• Advertisement

Бакалавърски и магистърски програми

Напред, науката е слънце!

Бакалавърски и магистърски програми

Мнениеот Boby1985 » 3 Март 2009, 16:37:42

Здравейте. Бих желал да попитам някой знае ли магистърски програми, по които може да се кандидатства с юридическо образование от България и са преподавани на английски език? И има ли някакъв сайт, в който мога да търся програми по области? Например, както е при кандидатстване в Швеция - има си сайт, в който можеш да търсиш различни програми... Мерси предварително.
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Бакалавърски и магистърски програми

Мнениеот liverbird » 3 Март 2009, 18:09:16

юридически? Правото ми се струва прекалено ограничено и приравнено към законодателството на съответната страна. Съмнява ме да има шанс да се комбинират бакалавър и магистър в различни страни.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот lazar_lulchev » 4 Март 2009, 01:25:21

liverbird написа:опитай в http://www.daad.de
Но юридически? Правото ми се струва прекалено ограничено и приравнено към законодателството на съответната страна. Съмнява ме да има шанс да се комбинират бакалавър и магистър в различни страни.

И аз така смятам за съжаление!Все още законодателните системи във всяка държава - членка на европейския съюз са много различни и едва ли ще ги оеднаквят скоро!То само по себе си е доста ,как да го кажа - невъзможно ,на този етап поне!Както и да е успех в начинанието! :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 9 пъти

Мнениеот Boby1985 » 4 Март 2009, 11:04:34

По принцип има логика в думите ви, но, например, в Швеция имат прием за магистърски програми на английски и се изисква бакалавър от държава-членка на ЕС, та да не говорим, че са приемали студенти за магистратура и от Алжир, Египет, Тунис и какви ли още не знайни и незнайни държави, та дори и от България. Факт е, че правосъдната система на всички държави се различават една от друга, но явно е, че става по някакъв начин. Та силно ме съмнява в Дания да е по-различно :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lazar_lulchev » 4 Март 2009, 11:45:20

Boby1985 написа:По принцип има логика в думите ви, но, например, в Швеция имат прием за магистърски програми на английски и се изисква бакалавър от държава-членка на ЕС, та да не говорим, че са приемали студенти за магистратура и от Алжир, Египет, Тунис и какви ли още не знайни и незнайни държави, та дори и от България. Факт е, че правосъдната система на всички държави се различават една от друга, но явно е, че става по някакъв начин. Та силно ме съмнява в Дания да е по-различно :)

Е когато фактите говорят.... :) Не съм имал намерение да те разубеждавам ,никак даже , просто така знам и така казвам :) Но ти определено си се поинтересувал повече за нещата,така и трябва да бъде разбира се :) Още веднъж успех ти желая! Попринцип знам една програма с която може да се кандидатства в Дания от България .... ако искаш хвърли едно око там :) www.hakes.bg
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Boby1985 » 4 Март 2009, 18:25:43

хм, мерси за сайтчето - полезно ще да бъде :) Иначе да, проучил съм го - то иначе няма смисъл да се кандидатства където и да било, при положение, че не знаеш на какво хоро се хващаш :)

П.П. Видях го този сахт - готин е за МЕН (понеже съм с икономически профил), но не и за приятелката ми (която с юридически). В Дания явно няма програми по право на английски език.... :( Тогава Дания отпада като идея за най-голямо съжаление...
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lazar_lulchev » 4 Март 2009, 20:51:17

Boby1985 написа:хм, мерси за сайтчето - полезно ще да бъде :) Иначе да, проучил съм го - то иначе няма смисъл да се кандидатства където и да било, при положение, че не знаеш на какво хоро се хващаш :)

П.П. Видях го този сахт - готин е за МЕН (понеже съм с икономически профил), но не и за приятелката ми (която с юридически). В Дания явно няма програми по право на английски език.... :( Тогава Дания отпада като идея за най-голямо съжаление...

Жалко наистина! Нищо здраве да е продължавайте за Швеция,пък ще си ходим на гости по комшийски! хахаха :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Boby1985 » 4 Март 2009, 22:27:14

Хахаха, да, с удоволствие :) На мен ми се иска като цяла в Скандинавия, ама ще видим :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ogobogo » 7 Март 2009, 00:26:52

относно правото - пробвай llm-guide.com

по принцип има програми от цял свят - успех с търсенето
Аватар
ogobogo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Boby1985 » 7 Март 2009, 11:43:36

ogobogo написа:относно правото - пробвай llm-guide.com

по принцип има програми от цял свят - успех с търсенето

Еееееееееее, уникален си.... МНОГО добър сайт, просто съм ти много благодарен. Все пак има ЕДНА програма, и то в Копенхаген :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Boby1985 » 11 Март 2009, 14:47:29

Ха, че в Дания наистина ли изискват и доказателство,. че знаеш датски език? Задължително ли е това?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lazar_lulchev » 11 Март 2009, 22:40:31

Boby1985 написа:Ха, че в Дания наистина ли изискват и доказателство,. че знаеш датски език? Задължително ли е това?

Мисля,че го изискват!Тук във всеки град си има училище по датски език което издава сетификати за владеене на датски според нивото!Дори и да не си учил датски в Дания,ще ти искат такъв сертификат!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Boby1985 » 13 Март 2009, 23:25:20

Ами днес получих нещо като покана да си карам МВА в Copenhagen Business School. Всичко ок, нямало много българи (май само един), но на година е "само" 34 000 Евро... Някой да знае дали имат стипендии или примерно може да се намери работа, с която да си финансираш ученето? Или пък някой работодател да прояви интерес към студента и да участва в годишната такса?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lazar_lulchev » 13 Март 2009, 23:44:52

Boby1985 написа:Ами днес получих нещо като покана да си карам МВА в Copenhagen Business School. Всичко ок, нямало много българи (май само един), но на година е "само" 34 000 Евро... Някой да знае дали имат стипендии или примерно може да се намери работа, с която да си финансираш ученето? Или пък някой работодател да прояви интерес към студента и да участва в годишната такса?

Чакай!Как 34 000 евро... Случайно да са наясно,че ти си европейски гражданин ? За граждани на ЕС,такива цифри няма само за тези,които са извън ЕС има 34 000 евро на година. Свържи се с тях и ги изяснете тези работи.Мисля,че е грешка!

Поздрави!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Boby1985 » 14 Март 2009, 11:22:19

Ами не знам, така пише в брошурата... 34 000 евро (255 000 крони) и други такси не са посочени (един вид, EU и NON-EU). И аз си мисля, че за българи е безплатно в Дания и се зарадвах, че чак лична среща иска с мен, но като видях сумата.... :-&
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Следваща

Назад към Образование