• Advertisement

Магистратура в Дания

Напред, науката е слънце!

Магистратура в Дания

Мнениеот dibk » 14 Януари 2011, 22:31:28

Здравейте!
Много се радвам, че открих този форум. Съвсем нова съм тук и имам едно конкретно запитване.
Тази година завършвам образованието си във Велико Търново със специалност История и имам огромното желание да продължа магистратурата си в чужбина. До колкото прочетох и разбрах магистратурите в държавните университети в Дания са безплатни и това до голяма степен определи моя избор. Надявам се не съм в някаква грешка :-s Магистратурата, която искам да запиша е European Studies, но все още не мога да се ориентирам за подходящ университет. Може ли някой от вас да ми препоръча такъв, където разбира се езикът на преподаване е английски. \:D/ Предполагам, че мога да кандидатствам и септември.
Ще бъда благодарна на всеки, който ми даде някаква информация. :flower:
dibk
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Магистратура в Дания

Мнениеот velingrad » 14 Януари 2011, 22:38:21

Заеднопедия- vel-о-педия:

All Master programmes
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: Магистратура в Дания

Мнениеот dibk » 14 Януари 2011, 22:49:05

Благодаря ти за бързия отговор!
dibk
Нов потребител
Нов потребител

Re: Магистратура в Копенхаген

Мнениеот harmaqni89 » 6 Януари 2015, 10:43:15

Здравейте, нова съм във форума и съм ужасно щастлива, че го открих.
Както се досещате и аз съм поставена пред множество въпроси свързани с Дания. Макар да изобилства от информация в по-горните теми, би било чудесно ако успея да осъществя комуникация със студенти, и по-конкретно магистри в Копенхаген.
А ето и моето положение: предстои ми кандидатстване за магистър в Олборг Копенхаген(както се досетихте), със специалност Global Management. Смятам да се явя февруари месец на IELTS, и оттам Интеграл ще ми задвижват нещата към унито. Завършила съм бакалавър - Бизнес администрация в Пловдивски университет, и все още съм в дилема дали избраната от мен магистратура е подходяща?!
Но имам и безброй много допълнителни въпроси, и се питах дали някой желае да обмени кореспонденция от вече ветерани- магистри, които са минали по същия този път- оставям Фейсбук профилът си :)
А иначе основните: Дали правилно съм се насочила, има ли такива които са учили тази специалност и в този университет, какво могат да ми разкажат, за да съм подготвена(ако има такова понятие :) ). Също така, как стоят нещата с работа и квартира, като трябва да допълня, че за жалост датския ми е на много ниско ниво. Разбрах, че в Датските университети има възможност за отпускане на такъв вид стипендия, че ако работиш определен брой часове на седмица, можеш да получаваш до към 700 евро/месец.
И за квартирата: как мога да намеря нещо по-скромно, т.к. не заминавам сама, и дали може да се подсигури нещо преди да съм отишла там?!
Това естествено са много субективни въпроси, т.к. не зная изобщо дали ще ме приемат, предстои много вода да се изтече до тогава, но имам толкова въпроси, че направо ме заболява главата.
Ако има и други такива като мен, които вече са минали по този път, бих ви била изключително благодарна ако ми помогнете :)
Оставам на линия и в Facebook: Mariya Stoeva (Mickey)
harmaqni89
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование