• Advertisement

Магистратура в DK след колеж в BG

Напред, науката е слънце!

Магистратура в DK след колеж в BG

Мнениеот mnemonic » 12 Май 2010, 20:16:10

Искам да споделя моя опит с всички вас, защото от Интеграл ми обясниха, че не мога да кандидатствам за магистратура в Дания след колеж в БГ. Е, оказа се, че не е така. Не само че кандидатствах сама, но и ме приеха.
Моят съвет е: кандидатствайте без посредник! И ако имате въпроси, питайте САМО служителите на университета, в който искате да кандидатствате.
Успех на всички! Ако ви интересува нещо конкретно около моя случай, питайте ;)
Аватар
mnemonic
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Магистратура в DK след колеж в BG

Мнениеот Wotch » 15 Май 2010, 20:50:53

И аз съм така - след колеж в БГ (и големи хули и гледане отвисоко), си карам магистратура тук.
Но и ми е много трудно :) Това обаче няма нищо общо с _колежа_, а с нивото на българското образование и база като цяло.

А ти какво и къде си учила в БГ и къде и какво ще учиш тук? ;)

И пак да кажа - кандидатствайте си сами!
Аватар
Wotch
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти

Мнениеот iniuta » 16 Май 2010, 00:57:41

Аз не съм ползвала услугите на агенция, предпочитам такива важни неща да ги върша сама. Но това си е мое субективно мнение и не ангажирам никого с него.

Миналата година обаче някакво момче ми изпрати съобщение във фейсбуук с молба да ме добави като приятел, интересувал се бил от университета ми, искал да кандидатства тук, имаше типичните въпроси на кандидат-студент. Не се усъмних, тъй като беше добавил и мои колеги под същия предтекст. Разменихме 1-2 мейла и той зачезна. Сещам се аз след време за него, отварям профила, какво да видя, снимки от поредното изложение за образование в чужбина и той гордо на тях като представител на въпросната агенция....

Насметох го едно хубаво, но не е там идеята .... има предостатъчно по-професионални варианти да си набавят информация.

И не, не казвам, че всички агенции са такива, чувала съм добри отзиви за много от тях. До човека си е явно..
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот mnemonic » 19 Май 2010, 12:34:57

@wotch

В БГ учих туризъм (колеж по туризъм, Бургас). В ДК пак туризъм - в Аалборг ;) Иначе за ниското ниво... предполагам, че е проблем за всички, които са завършили бакалавърска степен в БГ и са отишли навън за магистратура :)

А ти къде си учил/а за бакалавър и какво?
Аватар
mnemonic
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти

Мнениеот Wotch » 2 Юни 2010, 13:35:42

Учих в медицинския колеж в София за помощник-фармацевт. Сега тук карам магистратура ''биология-биотехнология'' :thumbleft:
Аватар
Wotch
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот muron » 5 Октомври 2010, 23:04:25

аз също завършвам сега медицинския колеж в София, специалност пом.-фармацевт. Може ли да разкажете нещо по-подробно за опциите, които имам... в смисъл къде бих могла да запиша нещо, какво точно, как стоят нещата с документите и кандидатстването...доста ми е объркано...благодаря предварително :)
muron
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот muron » 5 Ноември 2010, 18:41:14

Wotch, исках да те попитам, след като сме завършили колеж и имаме степен професионален бакалавър какво можем да запишем и можем ли да довършим образованието си в Копенхаген? Като цяло исках да те помоля да ми обясниш как стоят нещата, защото съм доста объркана и не знам дали да се обърна към фирма посредник или сама да се опитам да камдидатствам... ](*,)
muron
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Wotch » 7 Ноември 2010, 10:40:30

Всичко за което ме питаш зависи изцяло от теб - какво те влече, какво искаш да учиш? Търсиш съответната специалност и дали имаш необходимите кредити, за да те приемат. Варианта да завършиш маг. фармацевт тук (ако това е желанието) не става. Въпреки че, ако научиш датски, сигурно може, за разлика от милата родина :mrgreen:

С фирма посредник не съм работила и съм се справила достатъчно добре сама. Всичко си го пише на английския вариант на страниците на университетите. Писала съм по въпроса и в някоя друга тема. Виж специалностите в Университета на Копенхаген, DTU... има и други университети в Копенхаген, а и извън него, потърси.

Трябва ти солиден английски, както и на всички...
Ако нямаш възможност да се издържаш сама, ще трябва да работиш. Без датски е мираж да работиш нещо, свързано с фармация.

Успех!
Аватар
Wotch
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование