• Advertisement

Как са общежитията на VIA в Хорсенс?

Напред, науката е слънце!

Re: Как са общежитията на VIA в Хорсенс?

Мнениеот Pyprok » 7 Май 2011, 18:41:55

niki92 написа:Благодаря на всички за отговорите,сигурно първата година ще съм в Campus Village,а после ще видя дали ще мога да се преместя.А и Pyprok може да си дадеш skype щом ще ставаме колеги ;-)

Пратил съм ти го на лично.
Pyprok
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот svenson » 11 Май 2011, 21:29:16

Оо нови IT-та. И аз съм IT втори семестър. В ТК нета е най-добър според мен. От замунда и арена си свалям с по 4-5МБ/с с кабела. А през wi-fi с около 2МБ/с. В камчатка в новите общежития не е лошо. Там нета им също е добър. Ама в старите е... [-X Но пък тряя да вървите пеша, с колело или с автобуса до университета(е или с кола де, ама предполагам от началото няма да сте с коли). А пък зимата си е приключение да се ходи толкова пеша.
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Pyprok » 11 Май 2011, 22:28:09

А как да разберем в сайта за резервация, в коя част на Камчатка е стаята? :)
Pyprok
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот svenson » 12 Май 2011, 09:18:49

Pyprok написа:А как да разберем в сайта за резервация, в коя част на Камчатка е стаята? :)

Ами нямам представа честно казано. :-k Ако искаш дай линк към сайта, да погледна. В новите общежития доколкото знам са главно испанци и французи, но това не е проблем де. Там където аз ходих бяха 2 стаи с обща кухня и баня. Кухнята е малка, но стаята си е нормална.
А в стюдънт вилидж - пак са 2 стаи с обща кухня и трапезария, но стаите са малки.
Аз обаче ви препоръчвам да не си вземате стая от дроселбо.
http://www.tekniskkollegium.dk/ - това е сайта на ТК. Пиши им email, дали имат свободни стаи. А и Б блок са старите блокове. Другите са по-нови и по-хубави, но и наема им е по-скъп. Има възможност обаче да не е обзаведена стаята(можеш също да ги питаш в email-a).
Аватар
svenson
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Pyprok » 16 Май 2011, 20:25:06

За съжаление ми казаха, че там няма свободни стаи в момента.
Pyprok
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот nevyzpitan » 9 Юни 2011, 16:09:45

Здравейте, реших да драсна няколко реда да ми изясните някои неща понеже моите приятели в Дания не са се задълбочавали. И аз съм в VIA..
1. Вземам си колата, знам че имам право да я карам 1 година, след едната година имам ли право да си подновя правото за каране в Дания ?!?
2. Питах в интеграл ( посредниците ми с VIA ) казаха ми, че не е задължително да запазвам общежитие, но в договора се пише, че ако искам да потвърдя мястото в университета си трябва да си запазя общежитие и дрън дрън. Знаете как е. Та.. Задължително ли е?
3. Мога ли да работя без CPR и документа ми от университета? Понеже смятам да отида в края на юли и не смятам да стоя с кръстени ръце до introduction-a в края на август :) По-принцип са ми казвали, че може когато им трябват повече хора, но като цяло едва ли :)
nevyzpitan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Pyprok » 10 Юни 2011, 18:21:37

Има ли хора, които ще пътуват на 19-ти август като мен? :)
Pyprok
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mart1nn » 18 Юни 2011, 20:27:37

nevyzpitan написа:Здравейте, реших да драсна няколко реда да ми изясните някои неща понеже моите приятели в Дания не са се задълбочавали. И аз съм в VIA..
1. Вземам си колата, знам че имам право да я карам 1 година, след едната година имам ли право да си подновя правото за каране в Дания ?!?
2. Питах в интеграл ( посредниците ми с VIA ) казаха ми, че не е задължително да запазвам общежитие, но в договора се пише, че ако искам да потвърдя мястото в университета си трябва да си запазя общежитие и дрън дрън. Знаете как е. Та.. Задължително ли е?
3. Мога ли да работя без CPR и документа ми от университета? Понеже смятам да отида в края на юли и не смятам да стоя с кръстени ръце до introduction-a в края на август :) По-принцип са ми казвали, че може когато им трябват повече хора, но като цяло едва ли :)

1. Имаш право да караш само 2 седмици от датата на която ти е издаден CPR-а. Ако нямаш такъв само 3 месеца. Поне доколкото знам аз, но такъв срок от 1 година не съм чувал.
2. Според мен по-добре си запази общежитие поне за първите 1-2 семестъра за да усетиш кое как е и тогава мисли за квартира.
3. Можеш ако са ти приятели в агенцията или те познават. Като цяло повечето агенции имат повече от достатъчно работници и биха ти отказали с довода че нямаш банкова сметка и т.н.
mart1nn
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Образование