• Advertisement

Бакалавърски и магистърски програми

Напред, науката е слънце!

Re: Бакалавърски и магистърски програми

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 11:38:12

Boby1985 написа:Ами не знам, така пише в брошурата... 34 000 евро (255 000 крони) и други такси не са посочени (един вид, EU и NON-EU). И аз си мисля, че за българи е безплатно в Дания и се зарадвах, че чак лична среща иска с мен, но като видях сумата.... :-&

Извинявай кое е това учебно заведение ?
Нека ЗАЕДНО помогнем на хората да разберат, че ни има и сме ЗАЕДНО
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 9 пъти

Мнениеот Boby1985 » 14 Март 2009, 14:46:05

Copenhagen Business School
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот lazar_lulchev » 14 Март 2009, 15:37:11

Boby1985 написа:Copenhagen Business School

Човек много ми стана интересно!Честно ти казвам. Тук можеш да разгледаш сайта, ако случайно не си го гледал вече!Проверих нещата.Попринцип ми се породи съмнение, че ако кандидатстваш сам за някой университет , а не с програма (да не споменавам имена), би могло да ти изискват такива такси от рода на 34 000 евро годишно. Реших обаче да проверя и се обадих на една приятелка, която не е кандидатствала с никаква програма , а самичка си е попълнила документите и се е пробвала. Тя каза така : "Ако си е ЕС не трябва да плащаш нищо, ако не си в ЕС тогава 34 000 евро на година се плаща." Естествено университета е друг и тя учи на датски, но това не би трябвало да има никакво значение!
Лично аз те съветвам да им вземеш номера за контакти от този сайт и да им се обадиш, защото 90% съм сигурен , че това е грешка! Знаем си ги датчаните в кръвта им е да са шматки ;) и да правят грешки.

Успех!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Boby1985 » 15 Март 2009, 14:09:46

Ами може... Аз по принцип другата седмица трябва да се срещна с него/нея в София, понеже имал/а работа насам, та иска чак персонална среща да си направим... Т аще го видя за какво иде реч. Мерси много за информацията и старанието, което си вложил :) Надявам се да не си притеснил много хора да питаш и звъниш :)
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lazar_lulchev » 15 Март 2009, 15:49:28

Boby1985 написа:Ами може... Аз по принцип другата седмица трябва да се срещна с него/нея в София, понеже имал/а работа насам, та иска чак персонална среща да си направим... Т аще го видя за какво иде реч. Мерси много за информацията и старанието, което си вложил :) Надявам се да не си притеснил много хора да питаш и звъниш :)

Хехе , чак пък толкова не съм се интересувал. Просто ми стана интересно и исках да проверя , защото и мен ме вълнува за сега косвено, но информацията е важно нещо. Няма какво да ти обеснявам. Ти си знаеш.

Поздрави!
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Boby1985 » 22 Март 2009, 19:22:31

Мислиш магистратура ли да правиш в Дания?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lazar_lulchev » 22 Март 2009, 20:48:01

Boby1985 написа:Мислиш магистратура ли да правиш в Дания?

Да, защо не, някой ден. Първо да запиша бакалавър тази година, после ще го мисля магистъра :)
Аватар
lazar_lulchev
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Boby1985 » 22 Март 2009, 22:31:56

Ух, явно си по-малък от мен (24г.), та тепърва бакалавър ще караш... Към какво си се насочил? И откъде си толкова осведомен относно Скандинавия като цяло?
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот anastasi » 29 Март 2009, 17:01:55

32500 евро е цената за магистратура в CBS {MBA}- ЗА ЕВРОПЕИСКИ ГРАЖДАНИ -правилно съм го написал :^o
подробностите са още 2000 евро за учебни материяли ,8000 евро за наем , 5000-6000 евро за храна - да си готвиш (за 1г.)
курса е много тежък и интензивен естествено целодневен и на студентите не се препоръчва да работят не че е навъзможно

за приема не искам да разказмам как сгава по добре не питаите

"8. ...Не пишете изцяло с големи букви.''
Тук в този форум се опитваме да си помагаме един на друг, а не да се караме на другите потребители.
Корегирал lazar_lulchev
Последна промяна anastasi на 30 Март 2009, 00:50:33, променена общо 3 пъти
Аватар
anastasi
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот anastasi » 29 Март 2009, 17:09:34

Boby1985 написа:Ами днес получих нещо като покана да си карам МВА в Copenhagen Business School. Всичко ок, нямало много българи (май само един), но на година е "само" 34 000 Евро... Някой да знае дали имат стипендии или примерно може да се намери работа, с която да си финансираш ученето? Или пък някой работодател да прояви интерес към студента и да участва в годишната такса?

АЛООО, ПРИЕТИЯ ТРЪГВАШ ЛИ ?
още не са почнали да разглеждат кандидатите а теб са те приели =D> взимаи поканата и бързаи да не те изненада някои :rr: изотзадзе
Аватар
anastasi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот anastasi » 29 Март 2009, 17:56:32

ако някоИ е с дипломка GDP под A- {5,50} и TOEFL ibt под 100 (въпреки че приемат наи малко с 80-83 или 85) да не гледа към университети, а да се ориентира към трето-разрядни колежчета (университетски колежчета и или специализирани колежи, академии)-ТЕ СА И БЕЗПЛАТНИ(не всички) и бачкане и кефчета бол. от 400 БГ студента в Д-я само 8-9 са в университети.

"8. ...Не пишете изцяло с големи букви.''
Корегирал lazar_lulchev
Аватар
anastasi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Boby1985 » 29 Март 2009, 21:07:47

anastasi написа:
Boby1985 написа:Ами днес получих нещо като покана да си карам МВА в Copenhagen Business School. Всичко ок, нямало много българи (май само един), но на година е "само" 34 000 Евро... Някой да знае дали имат стипендии или примерно може да се намери работа, с която да си финансираш ученето? Или пък някой работодател да прояви интерес към студента и да участва в годишната такса?

АЛООО, ПРИЕТИЯ ТРЪГВАШ ЛИ ?
още не са почнали да разглеждат кандидатите а теб са те приели =D> взимаи поканата и бързаи да не те изненада някои :rr: изотзадзе

Алооо, кой е казал, че съм приет? А и според това с диплома над 5.50 е глупост... Цялата работа е с кредити ( за магистратурите), така че.... Чувал съм, че единствения начин за критерии "успех от дипломата" е колко процента 5 и 6 от всички държани изпити имаш в дипломата за бакалавърско образование - за нормален процент се считало 45-50%, но не знам доколко е истина това...
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот anastasi » 30 Март 2009, 02:42:51

Алооо, кой е казал, че съм приет? А и според това с диплома над 5.50 е глупост... Цялата работа е с кредити ( за магистратурите), така че.... Чувал съм, че единствения начин за критерии "успех от дипломата" е колко процента 5 и 6 от всички държани изпити имаш в дипломата за бакалавърско образование - за нормален процент се считало 45-50%, но не знам доколко е истина това...

явно с теб си говорим на различни езици или се опитваш да промениш смисъла на конкретните ми думи ... -мисля че се изразявам повече от ясно 5,50 (A-) и 5,40(B+) не са глупост а много труд хората който са с такив GPA ме разбират за кво пиша и обяснявам, кредити - ECTS 30 часа отговарят на 1 кредит като са разделени на 17,5 часа самостоятелна подготовка и 12,5 часа учебна деиност. за цялото обучение 180кредита -3г. или 240 кредита 4г. всички завършили в един курс получават равен брой кредити а дали са 180(3г.) или 240(4г.) е без значение от бакалавар за магистър като кандидатстваш. има ECTS% което е различно от горното ,в БГ 6ца-100%, 5ца-80%, 4ка-60%, 3ка-40% по ECTS на база на тези %ти имаш среден процент, желаното е 90% което е 5,50 сега виждаш ли къде е истината, с тези 45-50% за които пишеш -тва е 3,25-3,50 няма да коментирам дори и да беше 4,50 или 5,00 .в БГ с по малко от 4,50 не можеш да запишеш магистратура-нормално е да се иска повече в EU и U.S.A.
ето още малко числа: Profile of Participants in the Copenhagen MBA Program Class of 2008
Total students:36
34% Women
Average work experience:9 years
Average age at admission 33
89% International Participants
15 nationalities
THE COPENHAGEN MBA ATTRACTS THE BEST BRAINS TO DENMARK
успех с поканата , надявам се съм бил полезен и съкращението MBA за никои вече да не звучи простичко и това описаното по горе е 1/10 от критерите за успешен прием и изпълване на програмата
наистина се искат наи добрите умове

''1. Не се допуска дискриминация на основата на възраст, пол, раса и вероизповедание.''
Корегирал lazar_lulchev
Аватар
anastasi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 30 Март 2009, 11:42:38

@анастаси: Виж, коригирай тона си и сексистките си изказвания. Нарушаваш правилата за поведение в този форум.
@Boby1985: това са адски много пари, за същите можеш да отидеш в Уорик например. Естествено не знам мотивите при избора ти. Може би просто искаш в тази страна да учиш и живееш и това е най-доброто там.

Но тази програма не съм я чувал. При избора си се осведоми изобщо в каква насока те подготвят, да не стане така ти искаш да учиш в тази страна, а да работиш другаде по света и да се окаже че на тях акцентът им е върху Скандинавия.

Още нещо: Не бих платил тези пари за програма, която не изисква ГМАТ резултат - независим и доста труден изпит. Прием на базата на успех от дипломата понякога е сигурен признак, че програмата е балон (не винаги е така, например Chicago Боот в Лондон или WHU Kеллогг не изискват).
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот Boby1985 » 30 Март 2009, 12:04:07

anastasi, първото: може така да е с кредитите. Второто: явно ти променяш конкретните думи (не знам доколко е женска черта): над 45-50% САМО 5 и 6 от ВСИЧКИ държани изпити досега. (аз ще имам минимум 55%). Иначе това, което ми го казваш за ECTS - може би ще имам около 90%, може и малко повече, но нека видим, имам още един семестър (може и по-малко да е, не знам :) ). Третото: говоря за ШВЕЦИЯ (от човек, който вече е кандидатствал и така ми каза), не за ДАНИЯ. Както казах, не знам дали така е и в Дания, явно не е. Не те знам по каква линия си в Дания - обучение/работа или и двете и дали изобщо си в Дания, но ти казвам АЗ какво съм ЧУЛ - разбира се, че не го знам дали е така на 100% :) Колкото до МВА - разбира се, че искат най-големите умове, нормално е.
Mr. Bombastic - на твоето мнение съм. То за тези пари (ако наистина не са направили някаква грешка и да си мислят, че не съм от ЕС) мога да уча в Англия или САЩ, примерно. По принцип идеята ми е за Скандинавия, независимо в коя държава, така че ме устройва към момента и да е с фокус към Скандинавия. Не знам защо не можеш да я намериш тази програма - на мен ми я пратиха като брошура, а не като линк, така че... И другото, което е - искат ми И GMAT - не помня само с какъв резултат, както и трудов стаж във финансово-счетоводната сфера мин. 2 години (май толкова бяха и които ги имам). Но по всяка вероятност ще пропусна точно това, че нещо малко множко парички ми се струват. А и то да е само семестриалната такса - предвидили са ми още около 34 000 евро разходи за една година за учебници и живот, което е #-o
Аватар
Boby1985
Редовен писач
Редовен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Образование