• Advertisement

Въпросче относно магистратура ...

Напред, науката е слънце!

Въпросче относно магистратура ...

Мнениеот d0bs1 » 21 Април 2011, 21:40:31

Здравейте,
догодина завършвам бакалавър във Варна и искам да продължа обучението си по магистърска програма в University of Southern Denmark в Оdense,обаче никой не можа да ми отговори със сигурност какви са точно изискванията и документите,които трябва да представя.Въпроса ми е относно IELTS.Пратих е-майл до университета и ми отговориха следното:
Language requirements
For EU/EEA-students applying for a Bachelor or Master degree intermediate level (B) in English from secondary school is required.
If your bachelor degree was taken outside the European Union, Scandinavia, Switzerland, USA, Canada, Australia or New Zealand a TOEFL or IELTS test is required.
* TOEFL:
For undergraduate studies and graduate studies: TOEFL test with a min. score of 575 paper based, 230 computer based or 88 internet based.
The test must be sent directly from the test centre to the University of Southern Denmark. The code for sending the TOEFL is 7969.
We do not accept copies or tests that are more than 2 years old.
* IELTS:
Minimum test score for undergraduate & graduate studies: 6.5
The University of Southern Denmark has access to the IELTS Verification Service, therefore we accept IELTS test results in copy.
We do not accept tests that are more than 2 years old.

Моля Ви някой ако е кандидатствал там да ми обясни как точно стоят нещата,трябва ли да се явявам на IELTS и какви точно резултати са задоволителни,как е по-добре да се кандидатства - с фирма или директно от сайта?
d0bs1
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Въпросче относно магистратура ...

Мнениеот d0bs1 » 23 Април 2011, 07:10:19

хайде де....никой ли не е записвал магистратура в Дания ?!
d0bs1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Pyprok » 23 Април 2011, 11:07:18

Не се обиждай, но щом искаш да станеш магистър, се предполага, че си достатъчно интелигентен да отвориш сайта на университета и да прочетеш, защото там всичко е обяснено. http://www.sdu.dk/Uddannelse/Optagelse/ ... ply_master
Pyprok
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот d0bs1 » 26 Април 2011, 19:38:26

Не се обиждай, но щом питам,значи има нещо не дообяснено, което съвсем не означава,че не съм интелигентен.На 3 места в сайта пише 3 различни неща - че се иска intermediate (B) , че се иска Advanced (A) и третата глупост беше,че ако дипломата ми за бакалавър е получена в страна от ЕС - не ми трябва сертификат. Както и да е...явно тук сте от услужливите и компетентните като гледам колко разнообразни отговори получих за 1 седмица :) Хубава вечер желая.
d0bs1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Wotch » 26 Април 2011, 22:08:11

От услужливите се поразровихме, заради теб, и очевидно изискванията за всяка магистърска програма са различни, така че е нормално да пишат различни неща?
Аватар
Wotch
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот d0bs1 » 26 Април 2011, 23:42:44

Wotch , благодаря за отделеното внимание, извинявам се,ако съм обидил някой,но не беше правилно Pyprock да ми сипва с голямата лъжица,че не съм бил интелигентен.Както и да е :)
Все пак става въпрос за учене в страна,в която не познавам абсолютно никой и който и да попитам ми дава различно инфо... специалността,която избрах е Social Sciences in International security and Law, ако все пак подочуеш някаква информация,ще се радвам,ако я споделиш.
d0bs1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iniuta » 27 Април 2011, 10:10:41

Интересна програма си си избрал,d0bs1 ( поне според мен де )

Как си с чуждите езици обаче? Защото подобна специалност определено предполага няколко езика на перфектно ниво, за да си конкуретноспособен на пазара на труда ...
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот d0bs1 » 27 Април 2011, 15:52:24

Благодаря iniuta , ами относно езиците - признавам,че не знам други освен руски и английски,обаче материята ми е интересна,пък и в момента изучавам същото. за пазара на труда е рано да говоря още - има време :) гледам повече в настоящето,отколкото в бъдещето :) първо да вляза,пък след това ще умувам за реализацията :)
d0bs1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Wotch » 27 Април 2011, 22:55:37

Според мен си прав, че това В-ниво, за което говорят е можело да го пообяснят малко.

Предполагам, че това с леко изкривяване може да кореспондира на Мн. добър 5.

Вариант е и да не изискват сертификат. Аз съм карала 2 магистратури тук - за едната ми искаха сертификат, за другата за студенти от ЕС не искаха сертификат.
Успех!

П.с. Не съм се занимавала с фирми-посредници.
Аватар
Wotch
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Pyprok » 28 Април 2011, 17:52:57

d0bs1 написа:Не се обиждай, но щом питам,значи има нещо не дообяснено, което съвсем не означава,че не съм интелигентен.На 3 места в сайта пише 3 различни неща - че се иска intermediate (B) , че се иска Advanced (A) и третата глупост беше,че ако дипломата ми за бакалавър е получена в страна от ЕС - не ми трябва сертификат. Както и да е...явно тук сте от услужливите и компетентните като гледам колко разнообразни отговори получих за 1 седмица :) Хубава вечер желая.

d0bs1, извинявай, но можеше да попиташ конкретно какво точно те притеснява.
Pyprok
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот d0bs1 » 29 Април 2011, 00:24:16

Wotch написа:Според мен си прав, че това В-ниво, за което говорят е можело да го пообяснят малко.

Предполагам, че това с леко изкривяване може да кореспондира на Мн. добър 5.

Вариант е и да не изискват сертификат. Аз съм карала 2 магистратури тук - за едната ми искаха сертификат, за другата за студенти от ЕС не искаха сертификат.
Успех!

П.с. Не съм се занимавала с фирми-посредници.

Wotch , ти в Дания ли си живееш в момента ? :) как мога да разбера дали ще мина без него и ако е без него как ще проверят знанията ми по езика ? при теб как беше,когато не ти искаха сертификат ?
d0bs1
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Wotch » 29 Април 2011, 12:27:29

Смятам, че трябва да пишеш на университета и да им кажеш, че това В-ниво не ти е ясно и да ти обяснят как да процедираш.

Когато няма изискване за сертификат за английски, просто не го прилагаш в документите, които им изпращаш. Това си е тяхно решение ако не го изискват и няма след това да те проверяват. То си е за теб (по принцип, не лично теб), ако не знаеш достатъчно добър английски....
Аватар
Wotch
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Образование