• Advertisement

CAE тест за Дания?

Напред, науката е слънце!

CAE тест за Дания?

Мнениеот biotech » 5 Март 2012, 01:00:02

Здравейте на всички :)
Колебая се относно тия тестове TOEFL, IELTS, CAE...Писах до университета, в който искам да кандидатствам(Алборг,Дания) и те ми обясниха на кои тестове съответно мога да се явя за английския...Та колебая се дали да не рискувам направо на CAE да се явя или по-добре на IELTS, тъй като е по-популярен? Колебанието идва от там че последния има срок само 1.5-2 години,а не се знае дали няма да се издъня,пък тия такси за явяване само на един изпит...Ако някой се е пробвал със CAE изпит и с него са го приели,ще съм много благодарна да пише :)
Надявам се,че няма да има недоволни от въпроса ми :) :D
biotech
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: CAE тест за Дания?

Мнениеот mnemonic » 5 Март 2012, 09:15:55

Аз имам позната, която влезе в AAU с CAE, но според мен не си заслужава да се явяваш на него. Вярно, уж важи до живот... но всички учебни институции, с които съм се сблъсквала досега го признават само до 2 години след датата на издаване. Пък и когато си завършил магистърската си степен на английски никой няма да се съмнява, че знаеш езика ;)
Аватар
mnemonic
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 1 път

Re: CAE тест за Дания?

Мнениеот biotech » 5 Март 2012, 13:12:40

И аз нещо започнах да се съмнявам,че няма да е от полза този сертификат,като прочетох из други форуми се оказа,че е по-добре да заложа на TOEFL,IELTS...Малко съм объркана с тия нива...Тия дни се надявам да започна вече някакъв курс, надявам се да ми изяснят условията.
Благодаря за бързия отговор. :):)
biotech
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Образование