• Advertisement

Документи за кандидатстване

Напред, науката е слънце!

Документи за кандидатстване

Мнениеот Lorcheto » 28 Октомври 2008, 21:49:40

Здравейте на всички,

Моля всички, които са кадидатсвали да следват в Дания за малко инфо. Интересувам се как стоят нещата с изпращането на документите за кандидатстване и по-точно с дипломите. Ясно е, че трябва да се преведат на английски и да се легализират, но след това копията на този легализиран превод трябва ли да се заверят някъде (приемрно от Датското посолство) преди да се изпратят? Моля всички, които са кандидатствали сами, а не чрез фирма за повечко инфо.

Благодаря предварително.
Аватар
Lorcheto
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Документи за кандидатстване

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 02:06:09

Здравей!
Аз кандидатсвах през фирма. Честно да ти кажа, на мен ми искаха само превод на дипломата! Легализацията казаха, не била необходима, което е добре дошло, защото иначе на мен ми се струва разправия. Ако ми кажеш за кои учебни заведения си се насочила за дания да ти дам сайтове ,които да разгледаш и там можеш да прочетеш малко информация.
Дано си открила някъде другаде информация за това, защото попринцип знам, че краният срок за подаване на документи, за висшите учебни заведения в Дания е 15 Март.

Поздрави!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Re: Документи за кандидатстване

Мнениеот Lorcheto » 8 Май 2009, 17:13:20

Здравейте отново,

Аз реших да кандидатствам сама, без фирма. Писах на колежа където исках да уча какви документи изискват, но общо взето на страниците на всички колежи и университети има достатъчно информация. Пращчат се автобография, мотивационно писмо, препоръки, копие от диплома (преведено и легализирано - това ми го направи преводаческа агенция, за 1-2 седмици става), TOEFL и горе-долу това е.

Преди седмица получих оферта по емайл от колежа, който ми бепе на първо място и сега чакам да ми пратят и по пощата каквото трябва.

Успех на всички, на които им предстои да кандидатсват!
Аватар
Lorcheto
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Назад към Образование