или не само?
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот Bulgar » 25 Юли 2012, 00:57:29

По принцип в Дания само с английски може да се работи като разносвач на вестници, чистене, по разни ресторанти и с много малко изключения в ИТ сектора. Навсякъде другаде почти искат датски език. И единият от двамата е всъщност исландка. Щом тя не си е намерила, възможна причина е и просто липсата на работа. В университета, в който уча, има специалност Геймс(Игри). Знаете ли, че почти никой от колегите там не са си намерили работа. Знам вече доста случаи дори на западняци, които се връщат - германци, испанци и пр. Според мен в Дания има много повече висшисти, отколкото е необходимо. В ИТУ всеки семестър има кариерен ден, в който идват фирми. 90% от фирмите първо на първо търсят датскоговорящи, и също така голям процент от тях предлагат работа на вече завършили студенти. Само че за 10%, където не е задължително да позлваш датски, се борят отново и датчаните. Това е в ИТ сектора, а в другите сектори без датски е почти невъзможно. Знам един случай само - един французин, който е на много висок пост в Карлсберг, някакъв мениджър се води. Само че той е нает в Копенхаген директно от страната си и всъщност работата му е свързана с пътувания по други държави, така че това е едно изключение. Като цяло дори в ИТ сектора, фирмите работят с други датски фирми и дръжат на езика си. пак казвам, че в другите сектори е по-зле. Аз лично не бих съветвал никого да идва в Дания. По-скоро да ходи в немско или англоговорящи държави. Не че тук е невъзможно да се реализира човек, но според мен е в пъти по-трудно от Германия или Англия да речем. Това са моите впечатления, пък всеки решава за себе си :)

Потребители благодарили на автора Bulgar за мнението:
iniuta
Рейтинг: 4%

Bulgar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Предишна

Назад към Образование